Ogłoszenia parafialne 05.11.2023 r.

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

Wypominki  są czytane w Dobiegniewie  od piątku  3.11. do czwartku  9.11. o godz. 17.30

(wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie internetowej).

Od 10 listopada do końca miesiąca modlitwa za wszystkich polecanych w wypominkach o godz. 17.45.

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

W niedzielę  5.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  12.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad - 15 minut przed Mszą Św.- Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

W sobotę 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

Msza Św. o godz. 11.00 za Ojczyznę oraz za mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew – intencja od Pani Burmistrz oraz  Przewodniczącego Rady Miejskiej i Radnych.

Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w niedzielę 12.11. o godz. 10.00

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „Jak się włączyć w czyjeś umieranie?” oraz o śp. Wandzie Półtawskiej – radykalna miłośniczka życia”. W „Niedzieli” (cena 10 zł) – również o zmarłej Wandzie Półtawskiej – „Drobna Kobieta – Wielki Człowiek”.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

śp. Ks. Piotr Pawlukiewicz: „Mamy skarb: Czas. Ci co są w czyśćcu, oddaliliby cały majątek, by wrócić tu na jedną spowiedź, jeden dzień postu, by powiedzieć jedno przepraszam.”

04 listopada 2023