Ogłoszenia parafialne 07.11.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00
* W sobotę 13 listopada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.
* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Przypominamy, że wierni którzy przez cały miesiąc listopad nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Wypominki  w Dobiegniewie do wtorku o godz. 17.30 według wykazu ulic i miejscowości, który jest dostępny w gablotce i na stronie internetowej. Przez cały listopad przed Mszą Św. wieczorną w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich naszych zmarłych Parafian, Bliskich, Ofiarodawców. (Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie)

Dzisiaj  7.11 -  przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek
W niedzielę  14.11 -  przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek
W czwartek 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Msza Św. o godz. 11.00 za Ojczyznę oraz za mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew – intencja od Pani Burmistrz oraz  Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych.

Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.  Wszystkich Ofiarodawców, Wykonawców, wykonywane prace konserwatorskie i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też bardzo Parafianom i innym naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” o twórczości ks. Stanisława Pasierba „Rozcięty przez Słowo” – doświadczenie rozdarcia które domaga się Bożej interwencji oraz o mocy kultury i też o problemach rolnictwa. W „Niedzieli” – na pierwszej stronie: „Czy wiesz w Kogo wierzysz?”, „Dlaczego nie lubią Kościoła? oraz „Jak nakarmić narcyza?” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i
naszej diecezji.

Na naszej stronie parafialnej znajdziemy bardzo dobry artykuł: „Odpusty: „Lepiej pomóc trochę niż wcale”

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

06 listopada 2021