Ogłoszenia parafialne 04.12.2022 r.

* W Adwencie Msze Św. Roratnie z lampionami o godz. 18.00.

Zapraszamy Wszystkich - dzieci i młodzież, rodziców i dziadków.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

* Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w czwartek od godz.17.00

* W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

* W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Eucharystię.

* W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dom Księży Emerytów.

* Módlmy się o łaskę dobrej spowiedzi adwentowej i owocne rekolekcje przed Świętami Bożego Narodzenia.

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej poprosić wszystkich, którzy odprawili czy też odprawiają rekolekcje „Oddanie 33”. Po udzieleniu błogosławieństwa nastąpi rozdanie pamiątkowych dyplomów dla tych, którzy rekolekcje odprawili oraz jeszcze odprawiają. Serdeczne zapraszamy. Zachęcamy też bardzo, aby jak najszybciej rekolekcje „Oddanie 33” odprawić.

Dzisiaj poświęcenie opłatków wigilijnych. Po Mszy Św. można poświęcone opłatki wziąć do domu. Od dzisiaj „Caritas” rozprowadza świece wigilijne na stół wielkanocny w cenie – duża 20 zł. i mała 10 zł.

Nasza parafia bierze udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”– dary dla domu dziecka w Skwierzynie. Potrzebne są słodycze oraz artykuły higieniczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 23 lat. Można przynosić przygotowane paczki do kościoła - przekażemy je do Domu Dziecka.

Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (cena 10 zł) poradnik- „Z dzieckiem o Bogu oraz dodana kolorowanka  na Boże Narodzenie dla dzieci.  W ”Gościu” (cena 8 zł) Adwent z Gościem a w nim konkretne ćwiczenia duchowe z pytaniami – oraz temat numeru: „Wierzę w Święty Kościół Powszechny”. W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy też informacje z naszej diecezji. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wartościowe artykuły o Kościele, świecie i Ojczyźnie.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.  Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

03 grudnia 2022