transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 01.08.2021 r.

* Litania do św. Józefa we wtorek i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.50* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Prosimy bardzo o modlitwę za parafię.* Okazja do spowiedzi przed Mszą Św. i w czwartki w czasie Adoracji.* Zawsze można poprosić kapłana o Sakramenty dla naszych Chorych - najlepiej po Mszy Św. w zakrystii* Sierpień to czas pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc modlitw o trzeźwość naszego Narodu

 dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • * W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.* W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.Wszystkich Ofiarodawców, Wykonawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.
Dzisiaj 1 sierpnia, jak co roku, przyjmujemy na odpoczynek i posiłek Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Diecezji Szczecińskiej. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają w przyjęciu Pielgrzymów.
Szczególnie dziękujemy Pani Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie oraz Paniom, które przygotują posiłek i odpoczynek dla Pielgrzymów. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają w przygotowaniu posiłków i odpoczynku. Dziękujemy też mieszkańcom Słonowa, którzy każdego roku przygotowują dla pielgrzymów odpoczynek i poczęstunek na granicy naszej parafii.
 

 

Na czas wakacji zachęcamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem oraz o czytaniu i rozważaniu Pisma Świętego.

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym Ofiarodawcom, którzy regularnie składają ofiary na tacę, indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Bóg zapłać też za ofiary i pomoc w sprzątaniu Kościoła pw. Chrystusa Króla i św. Józefa w Dobiegniewie oraz kościołów filialnych w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz.

W tym tygodniu w „Gościu” (cena 6 zł) – „Prawie 700 mln ludzi na świecie głoduje.” oraz „Wskazówki św. Jana Vianneya dla kapłanów i dla świeckich”.

W „Niedzieli” (cena 6 zł) –„Pamiętamy o bohaterach Sierpnia 1944 roku” - „Powstanie zwykłych ludzi”

oraz święty polityk – „Sługa Boży Robert Schuman”

W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo i zdrowie dla Wszystkich Parafian i Gości.

Modlitwa z naszymi Biskupami: „Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy…

 

 

 

 

 

30 lipca 2021

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11