Ogłoszenia parafialne 03.04.2022 r.

* Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, litania do św. Józefa we wtorek - o godz. 17.50.
* w środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża
* W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy  Św. o godz. 11.30
* W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią oraz o godz. 17.30 i dla wszystkich
* W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z rozważaniem.
* Parafian, którzy podejmują abstynencję prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości.

W piątek 8 kwietnia, Mszą Św. o godz. 11.00, rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Módlmy się w intencji Ojca Rekolekcjonisty oraz o błogosławione owoce rekolekcji dla Wszystkich Parafian. Rekolekcje zakończymy w Niedzielę Palmową. Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów. Bardzo prosimy Parafian, abyśmy rekolekcje omodlili również w czasie Adoracji czwartkowej.

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Dziękujemy bardzo za ofiary i pomoc w sprzątaniu naszych świątyń i terenu wokół kościołów.   Wszystkich naszych Ofiarodawców i ich Rodziny zawierzamy opiece św. Józefa.

W każdą niedzielę i święta jesteśmy też zaproszeni i zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Mając szczególną miłości do Boga możemy we Mszy Świętej uczestniczyć częściej a nawet codziennie. Koniecznie zaplanujmy czas na uczestnictwo w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Świece na stół wielkanocny w cenie 20 zł. Ofiara ze sprzedaży świec przeznaczona jest na Caritas w naszej diecezji i dla dzieci z naszej parafii. Świece można nabyć przy ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej.

Bardzo zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) – „Od powietrza, głodu, ognia i wojny…” oraz z Lwowa relacja ks. Abp. Mokrzyckiego.
W ”Gościu” (cena 8 zł).”115 tys. Dzieci z Ukrainy zaczęło naukę w polskich szkołach. O obżarstwie i „Jak ukarać Putina?” Jest jeszcze dostępny „Gość Extra” poświęcony bł. Prymasowi i bł. Róży Czackiej oraz nowy „Gość Extra” w cenie 10 zł poświęcony św. Ojcu Pio.- „Sługa Konfesjonału”, „Widział konającego Chrystusa” w czasie Mszy Św. Prosimy św. Pio, którego relikwie czcimy w naszej parafii, aby pomógł nam dobrze się spowiadać. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Zachęcamy, aby prasę nabyć dla siebie ale i dla osób, które obawiają się przyjścia do kościoła.

02 kwietnia 2022