transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 06.06.2021 r.

* Nabożeństwo Czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30
* W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o g.11.30
* Dzisiaj w całej naszej parafii zbiórka ofiar do puszek dla rodziny Łoś i Staszak z Sarbinowa, którzy ucierpieli z powodu pożaru. Pamiętajmy też w naszej osobistej modlitwie.
* W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i uroczyste ponowienie aktu poświecenia Polski Sercu Jezusa.

 

Trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej w Dobiegniewie Nabożeństwo Czerwcowe i procesja Eucharystyczna. Dzisiaj w kościołach filialnych po Mszy Św. procesja Eucharystyczna dookoła kościoła.

 

Serdeczne Bóg zapłać parafianom za godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  w Dobiegniewie i w kościołach filialnych. Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi oraz ks. Gerardowi Kropidłowskiemu. Serdeczne Bóg zapłać naszemu Chórowi oraz Organiście. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali  ołtarze, ofiarowali kwiaty, udekorowali domy i okna oraz nieśli sztandary. Szczególnie dziękujemy dziewczynkom, które pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Dziękujemy najbliższej asyście kapłanów oraz strażakom z naszej parafii. Bóg zapłać naszej Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, zakrystianom, lektorom oraz
wszystkim służbom, również Policji, za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za  udział w Mszach Świętych, procesji Uroczystości Bożego Ciała oraz w tradycyjnej Oktawie.

 

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

 

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Od 4 maja w każdym spotkaniu wiernych w kościele może być obecny jeden parafianin na 15 m2 powierzchni kościoła. W kościele pw. Chrystusa Króla może uczestniczyć w modlitwie na każdej Mszy Św. w niedzielę i w tygodniu 60  wiernych - w kościele pw. św. Józefa – 12 osób, w Mierzęcinie - 15 osób, w Chomętowie - 12 osób, w  Słonowie - 17 osób.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o znajomych, sąsiadach, chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Gościu”- „Młodzi w Kościele – dlaczego odchodzą? Jak ich zatrzymać?” oraz Świat w jednej Hostii – Ewangelie odczytywane w Boże Ciało są jak części podzielonej krzyżem Hostii”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o
Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Najlepsze życzenia składamy Wszystkim Parafianom, mieszkańcom Miasta i Gminy Dobiegniew, Mieszkańcom i Pracownikom Domu Pomocy Społecznej oraz wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Modlitwa z naszym Biskupem:

 

„Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów…

 

05 czerwca 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11