Ogłoszenia parafialne 24.03.2024 r.

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

W Wielki Czwartek, Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W tym czasie szczególnie modlimy się za ks. Seniora Gerarda Kropidłowskiego, za ks. Roberta Tomalkę, ks. Jana Formę oraz za nasze Seminarium Duchowne, za Wychowawców oraz kleryków, zwłaszcza za kleryka Mateusza. Prosimy też za Siostrę Agatę i Siostrę Małgorzatę. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21:00.

W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  zapraszamy wszystkich parafian. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby przyprowadzili dzieci na indywidualną adorację Pana Jezusa w „Ciemnicy” i w „Bożym Grobie”.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę - zapraszamy  parafian z Dobiegniewa i z wszystkich  kościołów filialnych oraz wszystkich miejscowości naszej parafii.

Koniecznie znajdźmy czas, aby uczestniczyć w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego oraz w adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Bożym Grobie w kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie i w Mierzęcinie.

W tym niespokojnym roku prosimy Parafian, aby znaleźli czas na adorację Pana Jezusa w grobie – od Liturgii Wielkiego Piątku do Niedzieli Zmartwychwstania, kiedy zgromadzimy się na Mszy Świętej Rezurekcyjnej.

W Wielki Piątek  adoracja od godz. 8.00 do  O godz. 15.00,  w Godzinie Miłosierdzia wspólna Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy też Nowennę przed  Świętem ku czci Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej  o godz. 18.00.  Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu.

W tym roku pragniemy zorganizować w  kościele pw. Chrystusa, całonocne czuwanie przy Bożym Grobie - w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Więcej informacji znajduje się na plakacie informacyjnym.

Szczególnie na te dni prosimy o świąteczne przybranie krzyży przydrożnych, misyjnych i kapliczek na terenie naszej parafii oraz w naszych domach i mieszkaniach.

W Wielką Sobotę adoracja  przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30.

Poświęcenie  pokarmów na stół wielkanocny w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.11.00, 12.00 i 13.00.

W tym roku w czasie święcenia pokarmów prosimy o ofiarę, którą przeznaczymy na potrzeby Chóru parafialnego, Scholii Młodzieżowej i Dziecięcej oraz Służby Ołtarza.

W kościołach filialnych i innych miejscach poświęcenie pokarmów wg planu dostępnego na internetowej stronie i w gablotce.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy  o godz. 20.00. W czasie tej liturgii święcimy ogień, uczestniczymy w procesji z zapalonym paschałem, słuchamy orędzia wielkanocnego i Bożego Słowa oraz odnowimy nasz Chrzest.

.

W Niedzielę rano adoracja przy pustym Grobie od godz. 5.30.

Procesja rezurekcyjna i Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00

Pozostałe Msze Św. w kościele Chrystusa Króla o 10.00, 11.30. i o 18.00.

W Mierzęcinie procesja rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6.00

W Chomętowie i Słonowie Msza Św. jak w każdą niedzielę.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę od godz. 16.00 do 17.00

Te uroczyste dni są też okazją do decyzji włączenia się do Służby Ołtarza dla mężczyzn i młodzieży.

Zapraszamy również do scholii młodzieżowej i dziecięcej.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 20 zł.

Bardzo zachęcamy też do nabywania i czytania  „Niedzieli”, oraz „Gościa Niedzielnego”.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary  składane na tacę, przekazywane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne.

Naszą parafię oraz podjęte prace zawierzamy Bożej Opatrzności i ofiarności Parafian.

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek dla pogorzelców. Bóg zapłać!

Wszystkich Parafian i ten święty czas w liturgii Kościoła  zawierzamy św. Józefowi – naszemu Patronowi.

Za dzieci i młodzież prosimy  św. Stanisława Kostkę – Patrona Polski i młodzieży.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

23 marca 2024