Ogłoszenia parafialne 06.11.2022 r.

* Dzisiaj zmiana tajemnic Różańca Świętego, w Dobiegniewie,  po Mszy Św. o godz. 11.30

* W piątek Narodowe Święto Niepodległości

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00

* Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie

* W przyszłą niedzielę 13 listopada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej Diecezji.

W piątek 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.  O godz. 11.00 Msza Święta za Ojczyznę oraz za mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew – intencja od Pani Burmistrz, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych.

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą. Bardzo prosimy o modlitwę za Wszystkich naszych zmarłych, również za

Tradycyjne „wypominki” o godz. 17.30 w Dobiegniewie do czwartku według podanego planu (wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie parafialnej www.parafiadobiegniew.pl). Od piątku 11 listopada, codziennie  do 30 listopada, przed Mszą Św. o godz. 17.45, Koronka do Bożego Miłosierdzia za Wszystkich polecanych w tegorocznych wypominkach.

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie)

W niedzielę  6.11 -  przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  13.11 -  przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.  Wszystkich Ofiarodawców, wykonywane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy bardzo Parafianom i innym naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie, kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie oraz terenu wokół kościołów. W najbliższym czasie planujemy zmiany godzin Mszy Św. w tygodniu w kościołach w Mierzęcinie, Słonowie i Chomętowie – z godziny 19.00 na godz. 17.00. W tym tygodniu po Mszach Św. zapraszamy na konsultacje parafian z Mierzęcina, Słonowa i Chomętowa. O ewentualnych zmianach poinformujemy w następną niedzielę.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) O nadużyciach w kulcie zmarłych, „Wołanie o pokój z Koloseum”,  „Kocham Cię Polsko” oraz dołączona  biało czerwona flaga dla dziecka. W ”Gościu” (cena 8 zł) bardzo ważny artykuł – „Żałoba – instrukcja obsługi„ oraz o samotności, której doświadcza co czwarty Polak – „Podziel się samotnością”. Polecamy też najnowsze informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

05 listopada 2022