Ogłoszenia parafialne 05.12.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* W Adwencie Msze Św. Roratnie o g. 18.00. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież, rodziców i dziadków.
* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w każdy czwartek od godz.17.00
* Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
* W poniedziałek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Pamiętajmy w tym dniu o potrzebujących i dzieciach. Uczmy się od św. Mikołaja pomagania i obdarowywania dyskretnego.
* W niedzielę 12 grudnia wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe - patronki kaplicy w domu parafialnym.

W środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kościoły pw. Chrystusa Króla i w Mierzęcinie będą otwarte w „Godzinie Łaski” od godz.12.00 do 13.00. Obietnica: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Dzisiaj po Mszach Św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatki będzie można wziąć po Mszach Świętych przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej. Prosimy o podejście dorosłego przedstawiciela rodziny.

Dzisiaj też Caritas zaczyna rozprowadzać świece wigilijne w cenie - duże 20 zł i małe 7zł.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w naszej parafii. Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi naszemu Patronowi. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Modlimy się za wszystkich Parafian, zwłaszcza za chorych i cierpiących. Prośmy też Miłosiernego Boga, aby zachował nas „od powietrza, głodu, ognia i wojny”

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu „Gość” w cenie 6 zł „Nasza Matka jest Niepokalana – co się stało, że tak wielu katolików odwróciło się od Jezusa i Jego Kościoła?” oraz o św. Karolu de Foucauld. W „Niedzieli” - o „Aniołach Interwencji” oraz dodatek „Aktywni 60 +”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy, że w czasie nabożeństw w naszych świątyniach może znajdować się nie więcej niż 50 % obłożenia. Do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych.

04 grudnia 2021