transmisja

online

Parafia pw. św. 

Józefa w Dobiegniewie

Ogłoszenia parafialne 19.05.2024 r.

* W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

* Zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz.17.00
* Zwykle okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą oraz w czwartki w czasie adoracji.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek godz.17.50.

 

W tych dniach pamiętajmy o dzieciach przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Św. W sobotę 25 maja na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z nasze Parafii dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.


Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na tzw. „cichą tacę”, które są przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 8.209 -zł. W kościele Chrystusa Króla i św. Józefa 5.244,-zł, w Mierzęcinie 211,-zł, w Chomętowie 330,-zł,
w Słonowie 540,-zł. W marcu na konto parafialne wpłynęło 1.884,-zł. Dziękujemy bardzo Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy w każdą niedzielę i święta składają ofiary na tacę  oraz wpłacają na konto parafialne 64 1240 3637 0010 1485 5255 Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi. Dziękujemy też wszystkim, którzy składają ofiary na sprzątanie Kościoła pw. Chrystusa Króla i tym, którzy troszczą się o wszystkie powierzone nam świątynie.

 

W przyszłą niedzielę nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie te, które zgłosiły swoje prace na mszę świętą o godzinie 10:00 po której odbędzie się rozdanie nagród i dyplomów.

 

Młodzież z naszej parafii, w czasie przerwy wakacyjnej, pragnie zorganizować wycieczkę do Częstochowy. Aby zmniejszyć koszty wyjazdu, w najbliższą niedzielę w godzinach 9:00 – 13:00 zostanie zorganizowany w salce parafialnej kiermasz ciast. Gorąco zapraszamy do zakupu słodkości i wsparcia tej wspaniałej inicjatywy.

 

Dziękujemy za udział w ubiegłą niedzielę w Apelu Jasnogórskim przy kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy Apel Jasnogórski o godz. 21.00 do wspólnej modlitwy.

 

Zachęcamy bardzo do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu” - „Święty, fajka i ciemne typy” –   o  błogosławionym Pier Giordzio Frasaatim – „Święty na dziś”. W „Niedzieli” o 80 rocznicy bitwy pod Monte Cassino oraz o św. Andrzeju Boboli, który i dzisiaj działa z rozmachem.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

18 maja 2024

Projekt & wykonanie: Krzysztof Polanowski

Parafia Dobiegniew © 2024

Autorzy zdjęć użytych na stronie: Klaudia Ajryś,

Jakub Sawicki, Marcin Południewski

Wyszukaj na stronie:

Parafia pw. św. Józefa w Dobiegniewie

ul. Staszica 6

66-520 Dobiegniew

tel.: 95 761 10 11