Ogłoszenia parafialne 01.05.2022 r.

We wtorek 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w łączności z Jasną Górą i Sanktuarium w Rokitnie modlimy się o pokój i zawierzamy Polskę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski! W tym dniu Msze Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę. O godz. 11.30 w kościele pw. Chrystusa Króla uroczysta Msza Święta za Ojczyznę.

* Zapraszamy na nabożeństwo majowe w kościele pw. Chrystusa Króla - codziennie o godz. 17.30
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i litania do św. Józefa we wtorek o godz.17.50
* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30
* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.
* Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.15
* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Majowe, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

Zapraszamy na Eucharystię w tygodniu - rano o 7.30 i wieczorem o godz.18.00 w Dobiegniewie oraz w kościołach filialnych o godz. 19.00. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi. Zachęcamy bardzo by w tym niespokojnym czasie postanowić i zaplanować  uczestnictwo we Mszę Św. w tygodniu, Adorację, czy nabożeństwo majowe  na Chwałę Bożą i uczczenie Matki Bożej, dla Siebie, dla Rodziny, naszych Chorych, Ojczyzny oraz prosząc o pokój.

Mężczyzn i młodzieńców, zwłaszcza tych, którzy kiedykolwiek służyli przy Ołtarzu, serdecznie zapraszamy do Służby Bożej. Wszystkich, którzy pragną uwielbiać Boga zachęcamy też do śpiewu w Chórze a młodzież w scholii Parafialnej.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6624 zł. W kościele pw. Chrystusa Króla i św. Józefa - 5090 zł, w Mierzęcinie - 324 zł, Chomętowie - 520 zł, Słonowie - 690 zł. Bóg zapłać też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, w kopertach oraz wpłacili na konto parafialne. Na konto w marcu wpłynęło 700 zł Dziękujemy również Wszystkim, którzy składają ofiary i pomagają w sprzątaniu naszych kościołów. Naszych Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W „Niedzieli”(cena 8 zł) –„Jak modlić się z dziećmi?” „Nie bójmy się Biblii” oraz dla dzieci – „kolorowanka na maj”. W ”Gościu” (cena 8 zł).”Nabożeństwo Majowe to wyraz przywiązania do Matki Bożej” oraz „Nie ma przebacz” – kto wybacza nie oczyszcza z win nikogo poza sobą. Wybaczając oczyszczam samego siebie”. W nowym numerze „Miłujcie się” (8 zł) miedzy innymi: Ludzie, których miało nie być - historia osób, które żyją
dzięki temu, że aborcja „nie udała się”. W polecanej prasie znajdziemy też wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i
naszej diecezji.

Módlmy się do Boga za wszystkich dotkniętych obecną epidemią na świecie, w naszym kraju i diecezji… od powietrza, głodu, ognia i wojny -wybaw nas Panie!

30 kwietnia 2022