Ogłoszenia parafialne 01.01.2023 r.

Jak wiemy zmarł papież  Benedykt XVI. Odszedł do Pana wczoraj o godz. 9.34 w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej  abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim przez osiem lat. Papież senior zmarł w wieku 95 lat.

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Wszystkim życzymy błogosławionego Roku Pańskiego 2023! Zachęcamy, aby nowy rok rozpocząć znakiem Krzyża, modlitwą i dobrymi postanowieniami - powierzając siebie, naszych najbliższych, Ojczyznę Polskę i świat Jezusowi Chrystusowi oraz opiece Matki Bożej i św. Józefa patrona naszej parafii.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Św. błogosławieństwo kredy, kadzidła, wody oraz soli. Poświęconą kredą znaczymy drzwi domów i mieszkań na znak naszej wiary, kadzidło jest znakiem modlitwy i uwielbiania Boga w naszych rodzinach.

Wodę święconą zmieszaną z poświęconą solą możemy użyć w czasie wizyty duszpasterskiej lub w innych sytuacjach. Na Mszę Św. prosimy przynieść w swoich naczyniach wodę oraz sól, którą poświęcimy.

W piątek po Mszach Św. można będzie wziąć do domów  zestaw: kadzidło, kreda oraz węgielek.

Ofiara na tacę w „Trzech Króli” przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać też za złożone ofiary za kadzidło.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

W Pierwszą Sobotę Różaniec,  Mszy Św. wynagradzająca i wspólne 15 minutowe rozmyślanie.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie dla członków Róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30. Na parafialnej stronie internetowej są już dostępne intencje dla Żywego Różańca oraz rozpisane na każdy miesiąc tajemnice dla poszczególnych członków Róż Żywego Różańca na cały rok 2023.

W tym roku jest możliwość zaproszenia kapłana w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą”.

Plan wizyty będzie podany po zebraniu zaproszeń. Formularze zaproszeń są dostępne przy ołtarzu Matki Bożej i w kościołach filialnych. Wizytę duszpasterską planujemy rozpocząć od poniedziałku 9 stycznia.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy troszczą się o naszą Parafii. Wszystkich zawierzamy św. Józefowi. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.

Wszystkich Ofiarodawców, planowane prace i zobowiązania zawierzamy św. Józefowi.

Parafia w Strzelcach Krajeńskich organizuje pielgrzymkę połączoną z wypoczynkiem do Medjugorie, Mostaru, Wiednia…17-24.06.2023. Koszt i więcej informacji pod nr. tel. 798752023

Zachęcamy bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej, również z myślą o chorych czy poszukujących, którym możemy przekazać przeczytany egzemplarz. W tym tygodniu w „Niedzieli” – „Dokąd zmierza nasz świat? o milionach ofiar „Imperium zła” oraz Hakerzy dobrej sprawy, którzy złamali kody niemieckiej Enigmy.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.  Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo dla naszej parafii na czas wizyty duszpasterskiej. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

31 grudnia 2022