transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 03.10.2021 r.

* W październiku Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.  
* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.50
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00
* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00
* W tym tygodniu Pierwszy Czartek Miesiąca. Prosimy parafian o modlitwę o nowe powołania kapłańskie, za Seminarium Duchowne i zwłaszcza za naszego kleryka Tomasza Pindel.
 
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o modlitwę różańcową za naszą Parafię, za Wszystkich parafian, zwłaszcza za rodziny, małżeństwa, seniorów, dzieci i młodzież. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym i tym, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą w Eucharystii i Nabożeństwach, aby modlili się również za naszą parafię. Zachęcamy też do łączności duchowej w czasie nabożeństw za pośrednictwem kamery w kościele pw. Chrystusa Króla.

 

Dziękujemy bardzo Służbie Liturgicznej Ołtarza – Szafarzom, Lektorom, Ministrantom starszym i młodszym posługującym w kościele św. Józefa, pw. Chrystusa Króla i w kościołach Filialnych. Zachęcamy bardzo mężczyzn, młodzieńców i chłopców do Służby Liturgicznej przy Ołtarza. Bardzo prosimy o powrót zwłaszcza tych, którzy w minionych latach służyli Panu Jezusowi jako Zakrystianie, Szafarze, Lektorzy, starsi i młodsi Ministranci oraz członków Scholii i Chóru.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na tacę oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Dziękujemy bardzo naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255
Bóg zapłać też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu i dekorowaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 
Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Gościu”, wśród wielu, artykuł – „Dementujemy plotki o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego” oraz o nowym filmie „Fatima -przeslanie aktualne”. oraz „Prawdziwe podłoże sporu o kopalnię Turów.”

 

W „Niedzieli” – „Jak pogłębiać wiarę” – o kierownictwie duchowym oraz „W jakim języku przemówił Bóg.” W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.
 
Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie Polsce i prośmy o dar pokoju w święcie.
 
Modlitwa z naszym ks. Biskupem: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. Niech Bóg napełni nas ufnością w swą Opatrzność, pragnieniem nawrócenia i wiarą w
życie wieczne…

 

06 października 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11