W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii, został poświęcony nowy krzyż pasyjny, który znajduje się w zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla. Dzięki niemu kapłan podczas ubierania szat liturgicznych może lepiej skupić się i zagłębić w tajemnicę męki Chrystusa, którego Najświętsze Ciało za kilka minut ma połamać dla wiernych na ołtarzu. Krzyż nasycony jest symboliką nawiązującą do naszej parafii - począwszy od ornamentów w kształcie okiennic kościelnych, skończywszy na wizerunkach św. Józefa i Maryi na ramionach. Nad głową Jezusa znajduje się gołębica otoczona promieniami światła, która jest symbolem Ducha Świętego. Wykonawcą krzyża jest nasz parafianin Krzysztof Wojtukiewicz. Za jego wykonanie serdecznie dziękujemy.

02 kwietnia 2021

Nowy krzyż pasyjny