Ogłoszenia parafialne 05.06.2022 r.

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

* W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła.

* W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

* Nabożeństwo #Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50 a do św. Józefa we wtorek przed Mszą Św.

* W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

* W środę 8 czerwca, po Mszy Św. wieczornej, spotkanie Przyjaciół Paradyża.

* Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 14 czerwca o godz. 18.30. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Pawle, naszej młodzieży, módlmy się też za dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

* W poniedziałek otwarcie i poświęcenie świetlicy w Ostrowcu przy udziale Władz Samorządowych.

* Dzisiaj zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności.

* W przyszłą - II niedzielę miesiąca - bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę”

Szczególnie w tym roku, po bolesnej przerwie spowodowanej pandemią, pragniemy jak najbardziej godnie obchodzić Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii - z procesjami Eucharystycznymi w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Słonowie i Chomętowie. Zapraszamy wszystkich Parafian - Szafarzy Komunii Świętej, Lektorów, Ministrantów Starszych i młodszych, Przyjaciół Paradyża, Róże Różańcowe z całej parafii, Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, Caritas, KSM, naszego Chóru, Rodziców i dzieci Pierwszokomunijne, młodzież Bierzmowaną oraz młodzież i dzieci z naszych szkół.  Prosimy Wszystkich o zaangażowanie się oraz o wszelką pomoc, abyśmy godnie i uroczyście sprawowali Liturgię Świętą. Prosimy również i zapraszamy do Służby przy Ołtarzu mężczyzn, młodzieńców i chłopców z naszej parafii oraz Kobiety i dziewczęta zwłaszcza do posługi śpiewem liturgicznym. Bardzo prosimy też o obecność naszych Leśników, Myśliwych oraz Strażaków, zwłaszcza do najbliższej asysty przy Najświętszym Sakramencie.

Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii, również te, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Chłopców oraz kandydatów na ministrantów prosimy, aby w strojach komunijnych uczestniczyli w procesji z ministrantami. Prosimy też Wszystkich rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie.

W sobotę na Mszy Św. o godz. 11.00  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii.  Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz pierwsza Spowiedź dzieci w piątek 10.06. o godz. 15.30 w kościele Parafialnym. Zapraszamy też rodziców i chrzestnych. Wszystkich Parafian prosimy o gorącą  modlitwę.

Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich Parafian, za naszych Chorych, za dzieci i młodzież oraz o pokój.

Serdeczne Bóg zapłać  Parafianom i wszystkim naszym Ofiarodawcom. Dziękujemy Tym, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa.

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu i naszych świątyń oraz  terenu wokół kościołów.   Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Wielka radość – diecezja ma trzech nowych kapłanów ” oraz „ Relikwie Prymas Tysiąclecia przy wizerunku Matki Bożej na Jasnej Górze” oraz o Najważniejszym wydarzeniu w historii diecezji” W ”Gościu” (cena 8 zł). Płyta Biblia audio – Dzieje Apostolskie i Listy, oraz o „Zakazanej broni”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

04 czerwca 2022