Ogłoszenia parafialne 02.04.2023 r.

Dzisiaj pragniemy włączyć się do modlitwy za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. o godz.11.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy popiersiu św. Jana Pawła II

Również podczas kiermaszu organizowanemu w tym dniu przez Panią Burmistrz i Urząd Miasta, o godz.16.00 przy figurze św. Jana Pawła II zapraszamy do wspólnego odśpiewania „Barki”.

Zapraszamy na Gorzkie Żale  o godz. 17.15

W Wielki Czwartek, Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W tym dniu szczególnie dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa ks. Arkadiusza, ks. Seniora Gerarda Kropidłowskiego, ks. Roberta Tomalka oraz za powołania zakonne Siostry Agaty Szymkowiak i Siostry Małgorzaty Tomalka Pokornie też  prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00

W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza rodziców z dziećmi, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież, która przyjęła bierzmowanie oraz przygotowującą się do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej oraz Sakramentu Małżeństwa.

W tym roku, w Wielkim Tygodniu, bardzo prosimy wszystkich Parafian, aby przyszli Adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy i w Bożym Grobie - w dowolnym dla siebie czasie. Niech nie zabraknie nikogo na adoracji i celebracji Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty oraz Procesji Rezurekcyjnej w Dobiegniewie i Mierzęcinie.

W Wielki Piątek, w Dobiegniewie adoracja od godz. 8.00 do 21.00.

O godz. 15.00,  Godzina Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy też Nowennę przed  Świętem ku czci Bożego Miłosierdzia.

W Wielki Piątek przez południem odwiedziny chorych jak w każdy pierwszy piątek miesiąca. Można też zgłosić Chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Wielkanocnych przyjąć  Sakramenty Święte.

Liturgię Męki Pańskiej  rozpoczniemy o godz. 18.00.  Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 21.00. Szczególnie na ten dzień prosimy też o świąteczne przybranie krzyży przydrożnych, misyjnych i kapliczek na terenie naszej parafii oraz w naszych domach i mieszkaniach.

W Wielką Sobotę adoracja  przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30

Poświęcenie  pokarmów na stół wielkanocny w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.11.00, 12.00 i 13.00. W tym roku w czasie święcenia pokarmów prosimy o ofiarę na tacę, którą przeznaczymy na renowację kościoła. W kościołach filialnych i innych miejscach poświęcenie pokarmów – plan dostępny na stronie www i w gablotce.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy  o godz. 20.00  Msza Św. W czasie tej liturgii święcimy ogień, uczestniczymy w procesji z zapalonym paschałem, słuchamy orędzia wielkanocnego i Bożego Słowa oraz odnowimy nasz Chrzest.

W Niedzielę  rano adoracja przy pustym Grobie od godz. 5.30.  Procesja rezurekcyjna i Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze Św. w kościele Chrystusa Króla o 10.00, 11.30. i o 18.00. W Mierzęcinie procesja rezurekcyjna o godz. 8.30. W Chomętowie i Słonowie Msza Św. jak w każdą niedzielę.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 20 zł. Bardzo zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. W „Niedzieli” Jak przekazać dzieciom wiarę” a w „Gościu” – „Jego i nasze Przejście” – nasze życie w świetle tamtych wydarzeń.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W tym miesiącu o „cichą tacę” poprosimy 16 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

01 kwietnia 2023