Ogłoszenia parafialne 06.08.2023 r.

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o .17.50.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie Adoracji.

* W przyszłą niedzielę 13 sierpnia dzień fatimski. Po Mszy Św. o godz. 11.30 procesja z figurą Matki Bożej.

* W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na  KUL i uczelnie katolickie.

* Ks. Arkadiusz chorych odwiedzi w piątek 11 sierpnia.

Szczególnie w sierpniu Kościół w Polsce prosi nas o abstynencję w intencji Ojczyzny i za uzależnionych.

1 sierpnia gościliśmy pielgrzymów  Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. (630 km w 20 dni). Serdeczne Bóg zapłać Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie i Paniom, które przygotowały posiłek oraz upiekły ciasto. Bóg zapłać też parafianom ze Słonowa za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów na granicy naszej parafii.

Szczególnie w czasie wakacji i urlopów zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Świętą. Módlmy się też za wszystkich, którzy spędzają wakacje na terenie naszej parafii i w „Pałacu Mierzęcin”.

W przyszłą niedzielę bardzo prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszej parafii oraz o ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, nasze zobowiązania i planowane prace zawierzamy św. Józefowi.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i Gościom oraz innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne: 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „Nasilają się ataki na chrześcijan w Ziemi Świętej” oraz

„Jak socjal media zmieniają mózgi nastolatków” W „Niedzieli” (cena 10 zł) – „Polska przegrywa z alkoholem”, „Sekty kaleczą ludzi”  oraz „Jak rozmawiać o tych sprawach”.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

05 sierpnia 2023