Ogłoszenia parafialne 01.10.2023 r.

Rozpoczął się Miesiąc Różańca Świętego. Spełnijmy prośbę Matki Bożej. Odmawiajmy Różaniec w naszych domach, w kościołach, przy krzyżach i kaplicach. Wszędzie możemy modlić się z Matką Bożą.

* W kościele Chrystusa Króla Nabożeństwo Różańcowe w październiki o godz. 17.30.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

* W pierwszą sobotę Różaniec, Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i rozmyślanie

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Zwykle okazja do spowiedzi przed Maszą Świętą oraz w czwartki w czasie czwartkowej adoracji.

W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu „Margaretka” do Rokitna

W sobotę Piesza Pielgrzymka z kościoła Chrystusa Króla do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Słonowie. „Akcja Katolicka” zaprasza do udziału. Początek o godz. 12.00.

Za tydzień zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”

W nowym roku szkolnym pamiętajmy o codziennej modlitwie rano i wieczorem, o uczestnictwie we Mszy Św. w każdą niedzielę i w nabożeństwach. W naszej osobistej modlitwie prośmy Boga i Matkę Boża o dar pokoju.

W przyszłą niedzielę bardzo prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszej parafii oraz o ofiarę

na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców, nasze zobowiązania i planowane prace zawierzamy

św. Józefowi.

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i Gościom oraz innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na nasze konto parafialne: 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255.

Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu powierzonych nam świątyń.

Wielkie Bóg zapłać 6 osobom za ofiarę na odnowienie figury Matki Bożej przy kościele pw. Chrystusa Króla!

Informujemy wszystkich parafian, że 15.10.2002 r. będziemy mieli Wizytację Kanoniczną ks. Biskupa Pawła Sochy. Szczegółowy plan wizytacji będzie podany w najbliższym czasie.

Już dzisiaj zacznijmy przygotowania do spotkania i wspólnej modlitwy z naszym Biskupem.

Prosimy też o godne przygotowanie naszych świątyń i  terenu wokół  kościołów filialnych. Zatroszczmy się też o uporządkowanie i przystrojenie 5 krzyżów misyjnych, przy naszych kościołach, oraz o 19 krzyżach postawionych na terenie naszej parafii - oraz o 3 przydrożnych kapliczkach.

Ostatnio został odnowiony też Krzyż Misyjny przy kościele Chrystusa Króla – Bóg zapłać Ofiarodawcom.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu”(cena 10 zł) – O Aniołach – „Co o Aniołach mówi Pismo Święte?, Czego mam się bać?”  W „Niedzieli” (cena 10 zł) – też o Archaniołach – „Kim są najbardziej znani Archaniołowie?” Oraz „Miecz Archanioła” czyli 7 sanktuariów, które układają się na mapie w jedną linię, w miecz, którym Archanioł Michał pchnął diabła strącając go do piekła.

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też dodatki z informacjami o wydarzeniach z naszej diecezji.

30 września 2023