Ogłoszenia parafialne 03.01.2021

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca od godz.17.00

* Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. i w czasie Adoracji. Można też zawsze poprosić kapłana.

* W tym roku pierwszy piątek i sobota miesiąca przypadły 1 i 2 stycznia.

Może to znak i zachęta, aby właśnie w  tym roku 2021 odprawić  9 pierwszych piątków i 5 pierwszych sobót?

* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Msze Święte jak w każdą niedzielę.

W czasie Eucharystii błogosławieństwo kredy, kadzidła, wody oraz soli. Poświęconą kredą znaczymy drzwi domów i mieszkań na znak naszej wiary, kadzidło jest znakiem modlitwy i uwielbiania Boga w naszych rodzinach. Wodę święconą zmieszaną z solą możemy użyć w czasie wizyty duszpasterskiej lub w innych sytuacjach. Na Mszę Św. prosimy przynieść w swoich naczyniach wodę oraz sól, którą poświęcimy.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Dziękujemy też naszym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Kolęda 2021! Zapraszamy do modlitwy!

- codziennie od 5 stycznia Msza Św. w kościele Chrystusa Króla o godz. 7.30 albo 18.00

- w kościołach filialnych o godz. 19.00

- indywidualna modlitwa w domach i mieszkaniach z ucałowaniem krzyża i pokropieniem wodą święconą

- o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. Po Apelu przyjmujemy błogosławieństwo z Jasnej Góry oraz  błogosławieństwo ks. Proboszcza i kapłanów z kaplicy Matki Bożej z Guadalupe w Domu Parafialnym

W tym tygodniu zachęcamy do modlitwy w domach i mieszkaniach:

Wtorek 5.01 -  od godz. 18.00 do 21.00 ul. Wyszyńskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, ul. Teatralna, ul. Parkowa, i ul. Zabytkowa, ul. Dembowskiego

W środę 6.01 - od godz. 18.00 do 21.00 Tuwima, Wileńska i Słoneczna

Czwartek 7.01 - od godz. 18.00 do 21.00 ul. Gorzowska i Akacjowa i Lipowa

Piątek  8.01. - od godz. 18.00 do 21.00 ul. Spółdzielcza i Starorynkowa, Ściegiennego

W sobotę  9.01. - od godz. 18.00 do 21.00  Słonów  i Grabionka

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W „Niedzieli”(cena 6 zł) - „ Błogosławcie – Czyniąc znak krzyża wypraszamy Boże łaski” W polecanej prasie katolickiej zawsze znajdziemy  wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, ojczyźnie i naszej diecezji.

Modlitwa z naszymi  Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli.

03 stycznia 2021