Ogłoszenia parafialne 04.06.2023 r.

* Nabożeństwa Czerwcowe w niedzielę o 17.30 i w tygodniu  po Mszy Św. wieczornej.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Okazja do spowiedzi w czwartki w czasie Adoracji.

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie  po Mszy Św. o godz. 11.30

Wczoraj o godz. 10.00 przeżyliśmy  Uroczystość  Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

Otoczmy modlitwą dzieci, które w tym roku przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz po raz pierwszy  przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej.

W tych dniach wszyscy wspominamy naszą Pierwszą Komunię Świętą oraz naszych Rodziców, Chrzestnych i Gości, którzy dzielili naszą radość z przyjęcia Jezusa obecnego Najświętszym Sakramencie Ołtarza.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00.

Po Mszy Św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy - przy ul. Staszica,

ul. Wyszyńskiego, ul. Zwycięstwa i przy kościele św. Józefa. Przy 3 ołtarzu homilia oraz ofiara na tacę.

W Boże Ciało Msza Św. z procesją w Mierzęcinie o godz. 8:30,

w Chomętowie o godz. 10:30, w Słonowie o godz. 12:00

Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i chorągwi oraz przystrojenie domów i mieszkań, abyśmy godnie uczcili Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Od piątku tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo Czerwcowe i procesja eucharystyczna dookoła kościoła. W przyszłą niedzielę  procesja po Mszy Św. o godz. 11.30

Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii w wieku powyżej 3 lat.

Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie.

Próba sypania kwiatów we wtorek i środę  6 i 7 czerwca o godz. 17.00 przy kościele.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o ofiarę na tak zwana  „cicha tacę”

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tacę oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów.

Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

Serdecznie dziękujemy członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego z naszej Parafii za ofiarowaną dekorację naszej świątyni na Zesłanie Ducha Świętego, które jest też patronalnym świętem Ruch Ludowego w Polsce.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Niedzieli”(cena 10 zł) – O rzeczywistej obecności Pana Jezusa w Eucharystii.

W ”Gościu” (cena 10 zł) „Godzina próby” dramatyczna opowieść  o Abrahamie i Izaaku. W „Gościu” i „Niedzieli” polecamy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji. W polecanej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

03 czerwca 2023