Ogłoszenia parafialne 04.07.2021r.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.
* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* Zachęcamy do włączenia się w akcję: „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy.” Więcej informacji w gablotce.

Na czas wakacji zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Serdeczne Bóg zapłać za życzliwą pamięć o kapłanach z racji imienin i jubileuszy, za ofiarowane Eucharystie, modlitwę, życzenia i podarunki. Szczególne podziękowanie dla naszego Chóru i Scholii Parafialnej za piękny śpiew i uroczystą oprawę liturgiczną.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) –„ Coś pięknego od Karmelitanek”, komentarze do dzisiejszych czytań mszalnych oraz dodatek „Bezpieczne rolnictwo”. W „Niedzieli” (cena 6 zł) „Święte bezdroża”, „Apostazja to nie zawsze koniec” oraz „Dzień poświęcony” – „niedziela traci swój wyjątkowy charakter. Polecamy też nowy numer „Miłujcie się”. W nim między innymi „Jak będzie wyglądał koniec świata”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które – z różnych przyczyn - nie mogą przyjść do kościoła albo nie stać ich na zakup czasopism. Przeczytaną prasę możemy przekazać bliskim i sąsiadom

Informujemy, że we wtorek 6 lipca, o godz. 12.00, w kościele pw. Chrystusa Króla, będzie odprawiona Msza Św. Pogrzebowa za śp. dr. Kazimierza Krzemienia. Pamiętajmy w naszej modlitwie.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich…

03 lipca 2021