transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 06.03.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00
* Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zwłaszcza w czwartki w czasie Adoracji
* Koniecznie znajdźmy czas w domu na Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na uczestnictwo we Mszy Św. w tygodniu czy Adorację czwartkową w intencji uproszenia pokoju dla świata i w naszej Ojczyźnie.
* W ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową, po Mszach Świętych, na pomoc uchodźcom z Ukrainy, zebraliśmy do puszek 6970 zł. Wielkie Bóg zapłać za tak wielką ofiarność! W naszej modlitwie prośmy też o pokój.
 
W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunia Św. na zakończenie, a o godz.17.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi. 

 

W Wielkim Poście, dzisiaj i w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Tych, którzy podejmą abstynencję prosimy o wpisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

 

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi  naszemu Patronowi.

 

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.

 

Przypominamy, że nauki dla rodziców i chrzestnych są w drugi i trzeci piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 w kancelarii parafialnej.
 
Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Solidarni z cierpiącą Ukrainą – Post i Modlitwa za pokój”. W ”Gościu” (cena 8 zł).
Biblia audio” oraz o Ukrainie – „Dni bólu i chwały” oraz płyta CD – Biblia Audi. Jest jeszcze dla młodzieży nowy numer „Miłujcie się” (8 zł) W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…
…od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

 

05 marca 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11