Ogłoszenia parafialne 25.02.2024 r.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50

* W piątek Droga Krzyżowej. o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Św. na zakończenie,

* Dla wszystkich parafian „Droga Krzyżowa” godz.17.30.

* W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

* W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

* Bardzo prosimy rodziców, chrzestnych i katechetów by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi

* Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”

* w tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W Pierwszą Sobotę Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie. Zapraszamy.

Oczekujemy na rekolekcje wielkopostne - od niedzieli 10 marca do wtorku 12 marca. Zaplanujmy ten czas.

Wszystkich parafian prosimy o modlitwę, abyśmy dobrze i owocnie  przeżyli czas Wielkiego Postu.

Nasi chorzy, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach i rekolekcjach mogą modlitwą wypraszać nam potrzebne łaski. Wszystkich Naszych Chorych prosimy o modlitwę i ofiarowanie cierpienia za parafian, którzy oddalili się od Boga i Sakramentów Świętych.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu.

Tych, którzy podejmą abstynencję,  prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Bardzo prosimy parafian o modlitwę w intencji spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz Szafarzy, Zakrystianów, Chóru, Scholii i wszystkich zatroskanych o dobro naszej parafii z Dobiegniewa i wszystkich miejscowości naszej parafii. Prosimy też przedstawicieli Akcji Katolickiej, Caritas, Żywego Różańca, Przyjaciół Paradyża oraz innych wspólnot i grup parafialnych. Spotkanie planujemy po rekolekcjach wielkopostnych. Zachęcamy bardzo do mężczyzn i chłopców do Służby Ołtarza a dziewczęta do scholii parafialnej.

Wielkie Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy też Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu” – „Po co Panu Bogu nasza wytrwałość w modlitwie?” oraz „Uśmiechnięta depresja.”  W „Niedzieli” - „Post uśmierza wady” oraz „Wybrałem celibat”. Jest też artykuł -„O co walczą rolnicy?”

W prasie katolickiej znajdziemy wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

24 lutego 2024