Nowy krzyż pasyjny
w naszej zakrystii

02 kwietnia 2021

W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii, został poświęcony nowy krzyż pasyjny, który znajduje się w zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla. Dzięki niemu kapłan podczas ubierania szat liturgicznych może lepiej skupić się i zagłębić w tajemnicę męki Chrystusa, którego Najświętsze Ciało za kilka minut ma połamać dla wiernych na ołtarzu. Krzyż nasycony jest symboliką nawiązującą do naszej parafii - począwszy od ornamentów w kształcie okiennic kościelnych, skończywszy na wizerunkach św. Józefa i Maryi na ramionach. Nad głową Jezusa znajduje się gołębica otoczona promieniami światła, która jest symbolem Ducha Świętego. Wykonawcą krzyża jest nasz parafianin Krzysztof Wojtukiewicz. Za jego wykonanie serdecznie dziękujemy.