Ogłoszenia parafialne 02.10.2022 r.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.50

* Litania a do św. Józefa, patrona naszej parafii, we wtorek przed Mszą Św. wieczorną.

* W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Bożego Miłosierdzia

* W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych.

Ks. Arkadiusz odwiedzi chorych w sobotę.

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.30

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30

Zapraszamy Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym.

Po spotkaniu Parafialnej Rady do spraw Duszpasterskich i Ekonomicznych informujemy, że poranna Msza Św. w tygodniu w kościele pw. Chrystusa Króla będzie odprawiana - 30 minut wcześniej - o godz. 7.00. Zmiana będzie wprowadzona z dniem 10 października. Prosimy o przekazanie tej informacji i uwzględnienie zmiany godziny zamówionych wcześniej Mszy Świętych – z godziny 7.30 na godzinę 7.00

W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy Wszystkim, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne  64 1240 3637 1111 0010 1485 5255 Bóg zapłać  też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz  kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Dziękujemy też za troskę o teren wokół naszych kościołów oraz przydrożnych krzyży i kaplic.

Dziękujemy Bogu za ostatnio wykonane prace konserwatorskie przy figurze i ołtarzu Matki Bożej Woldenberskiej. Prace zostały odebrane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla został też zdemontowany i oddany do konserwacji kolejny witraż. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają.

Wielu naszych parafian z wielkim pożytkiem i satysfakcją odprawia indywidualne rekolekcje „Oddanie 33”. Książka opracowana przez Pana Adriana Pakułę, którego gościliśmy w naszej parafii, może poprowadzić każdego z nas przez 33 dni niezwykłych rekolekcji. Przypominamy, że każdy i w każdym momencie, może rozpocząć te rekolekcje. Skorzystajmy z tej łaski i pomóżmy innym skorzystać. Warto zachęcić bliskich i znajomych, również tych, którzy żyją i mieszkają poza granicami naszej parafii czy Ojczyzny. Książki z rekolekcjami są jeszcze dostępne w zakrystii.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” (10 zł) -  O oczernianych proboszczach i kapłanach oraz „Bliżej Życia z wiarą” – o interwencjach Aniołów w naszym życiu.  W ”Gościu” (cena 8 zł) „Brakuje słów – ks. Kard. Krajewski po ekshumacjach w Iziumie na Ukrainie: „Odmawiałem Koronkę do Bożego Miłosierdzia”. W tym tygodniu jest też „Gość Extra” zatytułowany – „Dotyk Miłosierdzia” w cenie 12 zł. Polecamy bardzo. W katolickiej prasie zawsze znajdziemy wiele wartościowych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

01 października 2022