transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 06.02.2022 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00 do 18.00
* Dzisiaj błogosławieństwo gromnic po Mszy Św. o godz. 11.30 oraz w kościołach filialnych po Mszy Św.
* Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zwłaszcza w czwartki w czasie Adoracji
Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Agaty. Z tej racji dobremu Bogu polecamy naszą Siostrę Agatę Szymkowiak – wdzięczni za Jej wierną modlitwę za nas i troskę o naszą parafię. Pamiętamy też o Siostrze Małgorzacie Tomalka. Pokornie modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.  Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy ofiary na potrzeby parafii składają na tacę w niedziele i święta oraz Tym, którzy ofiary przekazali indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255. Wszystkich z wdzięcznością zawierzamy św. Józefowi.
Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy bardzo za wszelkie ofiary składane na zbiórki diecezjalne i ogólnopolskie.
 
Bardzo zachęcamy do codziennej modlitwy, szczególnie ważny jest pacierz rano i wieczorem, oraz modlitwa przed i po posiłku, Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wspólna modlitwa w naszych rodzinach zwłaszcza w dni świąteczne. W każdą niedzielę i święta jesteśmy też zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Mając szczególną miłości do Boga możemy we Mszy Świętej uczestniczyć częściej a nawet codziennie.

 

Dziękujemy bardzo za przekazane informacje o odbytej modlitwie kolędowej w domu i za złożone ofiary. Informację o odbytej modlitwie kolędowej odnotujemy w kartotece parafialnej. Jeśli ktoś jeszcze w tym roku nie odprawił modlitwy w domu czy mieszkaniu - to bardzo prosimy to dopełnić i przekazać informację.

 

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

 

W „Niedzieli”(cena 8 zł) – Między innymi „Katolik i ateista. Dwa światy”, „Ataki na świętość” i dodatek „Uwierz w cuda.” W ”Gościu” (cena 8 zł) „Włoskie diecezje rezygnują z rodziców chrzestnych?” oraz „Ukraina – czas próby”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.


Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji…

 

05 lutego 2022

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11