Ogłoszenia parafialne 03.03.2024 r.

* We wtorek dzień imienin Biskupa Adriana Puta – pamiętajmy w modlitwie.

* Jutro wspomnienie Św. Kazimierza Królewicza.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartki od godz. 17.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i Litania do św. Józefa we wtorek o godz. 17.50

* W piątek” Droga Krzyżowa” o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunią Św. na zakończenie,

* Dla wszystkich parafian „Droga Krzyżowa” godz.17.30.

* W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za kleryków i o nowe święte powołania.

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie  po Mszy Św. o godz. 11.30

* W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

* Bardzo prosimy rodziców, chrzestnych i katechetów by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi

* W przyszłą niedzielę prosimy o modlitwę i ofiarę na „cicha tacę”.

Wielkopostne Rekolekcje rozpoczniemy w przyszłą niedzielę zwaną „Laetare”.

Będą trwały do wtorku 12 marca. Zaplanujmy ten czas oraz zachęćmy bliskich i znajomych do uczestnictwa w rekolekcjach. Módlmy się też o łaskę dobrej spowiedzi.

Wszystkich parafian prosimy o modlitwę, abyśmy dobrze i owocnie  przeżyli czas Wielkiego Postu.

Nasi chorzy, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach i rekolekcjach mogą modlitwą wypraszać nam potrzebne łaski – uświęcać siebie i pomagać bliskim. Wszystkich chorych i cierpiących prosimy o modlitwę i ofiarowanie cierpienia zwłaszcza za parafian, którzy oddalili się od Boga i Sakramentów Świętych. Przypominamy, że w naszym kościele jest kamera internetowa dzięki której możemy włączyć się do wspólnej modlitwy oraz wysłuchać nauk rekolekcyjnych.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu.

Tych, którzy podejmą abstynencję, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Wielkie Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy też Parafianom i innym Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie oraz wpłacili na nasze konto parafialne 64 1240 3637 1111 0010 1485 5255

Wszystkich naszych Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy bardzo do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Gościu” artykuł pomagający w przygotowaniu do spowiedzi – „Wybitni spowiednicy: Charyzmatycy konfesjonału”.

W „Niedzieli” – o lekturach szkolnych: „Egzekucja na polskiej pamięci” oraz o wojnie w Ziemi Świętej.

Polecamy też artykuł: „Jak poszczono w Starym Testamencie”. W prasie katolickiej znajdziemy wiele wartościowych i ciekawych artykułów o Kościele, świecie, Ojczyźnie i naszej diecezji.

02 marca 2024