Ogłoszenia parafialne 07.03.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  czwartki od godz. 17.00.
* W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z rozważaniem.
Taca w czasie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
* Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości.
* Dzisiaj (niedziela) zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Św. i o 17.30 dla wszystkich.
* Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15 oraz w czwartki w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne. Prosimy o modlitwę za wszystkich
naszych parafian, ks. Rekolekcjonistę i o błogosławiony czas Bożej Łaski.

Powstała nowa parafialna strona internetowa pod adresem: www.parafiadobiegniew.pl
Wszystkich zapraszamy do odwiedzania i współtworzenia naszej parafialnej strony. Już dzisiaj znajdziemy tam
wiele ciekawych informacji z życia naszej parafii, oraz inicjatyw parafialnych i nie tylko.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.
Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi naszemu Patronowi.
Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie,

w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255
Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie
oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Na prośbę Organizatorów informujemy, że organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa trasą św. Jana
Pawła II, 42 km. Radęcin 26 marca 2021, godz. 18.00 – Msza Św. Zapisy www.edk.org.pl

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia
konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego
Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również zmyślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Co takiego jest w nowennach, że tak chętnie je odprawiamy?”, dodatek z nowenną do św. Józefa i bardzo dobre komentarze do dzisiejszych czytań mszalnych i na każdy dzień tygodnia. W „Niedzieli” (cena 6 zł)  „Czy wszyscy wrócą?” (do kościołów na Eucharystię) a w diecezjalnym dodatku o naszej parafii –„Dom Józefa”  oraz sprawy rodzinne – „Przemoc w domowym zaciszu". Jest jeszcze nowy numer „Miłujcie się” dla młodzieży i „Mały Gość”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które obawiają się przyjścia do kościoła.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w
naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy …

06 marca 2021