Ogłoszenia parafialne 05.03.2023 r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi w czasie adoracji i przed Mszą Świętą.

* Módlmy się owocne rekolekcje wielkopostne (od 31 marca do 2 kwietnia 2023)

* Dzisiaj imieniny obchodzi nasz biskup pomocniczy Adrian Put. Pamiętajmy w modlitwie.

W piątek Droga Krzyżowa - o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Świętą na zakończenie,

- o godz.17.30 dla wszystkich Parafian.

Prosimy rodziców by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15, Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Na prośbę Episkopatu Polski, w miniony piątek modliliśmy się o dar pokoju, W ubiegła niedzielę do puszek na pomoc Ukrainie zebraliśmy i przekazaliśmy 2401 zł.

Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. Zakończyliśmy prace w kościele w Mierzęcinie oraz w najbliższym czasie w kościele Chrystusa Króla musimy zainstalować zabezpieczenie przeciw pożarowe. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca bardzo prosimy o modlitwę i ofiary złożone na cicha tacę.

Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy regularnie przekazują ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacają na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów i terenu przy kościołach.

Na prasę katolicką w tym tygodniu popatrzmy jak na pogłębiony sposób przygotowania się do najlepszego przeżycia Wielkiego Postu i Wielkanocy. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w  „Niedzieli” (cena 6 zł) „Ratować człowieka czy klimat?” oraz „Uratowała go Maryja”

W „Gościu” (cena 6 zł) – „Rok wojny, cierpienia i nadziei” oraz  bardzo ważna umiejętność - „Grzeszących upominać” oraz o leczeniu zaburzeń psychicznych – „Czy jest się czego bać.”

W polecanej prasie znajdziemy wiele treści wprowadzających nas w czas Wielkiego Postu.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Czy podjęliśmy postanowienia na ten Wielki Post? Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu dla naszych bliskich, chorych, cierpiących…

05 marca 2023