Ogłoszenia parafialne 04.02.2023 r.

W kościele Chrystusa Króla codziennie sprawowana jest Eucharystia o godz. 7.00 i o godz. 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz.17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Mszą Św.

* Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w piątek 10 lutego.

* Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

* Dzisiaj zmiana tajemnic Różańca Świętego i spotkanie dla Róż  Różańcowych po Mszy Św. o g.11.30

* 6 lutego o godz. 16.30 w salce spotkanie członków Róży Chrystusa Króla

Weźmy do serca słowa Pana Jezusa przekazane nam w książce „In sinu Jesu” - „Jestem żywy w Sakramencie Mojej Miłości. Działam z Bożą mocą w każdym momencie, dokonując z ołtarza tego, czego dokonywałem podczas Mojego pobytu na ziemi…”(str. 215)

W sobotę 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Kościół w tym dniu obchodzi Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i ich bliskich   na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla chorych oraz możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

W przyszłą niedzielę bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” . Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, w czasie kolędy, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne.

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za dar spotkania, za wspólną modlitwę i serdeczne rozmowy.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Gościu” polecamy informacje z życia naszej diecezji oraz artykuł: „Czy żałoba po bliskim zmarłym jest niemodna?” W „Niedzieli” możemy przeczytać: „Czy zwykły katolik może być mistykiem? Oraz co zrobić „Gdy dziecko nie chce chodzić na religię? . W prasie katolickiej znajdziemy wiele ciekawych artykułów o życiu Kościoła Powszechnego i w naszej diecezji.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

04 lutego 2023