Służba Liturgiczna

Służba Liturgiczna w parafii pw. św. Józefa w Dobiegniewie działa we wszystkich pięciu kościołach parafialnych — łącznie ponad 30 ministrantów, lektorów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w różnym wieku (od 9 do ponad 70 lat). Ministranci usługują podczas sprawowania sakramentów - dbają o to, aby liturgia była godnie sprawowana. Przed większymi celebracjami Służba Liturgiczna spotyka się i ustala podział zadań. Wszyscy przypominają sobie przebieg trudniejszych technicznie obrzędów liturgicznych (np. liturgii Triduum Paschalnego). Poza tym służą także na co dzień — w niedziele, w ciągu tygodnia, przy pogrzebach i ślubach. Często angażują się w prace porządkowe przy świątyniach i pomagają w dekorowaniu kościołów. Młodsi ministranci w przerwach od szkoły od czasu do czasu uczestniczą w wycieczkach lub pielgrzymkach z księdzem opiekunem.