Ogłoszenia parafialne 08.01.2022r.

* W poniedziałek 10 stycznia pierwsza rocznica śmierci śp. Ks. Bp. Adama Dyczkowskiego
* W sobotę dzień imienin Biskupa Pawła Sochy
* W środę imieniny ks. Arkadiusza. Pamiętajmy w modlitwie. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czasie Adoracji. Można też zawsze poprosić kapłana.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.

Nasza Kolęda w 2022 r. Zapraszamy do modlitwy!
- codziennie Msza Św. w kościele Chrystusa Króla o godz. 7.30 albo 18.00
- w kościołach filialnych o godz. 19.00
- poświęcenie wody i soli oraz modlitwa z błogosławieństwem kolędowym po Mszy Św. wieczornej.
- indywidualna modlitwa w domach i mieszkaniach z ucałowaniem krzyża i pokropieniem wodą święconą
- o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Po Apelu przyjmujemy błogosławieństwo z Jasnej Góry oraz  błogosławieństwo z kaplicy Matki Bożej z Guadalupe w Domu Parafialnym. Dziękujemy bardzo za przekazane informacje o odbytej modlitwie kolędowej w domu i za złożone ofiary. Informację o odbytej modlitwie kolędowej odnotujemy w kartotece parafialnej. Parafian proszących o wizytę kapłana w najbliższym czasie poinformujemy o terminie wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu w poszczególne dni zachęcamy do modlitwy w domach oraz w uczestnictwie we Mszy Św. Parafian - mieszkańców z poszczególnych ulic:
Poniedziałek 10.01 od godz. 18.00 do 21.00 ul. Norwida, ul. Wiśniowa, ul. Dąbrowskiego, ul. Polna
Wtorek  11.01. – od godz. 18.00 do 21.00 ul. Leśna, ul. Krótka, ul. Nowomłyńska, Lubiewko i Ostrowiec
Środa  12.01 - od godz. 18.00 do 21.00 Chomętowo
Czwartek 13.01 – od godz. 18.00 do 21.00 ul. Staszica i Jedności  Robotniczej
Piątek 14.01 – od godz. 18.00 do 21.00 Ługi i Niwy
Sobota 15.01 - od godz. 18.00 do 21.00  Mierzęcin i ul. Mierzęcińska

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – „ABC naszej Wiary”, „Jak Europa poszła za Chrystusem” oraz „Złodzieje świętości” W Gościu (cena 8 zł) „Po co Jezusowi Chrzest? Oraz o wielkim resecie i odbudowie gospodarki według św. Jana Pawła II. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych, ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

08 stycznia 2022