Ogłoszenia parafialne 03.12.2023 r.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie Róż Różańcowych.

Wszystkie dzieci oraz młodzież naszej parafii zapraszamy serdecznie na wspólną mszę świętą w każdą niedzielę  o godzinie 10:00 oraz na roraty, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o 18:00.
Podczas rorat będziemy poznawać życie świętego Franciszka – autora pierwsze szopki bożonarodzeniowej. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież oraz dorosłych do włączenia się we wspólną modlitwę i przygotowanie do nadchodzących świąt. W Mierzęcinie roraty we wtorki o godz. 19.00.

Opłatki wigilijne poświęcimy w następną II Niedzielę Adwentu.

Już dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 20 zł i 10 zł.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

W środę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Pamiętajmy w tym dniu o potrzebujących i dzieciach.

Uczmy się od św. Mikołaja pomagania i obdarowywania dyskretnego.

W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze Św. o godz. 7.30  i o godz. 18.00. Kościół w Dobiegniewie i w Mierzęcinie będzie otwarty w „Godzinie Łaski” od godz. 12.00 do 13.00. W tym czasie szczególnie prośmy o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się za kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w naszej parafii. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, wielu w tym czasie będzie pisało czy rozmawiało z bliskimi, czy znajomymi, którzy obecnie mieszkają w różnych zakątkach Polski i Świata. Prosimy bardzo, aby wspomnieć o naszej parafii, naszych radościach i troskach. Możemy też zaprosić do wspólnej modlitwy również za pośrednictwem kamery online w naszym kościele pw. Chrystusa Króla.

Od niedzieli 3 grudnia, w ramach akcji Paczuszka dla Maluszka, rozpoczynamy zbiórkę darów dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Skwierzynie. Wychowankowie są w wieku od 5 miesięcy do 22 lat. Szczególnie potrzebne są kosmetyki, słodycze, pieluchy (rozmiar 3), zabawki dla niemowlaka, pierwsze słoiczki (zupki, owoce, warzywa itp.), jak również artykuły szkolne, książki dla młodzieży. Paczki można przynosić do zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla. Zbiórka potrwa do 20 grudnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za naszą Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie oraz w naszym Mieście i Gminie.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – „Jezus mówi: czuwajcie”,  oraz o bezpieczeństwie Polski. W „Niedzieli” (cena 10 zł) –„Nie wystarczy być dobrym, żeby wejść do Nieba” oraz „Czy islam nas pochłonie?”. Jest też „Gość Extra” a w nim między innymi- „Inkwizycja – fakty i mity.”

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

02 grudnia 2023