Róże Żywego Różańca.   Wykaz tajemnic na rok 2019 !!! >>

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 20 X 2019 r.  - XXIX Niedziela Zwykła  

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30 - zapraszamy   Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Przekażmy też prośbę o Różaniec naszym chorym, aby modlili się za naszą parafię.

* Dzisiaj Niedziela Misyjna – taca przeznaczona jest na cele misyjne.

  W ubiegłą niedzielę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy i przekazaliśmy 1006 zł.

 

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii. Dziękujemy ks. Arkadiuszowi za przygotowanie młodzieży, za oprawę liturgiczną Służbie Ołtarza, Chórowi i Jakubowi Szydłowskiemu.

Polecajmy Matce Bożej  Wszystkich, którzy przyjęli Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej, Ich Rodziców, Chrzestnych i Świadków Bierzmowania. Bóg zapłać też Wszystkim, którzy zatroszczyli się o uroczyste i piękne przygotowanie kościoła Chrystusa Króla do uroczystości. Ks. Biskupowi przekazaliśmy informacje o naszych pracach podjętych w kościele Chrystusa Króla, w Chomętowie i o kościele w Słonowie. Ks. Biskup z uznaniem i troską pobłogosławił naszą Parafie, podjęte prace  i wszystkich Ofiarodawców.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  5060 zł. Dziękujemy bardzo naszym Parafianom i Wszystkim Ofiarodawcom. 

W minionym tygodniu zostały zainstalowane dwa odnowione witraże w prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Jeśli ktoś chciałby zostać „specjalnym ofiarodawcą” to bardzo prosimy o pomoc.

 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chcemy z wiarą i miłością pamiętać o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św., Różańcu oraz w modlitwie wypominkami. Pamiętajmy o zmarłych krewnych i znajomych, o dobroczyńcach naszej parafii, duszpasterzach, nauczycielach i obrońcach Ojczyzny. Kartki wypominkowe są dostępne na stoliku pod chórem. Na kartkach prosimy o wyraźne napisanie imion zmarłych oraz, miejscowości w której mają być odczytane. W Dobiegniewie prosimy o podanie też nazwy ulicy. Bóg zapłać za ofiary z wypominek, które przeznaczone są na cele diecezjalne i parafialne.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przez złożenie ofiary w kopercie na tacę lub do skarbony pod chórem włączyli się w sprzątanie naszego kościoła.                                                                                                                (wykaz ulic z których mieszkańców prosimy o pomoc w danym miesiącu jest w gablotce)

W soboty o godz. 12.00 otwarta będzie „Salka Caritas” dla chętnych dzieci. Zapraszamy.

 Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi o bł. ks. Jerzym Popiełuszko, który „przeszkadzał złu” oraz o planowanej beatyfikacji rodziców św. Jana Pawła II. W „Niedzieli” o konieczności misji – oraz próba odpowiedzi na pytanie: „Polska staje się krajem pogańskim?”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Informujemy, że 17.10.2019 r w Deszcznie zmarł ks. Andrzej Wręczycki, który był wikariuszem w naszej parafii w latach  2003-2006. Polecajmy śp. ks. Andrzeja Bożemu Miłosierdziu.

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 13. X 2019 r. - Dzień Fatimski

XXVIII Niedziela Zwykła  

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 (okazja do spowiedzi)

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30 - zapraszamy   Wszystkich, zwłaszcza         dzieci i młodzież. Przekażmy też prośbę o Różaniec do chorych, aby modlili się za naszą Ojczyznę i parafię.

* Dzisiaj 13 października po Mszy Św. o godz. 11.30 procesja z Figurą Matki Bożej #Fatimskiej.

  Na wspólny  Różaniec zapraszamy wszystkich na godz. 17.30.

* Dzisiaj Dzień Papieski, który rozpoczyna obchody 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

  Dzisiaj też  zbiórka   do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

W najbliższy piątek  18.10  na Mszy Św. o godz. 17.00  Bierzmowanie pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego. (w piątek zmiana godziny Mszy Św. wieczornej!)

 

Już jutro będą montowane odnowione witraże w prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Po Bierzmowaniu poprosimy ks. Biskupa, aby pobłogosławił wszystkich Ofiarodawców, nasz kościół i nasze prace, które planujemy jeszcze dokończyć i wykonać. Dlatego na Msze Św. z Bierzmowaniem zapraszamy też wszystkich naszych Parafian, którzy troszczą się o nasze świątynie, Ofiarodawców, Urzędników i Przyjaciół. Poprosimy ks. Biskupa Ordynariusza o błogosławieństwo a młodzież bierzmowaną  wesprzemy naszą modlitwą, zwłaszcza przyjmując Komunię Św.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tzw. „cichą tacę”. Wielkie Bóg zapłać dla Wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół, którzy w każdą niedzielę składają ofiary na tacę, przekazują osobiście czy wpłacają na konto parafialne z myślą o podjętych przez nas pracach remontowych konserwatorskich oraz z myślą o koniecznym sprzątaniu kościoła (wykaz ulic jest w gablotce). Ufamy, że sam Bóg Miłosierny wynagrodzi każde dobro i pomoc. Parafian, Ofiarodawców, oraz wszystkie nasze prace i troski duszpasterskie zawierzamy św. Józefowi  

Od dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy akcję „Pola Nadziei”, której symbolem jest żonkil. Naszymi ofiarami chcemy wesprzeć Hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Cebulki żonkili będą rozprowadzane od dzisiaj przez kolejne niedziele. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi o św. Kardynale Newmanie. W „Niedzieli” artykuł: „Z nienawiści do wiary” o prześladowaniach w Erytrei. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę – szczególnie dzisiaj w dniu Wyborów Parlamentarnych - odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew – 29 IX 2019 r.

XXVI Niedziela Zwykła  

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż po Mszy Św. o godz. 11.30

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15. Z powodu pilnego wyjazdu ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek 11 października!  Bardzo prosimy o przekazanie informacji chorym do których przychodzi.

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie o godz. 17.30 - zapraszamy do wspólnej modlitwy.   Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

* W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na prace konserwatorskie oraz witraże w kościele pw. Chrystusa Króla. Dziękujemy bardzo naszym Parafianom, którzy pomagają i wszystkim Ofiarodawcom.

 

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy już postanowili włączyć się w pomoc w sprzątaniu naszego kościoła pw. Chrystusa Króla i zaplanowali składać na tacę ofiarę w podpisanej kopercie - od rodziny albo indywidualnie. Imiona ofiarodawców będziemy umieszczać w gablotce, aby podziękować za pomoc i troskę.

Jeszcze w tym miesiącu prosimy o pomoc mieszkańców z ulic: Krasickiego, Kwiatowej, Norwida, Słonecznej, Pięknej i Pogodnej. W październiku z ulic: Kościuszki, Sienkiewicza i Zabytkowej.

 

Dzisiaj po Mszach Św. przed kościołem zbiórka do puszek dla Jasia Walickiego na leczenie.

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” - „Otoczmy księży modlitwą bo są nam potrzebni” oraz wywiad z Premierem. W „Gościu” artykuł „Złoto wraca do Polski”- historia złota z przedwojennego Banku Polskiego. W „Małym Gościu” o Królowej Różańca Świętego i o bł. Bartolo Longo, który przez jakiś czas był kapłanem szatana. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Informujemy, że we wtorek 24 września, w czasie prowadzenia lekcji religii, zmarł  ks. Marcin Fligier - proboszcz parafii Wielisławice. Polecajmy zmarłego kapłana Bożemu Miłosierdziu.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się za nasze Rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 22 września  2019 r.

XXV Niedziela Zwykła

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W poniedziałek wspomnienie św. o. Pio. Po Mszy Św. o godz. 18.00 uczczenie relikwii  Świętego. Zachęcamy by świętemu o. Pio powierzyć szczególnie ważne i trudne sprawy swoje i swoich bliskich.

 

Dzisiaj Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na prace konserwatorskie oraz witraże w kościele pw. Chrystusa Króla. Dziękujemy bardzo naszym Parafianom, którzy pomagają i wszystkim Ofiarodawcom.

 

Z pomocą św. Józefa i wielu Parafian, przez wspólnie podjęte prace konserwatorskie, troszczymy się o odnawianie i upiększanie naszych świątyń ale wiemy, że konieczna jest też codzienna czy cotygodniowa troska o czystość, porządek i godny wystrój kościołów. Tak samo jak konieczne jest sprzątanie w naszych domach czy mieszkaniach.

Serdeczne Bóg zapłać Parafiankom i Parafianom, którzy poświęcają czas i wkładają serce, aby w naszych świątyniach było czysto i pięknie. Dziękujemy bardzo za ofiarowany i poświęcony czas, za kwiaty i sprzątanie kościoła pw. Chrystusa Króla - według wyznaczonych ulic. Wielkie Bóg zapłać!

Jednak z powodu niewielkiej ilości parafian pomagających w sprzątaniu - na spotkaniu z osobami sprzątającymi, które odbyło się w minionym tygodniu - postanowiliśmy poprosić naszych Parafian o jeszcze większe włączenie się w troskę o czystość i piękno naszych świątyń, zwłaszcza kościoła  pw. Chrystusa Króla. Wszystkich prosimy o modlitwę, abyśmy sprostali temu zadaniu. Bardzo prosimy też o skromną ale regularną ofiarę składaną  w niedzielę na tacę w podpisanej kopercie - od rodziny albo indywidualnie. Chcemy imiona i ulice ofiarodawców umieszczać w gablotce, aby podziękować za pomoc i troskę.

Ofiary będą przeznaczone na kwiaty i opłacenie kosztów sprzątania kościoła pw. Chrystusa Króla.

W kościołach filialnych planujemy w najbliższym czasie spotkanie z osobami troszczącymi się o czystość i wystrój kościołów, aby podziękować i rozeznać potrzeby./

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” - „Po co mi mąż - po co mi żona?”. W „Gościu” przeczytamy o kard. Krajewskim i o Sanktuarium w Skrzatuszu oddalonym. W polecanych tygodnikach informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się za nasze Rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 15 września  2019 r.

XXIV Niedziela Zwykła  

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W poniedziałek comiesięczna modlitwa do św. Andrzeja Boboli wraz z członkami Akcji Katolickiej.

  Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. W środę  święto  św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy  do uczestnictwa we Mszach Św.

We wtorek 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r, obchodzony jest „Dzień Sybiraka”.  Dzisiaj na  Msze Św. o godz. 11.30 modlimy się  w intencji Sybiraków.

W sobotę  21 września  Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium w Międzyrzeczu.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6527 zł. Na konto parafialne w ostatnich dwóch miesiącach na ten cel wpłacono 700 zł. Dziękujemy bardzo naszym Parafianom i Wszystkim Ofiarodawcom. 

Jeśli ktoś chciałby zostać „specjalnym ofiarodawcą” odnowienia witraży to bardzo zachęcamy i prosimy o pomoc, którą dyskretnie upamiętnimy. W minionym tygodniu zgłosiły się dwie rodziny. Wszystkich Ofiarodawców, wszystkie nasze prace i plany w kościele pw. Chrystusa Króla, w Chomętowie i w Słonowie zawierzamy św. Józefowi.

Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

W czwartek 19 września po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób sprzątających i troszczących się o kościół pw. Chrystusa Króla.

W najbliższym czasie planujemy spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Bardzo prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji naszej parafii oraz przygotowanie się do tych spotkań.

 

Pielgrzymka do Niepokalanowa planowana jest na 10-12 października. Ze względu na małą liczbę osób koszt pielgrzymki wyniesie 370 zł. Prosimy osoby, które się zapisały o potwierdzenie wyjazdu koniecznie w tym tygodniu. Są jeszcze 4 wolne miejsca.

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” – „Papieski Robin Hood” – o kard. Krajewskim oraz wywiad z Krzysztofem Ziemcem. W „Gościu” przeczytamy bardzo ciekawy artykuł o Krzyżu – „Czy św. Helena naprawdę znalazła krzyż Chrystusa?” W polecanych tygodnikach informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się za nasze Rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew – 1 września  2019 r.

XXII Niedziela Zwykła  

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż po Mszy Św. o godz. 11.30

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

  Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15

* W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

 

Dzisiaj 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W poniedziałek 2 września o godz. 9.00 Msza Św. za poległych i zamordowanych oraz  o łaskę pokoju. Po Mszy Św. uroczystości patriotyczne na Placu pchor. T. Starca z udziałem Wojska Polskiego. Zaproszeni są wszyscy Parafianie i Mieszkańcy Miasta i Gminy, zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy modlą się za naszą parafię. Dzięki tej ofiarności sukcesywnie regulujemy zobowiązania związane z wykonanymi pracami konserwatorskimi w kościele Chrystusa Króla i w Chomętowie. Św. Józefowi polecamy wszystkie prace i zobowiązania oraz planowane prace w kościołach pw. Chrystusa Króla i Słonowie.

Zgodnie z naszym postanowieniem w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo  prosimy o ofiary na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców i Dobroczyńców w modlitwie zawierzamy św. Józefowi.

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” – kilka artykułów i historycznych zdjęć o 80 rocz. wybuchu II Wojny Światowej. W „Gościu” między innymi o 95 letniej Włoszce, która samotnie pielgrzymowała na Jasną Górę. „Mały Gość” przygotowuje do szkoły – artykuł „Mierzę wysoko”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się za nasze Rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 25 sierpnia 2019 r.

XXI Niedziela Zwykła  

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Dzisiaj w Dobiegniewie, w czasie Mszy Św. o godz. 11.30, dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Pobłogosławimy wieńce oraz przyniesione płody ziemi, oraz  ziarno siewne i nasiona.

Jeśli parafianie tego pragną to w przyszłą niedzielę dziękczynienie za plony i błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion w kościołach filialnych.

 

Informujemy, że rok szkolny i katechetyczny w tym roku rozpoczniemy 2 września.

Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli  w tygodniu przed Mszą Św. poranną i wieczorną.

 

W poniedziałek 2 września o godz. 9.00 Msza Św. z racji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Po Mszy Św. uroczystości patriotyczne\ na Placu pchor. T. Starca z udziałem Wojska Polskiego.

Zaproszeni są wszyscy Parafianie i Mieszkańcy Miasta i Gminy, zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

Na przełomie września i października organizujemy 3 dniową pielgrzymkę do Niepokalanowa. prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Koszt ok. 300 zł.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy modlą się za naszą parafię. Szczególnie dziękujemy parafiankom i parafianom, którzy w czwartki, według wyznaczonych ulic, sprzątają kościół lub składają ofiary na ten cel. 

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” – „Szkoła czeka – obawy i nadzieje”. W „Gościu” między innymi o tajemnicy spowiedzi - „Z konfesjonału do więzienia?” W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się za nasze Rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 18.08.2019 r.

XX Niedziela Zwykła 

 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

 

W przyszłą niedzielę w Dobiegniewie o godz. 11.30 Msza Św. dożynkowa. Podziękujemy Bogu za  tegoroczne plony. Pobłogosławimy wieńce oraz przyniesione płody ziemi, oraz  ziarno siewne i nasiona. Msza Św. ofiarowana od Burmistrza i Rady Miasta.


W sierpniu na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Wpisując do księgi nasze postanowienia, wyrzeczenia czy podjętą modlitwę, chcemy Matce Bożej powierzyć siebie, nasze intencje, zwłaszcza bliskich za których się modlimy.

Zachęcamy też do oglądania programu telewizyjnego „Ocaleni”, który ukazuje losy ludzi borykających się z uzależnieniami oraz świadectwa tych, którzy zostali ocaleni i ich najbliższych.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6071 zł.

Na konto parafialne w ostatnich dwóch miesiącach wpłynęło 1210 zł oraz ofiara indywidualna 1500 zł. Dziękujemy bardzo Parafianom i wszystkim Ofiarodawcom. 

U św. Antoniego i do puszek w kościele pw. św. Józefa oraz w kościołach filialnych złożono ofiarę w ramach akcji dziękczynnej „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiarę 836 zł. przekazaliśmy misjonarzom. Można też wysłać indywidualnie – informacja na stronie: www.miva.pl

 

Na przełomie września i października organizujemy 3 dniową pielgrzymkę do Niepokalanowa.

Wyjazd uzależniony jest od ilości chętnych dlatego prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Koszt ok. 300 zł.

 

Na prośbę Organizatorów informujemy, że w sobotę 24 sierpnia w Bierzwniku, w Gminnym Ośrodku Kultury, o godz. 18.00 wystąpi Londyński Bułgarski Chór.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Chwała za progiem - co o niebie mówi nam wniebowzięcie Matko Bożej”. W  „Niedzieli” między innymi wywiad z kard. Sarahem: „Kościół stanął w ogniu”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 11.08.2019 r.

XIX Niedziela Zwykła 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* We wtorek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie. O godz.17.30 Różaniec, po Mszy Św.  procesja

* W piątek 16 sierpnia nasza comiesięczna modlitwa do św. Andrzeja Boboli wraz z członkami Akcji   Katolickiej. Na zakończenie liturgii uczczenie relikwii Świętego.

 

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież i rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem.

 

W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, założyciela Niepokalanowa w Polsce i w Japonii. Był twórcą „Milicji Maryi Niepokalanej” i wydawcą „Rycerza Niepokalanej”. W końcu był więźniem obozu w Auschwitz, gdzie oddał życie w bunkrze głodowym za współwięźnia Franciszka Gajowniczka.

 

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc ubogim parafiom w naszej diecezji. Zachęcamy też do pielgrzymowania w tym dniu do naszego Sanktuarium Diecezjalnego w Rokitnie.

 

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tzw. „cichą tacę”. Wielkie Bóg zapłać dla Wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół, którzy w każdą niedzielę składają ofiary na tacę, przekazują osobiście czy wpłacają na konto parafialne z myślą o podjętych przez nas pracach remontowych konserwatorskich. Ufamy, że sam Bóg Miłosierny wynagrodzi każde dobro i pomoc. Parafian, Ofiarodawców, oraz wszystkie nasze prace i troski duszpasterskie zawierzamy św. Józefowi.

  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  „Gościu”  znajdziemy płytę CD z pieśniami patriotycznymi oraz o św. Maksymilianie Kolbe. W „Niedzieli”  artykuł: „Czy należy się bać wątpliwości w wierze?” oraz o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.

W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 4.08.2019 r.

XVIII Niedziela Zwykła 

 

* We wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00. Wszyscy jesteśmy zaproszeni.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

  W czasie adoracji  prosimy o modlitwę za naszą parafię, szczególnie za dzieci i młodzież.

* Dzisiaj  zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów do swoich domów. Szczególnie dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Pawlak, Paniom Kucharkom i Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia pielgrzymów oraz przygotowanie posiłków w stołówce Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie. Dziękujemy bardzo Pani Burmistrz Sylwii Łaźniewskiej oraz Pani Sekretarz Grażynie Gradowskiej za pomoc, obecność z pielgrzymami w szkole i na plebanii oraz serdeczne przywitanie pielgrzymów w naszym Mieście i Gminie. Bóg zapłać też parafianom ze Słonowa i Ostrowca, którzy gościli pielgrzymów w drodze i na postoju.

 

Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości. Wpisując do księgi nasze postanowienia, wyrzeczenia czy podjętą modlitwę, chcemy Matce Bożej powierzyć siebie, nasze intencje, zwłaszcza bliskich za których się modlimy.

Przypominamy słowa Matki Bożej z Gietrzwałdu w 1877 r.: "Polacy nie pijcie wódki, ale mówcie codziennie Różaniec a zwyciężycie wszystkich wrogów"

 

Dzięki ofiarności wielu parafian sukcesywnie regulujemy zobowiązania związane z wykonanymi pracami konserwatorskimi w kościele Chrystusa Króla i w Chomętowie. Św. Józefowi polecamy wszystkie prace i zobowiązania oraz nasze plany, szczególnie dotyczące kościoła w Słonowie.

Zgodnie z naszym postanowieniem w przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo  prosimy o ofiary na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich naszych Ofiarodawców i Dobroczyńców w modlitwie zawierzamy św. Józefowi.

 

Bóg zapłać też naszym Parafiankom i Parafianom za wierne sprzątanie naszych kościołów i wszelką pomoc, również na plebanii. Dziękujemy bardzo za ofiary na ten cel i prosimy o pomoc w każdy czwartek po Mszy Św. wieczornej.

Jeszcze dzisiaj u św. Antoniego (w kościołach filialnych do puszki) możemy złożyć ofiarę w ramach akcji dziękczynnej „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr” szczęśliwie przejechany w ciągu roku. Ofiarę przekażemy misjonarzom.

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” – „Dlaczego wielu wierzy w nonsensy” oraz o cudownym odnalezieniu relikwii św. Andrzeja Boboli. W „Gościu” - „kocham. Nie piję” oraz dodatek „Cuda za miedzą” – o Kościele na Białorusi.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Módlmy się za nasze Rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.  

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 28.07.2019 r.

XVII Niedziela Zwykła 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

  Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15

* W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Wszelkie zniewagi Boga i Niepokalanego Serca Matki Bożej w Polsce i w świecie wynagradzajmy naszą  codzienną modlitwą, regularną spowiedzią, pobożnym i częstym przyjmowaniem Komunii Świętej oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

W ostatnich tygodniach mamy wielką łaskę obecności z nami siostry Agaty Szymkowiak i siostry Małgorzaty Tomalka. Dziękujemy za ten błogosławiony czas, za wspólną modlitwę i niezwykle gorliwe apostolstwo. Już dzisiaj prosimy bardzo o modlitwę za naszą parafię, o nowe powołania i o gorliwość i wierność dla kapłanów i parafian. Szczególnie prosimy o modlitwę za tych, którzy oddalili się czy odeszli  od Boga i Kościoła Świętego.

 

31 lipca wyruszy z Gorzowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej na Jasną Górę.

Ze Strzelec Kraj. pielgrzymka wyrusza we wtorek 30 lipca. Zachęcamy do pielgrzymowania.

 

Tradycyjnie, w czwartek 1 sierpnia,  przyjmujemy na obiedzie Pieszą Pielgrzymkę ze Szczecina. W tym roku – ze względu na zmiany w przygotowaniu posiłku i odpoczynku dla pielgrzymów - bardzo prosimy, aby wszyscy, którzy goszczą pielgrzymów w swoich domach koniecznie dzisiaj lub jutro zgłosili w zakrystii ile osób przyjmą w tym roku na posiłek i odpoczynek.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy modlą się za naszą parafię.

 

Dziękujemy Ojcom Misjonarzom Oblatom za modlitwę i głoszone Boże Słowo oraz posługę w konfesjonale. Pragniemy też wspierać Ojców oraz wszystkich misjonarzy naszą modlitwą i ofiarą.

 

Dzisiaj, w tygodniu i jeszcze w przyszłą niedzielę u św. Antoniego możemy złożyć ofiarę w ramach akcji dziękczynnej „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr” szczęśliwie przejechany w ciągu roku. Ofiarę przekażemy misjonarzom.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi artykuł: „W jakich okolicznościach nieobecność na Eucharystii może być usprawiedliwiona?” W „Niedzieli” między innymi artykuł: „Najlepsza ‘broń’ na muzułmanów”.  W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 21.07.2019 r.

XVI Niedziela Zwykła 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

 

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież oraz rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Św.

Tradycyjnie 1 sierpnia przyjmujemy na obiedzie pieszą pielgrzymkę ze Szczecina. Jak w poprzednich latach prosimy o zgłoszenie w zakrystii ilu pielgrzymów pragniemy przyjąć do naszych domów.

 

W czwartek  25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Modlimy się za kierowców, o bezpieczeństwo na drogach i za ofiary wypadków. Poświęcenie pojazdów po Mszy Św. wieczornej. Dla parafian, którzy nie mogą być na Mszy Św. w czwartek – poświęcenie w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  5357 zł. Dziękujemy bardzo Parafianom i Ofiarodawcom, również tym, którzy przekazali ofiary indywidualnie, wpłacili na konto parafialne czy złożyli do skarbony pod chórem.

 

Dzisiaj, w tygodniu i w przyszłą niedzielę u św. Antoniego możemy złożyć ofiarę w ramach akcji dziękczynnej „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr” przejechany w ciągu roku. Ofiarę przekażemy misjonarzom.

 

W przyszłą niedzielę na Mszach Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30  w kościele pw. Chrystusa Króla gościmy Ojca Misjonarza Oblata. Wygłosi Boże Słowo i będzie rozprowadzał książki, kalendarze i inne materiały misyjne z przeznaczeniem na misje święte. Będzie też okazja skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Panie Boże, dzień dobry!

- nie ma śniadania bez czytania (Pisma Świętego)” W „Niedzieli” między innymi artykuł o św. Krzysztofie: „Na drodze nie jesteś sam” oraz o 50 rocznicy lądowania człowieka na księżycu 20 lipca 1969 r. o godz. 20.17.

W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę ze Strzelec Kraj. do Częstochowy w terminie 30 lipca - 12 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się 30 lipca mszą świętą o godz. 7:00. Do czasu wyjścia może składać intencje, które pielgrzymi będą omadlali każdego dnia, oraz można zamawiać msze święte, które zostaną odprawione podczas pielgrzymki - zgłaszać intencje można bezpośrednio u księdza Adama. Spotkanie pielgrzymkowe - 24.07 o godz 19:00 w salce w domu katechetycznym.

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 14.07.2019 r.

XV Niedziela Zwykła 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* We wtorek 16 lipca wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – „Szkaplerznej” oraz nasza comiesięczna modlitwa do św. Andrzeja Boboli wraz z członkami Akcji Katolickiej.

 

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież i rodziców z dziećmi do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na modlitwę i Mszę Św.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na „cichą tacę”. Wielkie Bóg zapłać dla Wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół, którzy w każdą niedzielę składają ofiary na tacę, przekazują osobiście czy wpłacają na konto parafialne z myślą o podjętych przez nas pracach remontowych konserwatorskich. Ufamy, że sam Bóg Miłosierny wynagrodzi każde dobro i pomoc. Parafian, Ofiarodawców, oraz wszystkie nasze prace i troski duszpasterskie zawierzamy św. Józefowi.

 

Tradycyjnie 1 sierpnia przyjmujemy na obiedzie pieszą pielgrzymkę ze Szczecina. Jak w poprzednich latach prosimy o zgłoszenie w zakrystii ilu pielgrzymów pragniemy przyjąć do naszych domów.

 

Informujemy parafian, że Pan Ernest Golec zrezygnował z gry na organach w naszej parafii. Dziękujemy za posługę organisty i życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Bo życie jest żywe” – rozmowa z Ewą Błaszczyk. W „Niedzieli” artykuł: Niewierzące dzieci wierzących rodziców” oraz o Szkaplerzu - „Okryci Szatą Maryi”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 7.07.2019 r.

XIV Niedziela Zwykła 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

* W najbliższą sobotę 13 lipca  Nabożeństwo Fatimskie. O godz.17.30 wspólny Różaniec,  po Mszy Św.  procesja z figurą Matki Bożej.

 

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież i dzieci z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i w dni powszednie. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św.

W przyszłą - drugą niedzielę miesiąca - bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace, które pragniemy kontynuować w kościele w Chomętowie, Dobiegniewie i w Słonowie.

 

Z całego serca dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać Wszystkim za ofiary wpłacane na konto parafialne, przekazane indywidualnie oraz ofiary składane regularnie „na tacę”. Dziękujemy też Wszystkim, którzy pomagają modlitwą, własną pracą i dobrym słowem.

W ubiegłą niedzielę na spaloną wieżę kościoła w Lutolu Suchym zebraliśmy i przekazaliśmy 907 zł.

 

W minionym tygodniu na plebanii została podpisana umowa na dotację prac konserwatorskich witraży w kościele pw. Chrystusa Króla z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Panem Łukaszem Poryckim. Była tez okazja nawiedzenia kościoła, modlitwy i opowiedzenia o pracach, które podejmujemy dzięki wielkiej ofiarności i pomocy naszych Parafian oraz pomocy Władz Miasta i Gminy.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Jak rozumieć modlitwę ks. Dolindo: <Jezu Ty się tym zajmij!>” W „Niedzieli” artykuł: „Duża rodzina – dużo szczęścia”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji. W „Miłujcie się” Mata Teresa z Kalkuty – „Życie jest najpiękniejszym darem Boga” oraz o nadziei dla „nieudanych małżeństw”.

  

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 30.06.2019 r.

XIII Niedziela Zwykła

 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

  Ks. Arkadiusz odwiedzi chorych w sierpniu. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15

* W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Wszelkie zniewagi Boga i Matki Bożej wynagradzajmy naszą codzienna modlitwą, regularną spowiedzią,    pobożnym i częstym przyjmowaniem Komunii Świętej oraz Adoracją.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Parafianom i innym Ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy modlą się za naszą parafię. W minionym tygodniu w czasie wizyty Wojewody Lubuskiego w Dobiegniewie, była też okazja zaproszenia Wojewody do naszego kościoła pw. Chrystusa Króla. W tym czasie jako proboszcz miałem możliwość i radość opowiedzenia Wojewodzie o naszych sprawach i pracach, które podejmujemy. Z wielką satysfakcją mogłem powiedzieć o wielkiej ofiarności wielu naszych Parafian, oraz o wiernej i wielkiej pomocy płynącej od Radnych Rady Miejskiej i Urzędników obecnej i poprzedniej kadencji oraz Pani Burmistrz i poprzedniego Pana Burmistrza. Podziękowałem też za ostatnio przyznaną dotację przez Marszałka i Urząd Wojewódzki na witraż w kościele Chrystusa Króla.

Wszystkie nasze sprawy, Parafian, Ofiarodawców oraz Gości przebywających na terenie naszej parafii, zawierzamy - naszemu Patronowi - św. Józefowi.

 

Szczególnie w czasie wakacji zapraszamy  wszystkich, zwłaszcza młodzież i dzieci z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” historia pewnego 100 letniego proboszcza oraz artykuł: „Babciu opowiedz mi wszystko o Sybirze” W „Niedzieli” artykuł „Łzy Matki” o cudzie w katedrze lubelskiej oraz o mało znanym bł. Rolandzie. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

  

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 23 czerwca  2019 r.

XII Niedziela Zwykła

 

* Nabożeństwo #Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej

* W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na  zakończenie  błogosławieństwo wianków i ziół.

* Dzisiaj w Polsce po Mszach Św. wspólna ekspiacja za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec wierzących i duchownych. Odśpiewamy suplikację: „Święty Boże…”

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00  Rocznica  Pierwszej Komunii Świętej.

Otoczmy modlitwą dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne oraz  ich Rodziców i Bliskich, prosząc dla nas wszystkich o wierne uczestniczenie we Mszy Św. niedzielnej oraz troskę o Sakrament Pokuty i Pojednania.

 

Serdeczne Bóg zapłać parafianom i gościom za godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  w Dobiegniewie i w kościołach filialnych. Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi i ks. Gerardowi Kropidłowskiemu za przewodniczenie liturgii. Serdeczne Bóg zapłać naszemu Chórowi oraz Ernestowi Golec za oprawę muzyczną i śpiew. Dziękujemy wszystkim, którzy w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie przygotowali piękne ołtarze, ofiarowali kwiaty, udekorowali domy i okna oraz nieśli sztandary, Figury zwłaszcza figurę Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji. Szczególnie dziękujemy dziewczynkom, które bardzo pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Dziękujemy najbliższej asyście kapłanów w Dobiegniewie i w kościołach filialnych, strażakom niosącym baldachim w Mierzęcinie. Bóg zapłać naszej Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, zakrystianom, lektorom oraz wszystkim służbom, również Policji, za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za  udział w Mszach Świętych, procesji Uroczystości Bożego Ciała oraz w tradycyjnej Oktawie.

 

Rozpoczęły się wakacje. Szczególnie w tym czasie zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami do uczestnictwa we Mszy Św.- nie tylko w niedziele. Pamiętajmy też o codziennej modlitwie rano i wieczorem. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy zaplanujmy czas na Mszę Św. oraz nawiedzenie Sanktuariów, kościołów i innych miejsc świętych, których tak wiele w Polsce, Europie  i w Świecie. Podróżujmy bezpiecznie z zachowaniem przepisów ruchu drogowego.

 

Serdeczne Bóg zapłać Parafianom i  wszystkim naszym Ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i prace konserwatorskie. Dziękujemy bardzo za dar Ołtarza Rodzicom Pierwszokomunijnym.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi  o wierze w Najświętszy Sakrament, kryzysie ojcostwa oraz o zadłużeniu Polaków. W „Niedzieli” między innymi artykuł o  konieczności modlitwy za kapłanów oraz artykuł „Psychoaktywne wakacje”. W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji. Polecamy też „Małego Gościa”

 

W zakrystii można nabyć cegiełki na remont Kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Radęcinie - w cenie 100 zł

W przyszłą niedzielę – zgodnie z prośba ks. Biskupa- zbiórka do puszek na spalony kościół w Lutolu Suchym.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszą Parafię i Ojczyznę Polskę. Módlmy  się za nasze Rodziny, za dzieci i młodzież, zwłaszcza za przygotowujących się do Bierzmowania, Sakramentu Małżeństwa czy rozeznających powołanie do kapłaństwa czy życia zakonnego. 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 16.06.2019 r

 Najświętszej Trójcy 

 

* Nabożeństwo #Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa  w środę o godz. 18.00

* Wszelkie zniewagi Mszy Św. i profanacje świętych postaci Ciała i Krwi Pańskiej wynagradzajmy naszą regularną spowiedzią, pobożnym i częstym przyjmowaniem Komunii Świętej oraz Adoracją.

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.30  Uroczystość  Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą dzieci, które w sobotę przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pojednania a dzisiaj przyjmują Jezusa Eucharystycznego.

 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00

Po Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczęcie procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy – przy ul. Staszica,

ul. Wyszyńskiego, ul. Zwycięstwa i przy kościele pw. św. Józefa. Przy 3 ołtarzu homilia i zebrana ofiara.  

Boże Ciało Msza Św. z procesją w Mierzęcinie o godz. 8.30, 

w Chomętowie o godz. 10.00, w Słonowie o godz. 11.30

 

Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i chorągwi oraz przystrojenie domów i mieszkań, abyśmy godnie uczcili Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

Od piątku tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo Czerwcowe i procesja eucharystyczna dookoła kościoła. W przyszłą niedzielę  procesja po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie. Próba sypania kwiatów jutro 17.06 o godz. 17.00 przy kościele.

 

W zakrystii można odebrać deklaracje dla kandydatów, którzy rozpoczną przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Deklaracje można odebrać przez czas wakacji. Po wakacjach – we wrześniu odbędzie się pierwsze spotkanie.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6512 zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, wpłacili na konto parafialne (w maju wpłynęło 450 zł), oraz za ofiary składane na tacę w niedziele i święta i do skarbony pod chórem.

Dla poszkodowanych mieszkańców Ostrowca w ubiegłą niedzielę Caritas zebrał i przekazał 2983 zł. Bóg zapłać!

 

W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. o godz. 8.00 dla wszystkich szkół. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi „Bóg nie jest księgowym” oraz o Różańcu za poczęte życie. W „Niedzieli” między innymi artykuł o św. Charbelu Makhlof – „Dzieją się cuda”

W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na KUL

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszą Parafię i Ojczyznę Polskę. Módlmy  się za nasze Rodziny, za dzieci i młodzież, zwłaszcza za przygotowujących się do Bierzmowania, Sakramentu Małżeństwa czy rozeznających powołanie do kapłaństwa czy życia zakonnego. 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!  

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 9.06.2019 r.  - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

* W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

* Nabożeństwo #Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jak zwykle w środę o godz. 18.00

* W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

* Wszelkie zniewagi Mszy Św. i profanacje świętych postaci Ciała I Krwi Pańskiej wynagradzajmy naszą regularną Spowiedzią, pobożnym i częstym przyjmowaniem Komunii Świętej oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

W dniach od 1 do 18.06 – obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej  i zakończenie Roku Jubileuszowego

350- lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie. Zapraszamy do pielgrzymowania.

 

W przyszłą niedzielę „Trójcy Przenajświętszej” na Mszy Św. o godz. 11.30  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii.  Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz pierwsza Spowiedź dzieci w sobotę 15.06. o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy też do modlitwy rodziców i chrzestnych.

 

Przygotowujemy się do „Bożego Ciała”. Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii, również te, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Chłopców oraz kandydatów na ministrantów prosimy, aby w strojach komunijnych uczestniczyli w procesji z ministrantami. Prosimy też Wszystkich rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie. Próba sypania kwiatów w poniedziałek 17.06 o godz. 17.00 przy kościele.

 

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z wszystkich grup – we wtorek 18.06 o godz. 17.00

 

Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na „cichą tacę”. Wielkie Bóg zapłać dla Wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół którzy też w każdą niedzielę składają ofiary na tacę z myślą o podjętych przez nas pracach remontowych konserwatorskich. Ufamy, że sam Bóg Miłosierny wynagrodzi każde dobro i pomoc. Ofiarodawców, wszystkie nasze prace oraz  działania i troski duszpasterskie  zawierzamy św. Józefowi.

Naszą modlitwą wspieramy mieszkańców Ostrowca, którzy ucierpieli z powodu pożaru. Dzisiaj po Mszach Św. młodzież z Caritas będzie zbierała ofiary do puszek na wsparcie poszkodowanych.

 

Serdecznie dziękujemy członkom Polskiego Stronnictwa Ludowego z naszej Parafii za ofiarowaną piękną dekoracje naszej świątyni na Zesłanie Ducha Świętego, które jest też patronalnym świętem Ruch Ludowego w Polsce.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi płyta  CD  z przemówieniami św. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. W „Niedzieli” między innymi odpowiedź na pytanie „Kim jest Duch Św.” W „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszą Parafię i Ojczyznę Polskę. Módlmy  się za nasze Rodziny, za dzieci, które przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii oraz za młodzież, zwłaszcza za przygotowujących się do Bierzmowania, Sakramentu Małżeństwa czy rozeznających powołanie do kapłaństwa czy życia zakonnego.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!  

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 2.06.2019 r.

Wniebowstąpienia Pańskiego

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

* Nabożeństwo #Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej

* W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

  Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w tygodniu na zakończenie Nabożeństwa Czerwcowego

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa jak zwykle w środę o godz. 18.00

* Dzisiaj zmiana tajemnic i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

* W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych.

  Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.15

 

Naszą modlitwą chcemy również wesprzeć mieszkańców Ostrowca, którzy ucierpieli z powodu pożaru mieszkania i świetlicy. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. młodzież z Caritas będzie zbierała ofiary do puszek na wsparcie poszkodowanych.

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności.

 

W przyszłą - drugą niedzielę miesiąca - bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace, które pragniemy kontynuować w kościele w Chomętowie i Dobiegniewie. Również w Słonowie, gdzie oczekujemy na decyzję Wojewódzkiego Konserwatora co do witraży.

 

Z całego serca dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Bardzo dziękujemy Pani Burmistrz, wszystkim Radnym Rady Miejskiej w Dobiegniewie i Urzędnikom Urzędu Miejskiego, Wszystkim - za wielką i życzliwą pomoc. W minionym tygodniu jako Parafia, na prace konserwatorski naszego zabytkowego kościoła otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 tys. zł.

Bardzo dziękujemy również Wszystkim za ofiary wpłacane na konto parafialne oraz przekazane indywidualnie. Bóg zapłać za każdą, nawet najmniejszą ofiarę składaną regularnie „na tacę”.

Dziękujemy też Wszystkim, którzy pomagają modlitwą, własną pracą i dobrym słowem.

 

Bardzo prosimy o modlitwę, szczególnie w tym czasie – za naszych bliskich, których wiara się zachwiała.

Z ufnością przychodźmy  do Boga na Mszę Św., w niedziele jako zaszczytny obowiązek płynący z wiary i Chrztu, ale i w tygodniu, aby wypraszać dla nas i Ojczyzny dobrą przyszłość oraz  pokój i zgodę.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu” miedzy innymi - „Męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce”. W „Niedzieli” o św. Janie Pawle II i „Niebo jest naszą przyszłością” Znajdziemy tam też artykuły oraz informacji z życia naszej diecezji.

 

Parafialny Zespół Caritas organizuje w dniach  24-29.06 wyjazd do Szklarskiej Poręby i Czech. Koszt 750 zł. Zostały 4 miejsca.

W imieniu Organizatorów zapraszamy do Drezdenka na „Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej” pod patronatem naszego Biskupa. Kalendarz koncertów w gablotce.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. Szczególnie dzisiaj módlmy się za kapłanów i o nowe powołania. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 26.05.2019 r.

VI Niedziela Wielkanocna

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00

* Nabożeństwo #Majowe do piątku o godz. 17.30

* Nabożeństwo #Czerwcowe w tygodniu po Mszy Św. wieczornej,  w niedziele o godz. 17.30

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Litania, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

* Dzisiaj Dzień Matki. Ofiarujmy Komunię Św. i modlitwę za nasze mamy dziękując za dar życia i wiary.

  Po Mszach Św. błogosławieństwo dla matek, zwłaszcza oczekujących narodzin dziecka.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. A w piątek po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Trwa Kurs Przedmałżeński. Spotkanie rozpoczynamy Mszą Św. wieczorną, po niej konferencja dla uczestników. Módlmy się też za wszystkich małżonków i narzeczonych oraz za przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Prosimy też o powołania kapłańskie i zakonne

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

Naszą modlitwą chcemy również wesprzeć mieszkańców Ostrowca, którzy ucierpieli z powodu pożaru mieszkania i świetlicy. W  niedzielę 9 czerwca po Mszach Św. młodzież z Caritas będzie zbierała ofiary do puszek na wsparcie poszkodowanych.

 

Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na prace remontowe i konserwatorskie. Bóg zapłać Parafianom i Ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy modlą się za naszą parafię.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” niezwykły artykuł „Matki Świętych” W „Niedzieli” artykuł „Kościół na Skale” –  Benedykt XVI o kryzysie i przyszłości Kościoła, o Prymasie Tysiąclecia, artykuł o powołaniu: „Sutanna utkana przez mamę”  oraz artykuł Witolda Gadowskiego „Podaj rękę ks. Janowi”

W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Bardzo prosimy o modlitwę, szczególnie w tym czasie i za tych, których wiara się zachwiała. Pewnie wielu z nas postanawiało sobie, że przyjdzie czas w naszym życiu na jeszcze głębszy i na kolanach #Pacierz rano i wieczorem, na Mszę Św. w każdą niedzielę i święta a nawet codzienną, na regularną  #Spowiedź sakramentalną, na codzienny #Różaniec, #Koronkę do Bożego Miłosierdzia czy Adorację Najświętszego Sakramentu. W sercu rozpoznajemy, że chyba ten czas już przyszedł!

Z ufnością przychodźmy  do Boga wypraszać dobrą przyszłość i pokój dla nas i przyszłych pokoleń.

Zachęćmy też do jeszcze głębszej modlitwy wszystkich naszych Bliskich i Znajomych. A może tak zwyczajnie poprośmy ich o modlitwę za nas…

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. Szczególnie dzisiaj módlmy się za kapłanów i o nowe powołania. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 19.05.2019 r.

V Niedziela Wielkanocna

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Najświętsza #Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00.

* Nabożeństwo Majowe w kościele pw. Chrystusa Króla dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30

  Zapraszamy  też  do wspólnej  modlitwy przy krzyżach i kapliczkach oraz w naszych domach.

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* Zachęcamy, zwłaszcza w maju, do modlitwy za Ojczyznę w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

* Dzisiaj o godz. 12.45 Msza Św. w Osieku.

 

W piątek 24 maja rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Będzie on trwał przez dwa weekendy (24-25.05 oraz  31.05-1.06). Każde spotkanie rozpoczynamy  Mszą Św. wieczorną, po niej konferencja dla uczestników. Prosimy o przekazanie tej informacji . Módlmy się też za wszystkich małżonków oraz za przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6821 zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, wpłacili na konto parafialne (w kwietniu wpłynęło 1300 zł), oraz za ofiary składane na tacę w niedziele i święta i do skarbony pod chórem.

Dziękujemy też za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących  - „Mój 1 zł. miesięcznie dla najbiedniejszych”

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi próba odpowiedzi na pytanie „Po co Bogu człowiek?” oraz o raporcie o prześladowaniu chrześcijan. W „Niedzieli” artykuł „Jakby Boga nie było” oraz wiele innych wartościowych artykułów. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji. Polecamy też „Małego Gościa” dla dzieci.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. Szczególnie  dzisiaj módlmy się za diakonów przed święceniami w naszej diecezji. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 12.05.2019 r.

IV Niedziela Wielkanocna –  zaczynamy „Tydzień modlitw o powołania”

 

 

* W Dobiegniewie codziennie jest sprawowana Najświętsza #Eucharystia o godz. 7.30 i 18.00.

* Nabożeństwo Majowe w kościele pw. Chrystusa Króla dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30

  Zapraszamy  też  do wspólnej  modlitwy przy krzyżach i kapliczkach oraz w naszych domach.

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* Zachęcamy, zwłaszcza w maju, do modlitwy za Ojczyznę w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

 

W poniedziałek 13 maja zapraszamy na Nabożeństwo #Fatimskie, które rozpoczniemy  „Majowym” o godz. 17.30. Jeszcze przed  Mszą Św.- przed Najświętszym Sakramentem - odmówimy Różaniec. Po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Na nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian, również z kościołów filialnych. W czasie procesji będziemy też prosić Matkę Bożą za nasze Miasto i Gminę o wszelką pomoc i opiekę nad wszystkim mieszkańcami, zwłaszcza nad młodymi i dziećmi.

 

W czwartek 16 maja święto Patrona Polski św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie Mszy Św. uczczenie relikwii. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace  zawierzamy św. Józefowi. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dziękujemy również za pomoc w staraniach o pozyskanie środków w różnych Urzędach i Instytucjach.

Serdeczne Bóg zapłać za troskę o czystość i piękno naszych kościołów oraz terenu wokół kościołów.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  ostatnim numerze „Niedzieli” artykuł „Nadeszli bluźniercy” oraz artykuł ”Zmęczony jak Polak”.   W  „Gościu” znajdziemy ciekawe artykuły: „Fatima- czy wszystko się spełniło” oraz „Co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II”.

W polecanych tygodnikach o kandydatach do święceń oraz  informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszą parafię i Ojczyznę Polskę. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli  módlmy się za nasze Rodziny, szczególnie za dzieci, młodych oraz za chorych i cierpiących.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 5.05.2019 r.

III Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

 

 

* Codziennie jest odprawiana  #Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00 w Dobiegniewie.

* Nabożeństwo Majowe w kościele pw. Chrystusa Króla dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30

  Przekażmy to zaproszenie do modlitwy naszym bliskim i znajomym.

  Zachęcamy  też  do wspólnej  modlitwy przy krzyżach i kapliczkach oraz w domach, zwłaszcza z chorymi.

#Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

#Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W tym tygodniu w piątek odwiedziny chorych – prosimy bardzo o przekazanie tej informacji.

* Zachęcamy do modlitwy w godzinie Apelu Jasnogórskiego – w łączności z Jasną Górą przez TV Trwam  albo  przy figurze Matki Bożej przy kościele Chrystusa Króla lub przy kościołach filialnych, krzyżach i kapliczkach  oraz w domach i mieszkaniach.

 

W przyszłą niedzielę „Dobrego Pasterza” rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania.  Zachęcamy do włączenia się do wspólnoty Przyjaciół Paradyża.

W przyszłą - drugą niedzielę miesiąca - bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie, które kontynuujemy w kościele w Chomętowie,  w Dobiegniewie w najbliższym czasie musimy uruchomić instalację przeciw pożarową i Słonowie prace związane z witrażami. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne.

Dziękujemy też za pomoc w sprzątaniu naszych kościołów i terenu wokół kościołów oraz za rozebranie pięknych dekoracji, Grobów Pańskich w naszych kościołach i Ciemnicy. Szczególne podziękowanie dla naszego kościelnego, Pana Ryszarda Kostki, który z ofiar związanych z przygotowaniem kościoła do pogrzebów zakupił samobieżną kosiarkę do trawy konieczną dla troski o teren przy kościele. Bóg zapłać też za wierną pomoc mimo słabego zdrowia. Prosimy Boga o potrzebne łaski i zdrowie oraz prosimy parafian, którzy chcieliby pomóc w zakrystii i w kościele służąc Panu Bogu. Zachęcamy też chłopców, młodzieńców i mężczyzn do Służby przy Ołtarzu w czasie Liturgii Świętej w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Słonowie i Chomętowie.

 

Zbiórka ministrantów w czwartek 9.05.2019 o godz. 17.00 w salce parafialnej.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 16.03.2019

Klasy. 7 o godz. 10:00; klasy 8 o godz. 10:30; klasy 3 gimnazjum  o godz. 11:00.

Wszystkie spotkania odbędą się w salce

 

Zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli” oraz  „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów oraz informacji z życia naszej diecezji, szczególnie o peregrynacji obrazu św. Józefa.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafaidobiegniew.pl

Do ogłoszeń parafialnych

3 Maja 2019 r.

 

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w kościele pw. Chrystusa Króla – dzisiaj i każdego dnia w maju o godz. 17.30

 

Dziękujemy bardzo Parafianom, którzy odprawiają „Majowe” w kościołach filialny, przy krzyżach i kapliczkach oraz w mieszkaniach i domach, zwłaszcza z chorymi, którzy nie mogą przyjść do świątyni. Bardzo zapraszamy Wszystkich Parafian, szczególnie  młodzież i dzieci, Rodziców z małymi dziećmi, Seniorów i Dziadków z wnukami.

 

Litania do Matki Boskiej zwana również Litanią Loretańską jest modlitwą wielu wezwań, w których nadaje się Matce Boskiej różne tytuły, imiona określające Jej rolę, zasługi i przymioty. Każdy z tych tytułów lub imion jest zaczerpnięty z Pisma św., tradycji czy dekretów Kościoła. Wiele jest takich, które są wprost oczywiste. Wiele jest jednak takich, które potrzebują wyjaśnienia i będą omawiane w czasie czytanek w trakcie nabożeństwa.

Podobnie jak w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny mają swoje źródło w Piśmie św., najwięcej jest jednak takich, które wyśpiewał Lud Boży. Odmawiając litanię trzeba uświadomić sobie fakt, że jest ona jakby czułym przemawianiem do Matki, Jej pozdrawianiem wieloma imionami. Takim naszym „zwiastowaniem”. Niczym Archanioł Gabriel przybywamy na spotkanie z Matką Bożą z serdecznym słowem. To nastawienie jest bardzo ważne. Litania opisująca Matkę Najświętszą jest niczym zbiór drogowskazów pozwalających nam wejść głębiej w tajemnice Jej życia, poznać Ją samą i zrozumieć jak wielką miłością nas darzy. Przemodlenie litanii jest jakby odsłanianiem kolejnych zasłon, wspinaniem się na wzgórze by spojrzeć na piękną panoramę, podejściem do Matki by spojrzeć głęboko w Jej oczy.

Jest też – obok Różańca i Godzinek - szczególnie owocną modlitwą  do Matki Bożej, w której możemy poznać głębiej Tajemnice Miłości Boga i wyprosić potrzebne łaski – dla nas, dla Ojczyzny i dla całego świata.

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 28 kwietnia  2019 r.

 

 

Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

Słowa Pana Jezusa przekazane przez św. Faustynę Kowalską:

Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. (Dz. 699)

Wczoraj  minęła  5. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Kanonizacji dokonał papież Franciszek w obecności Benedykt XVI. W związku z tym, nazwano Mszę św. kanonizacyjną - "Mszą czterech papieży".

 

Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

 

W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Msze Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

W Dobiegniewie zapraszamy na  Msza Św. o godz. 11.30 - za  Ojczyznę oraz Mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew – intencja od Burmistrza i Rady Miasta. Wcześniej o godz. 11.00 uroczystości  na Placu im. pchor. T. Starca z wystąpieniem Pani Burmistrz i złożeniem kwiatów. Po Mszy Św. - o godz. 12.30 koncert muzyki kameralnej z okazji święta Konstytucji 3-go Maja w kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie.

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych ze względu na Uroczystość  w następnym tygodniu – w piątek 10 maja. Prosimy o przekazanie tej informacji chorym.

 

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00. Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie oraz Różaniec. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

 

W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

W piątek 3 maja w Rokitnie Diecezjalna modlitwa za Ojczyznę i Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości.

Na 5 maja planowana jest parafialna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża i wszystkich modlących się o powołania. Wyjazd o godz. 8.00. Spotkanie we wtorek po Mszy Św. wieczornej. Zapisy w zakrystii.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich Parafian i Ofiarodawców.

Trwają  prace konserwatorskie w naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę i pomoc.

Dziękujemy też za pomoc w sprzątaniu naszych kościołów i terenu wokół kościołów i domu parafialnego.

Szczególnie dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia, dziękujemy za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących  - „Mój 1 zł. miesięcznie dla najbiedniejszych”

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli – Benedykt XVI o przyczynach kryzysu w Kościele. W  „Gościu” ciekawe informacje o pożarze Katedry Notre Dame. W polecanych tygodnikach również informacje z życia naszej diecezji, szczególnie o peregrynacji obrazu św. Józefa.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszą parafię i Ojczyznę Polskę. Przez wstawiennictwo św. Faustyny i  św. Jana Pawła II modlimy się za nasze Rodziny, szczególnie za dzieci, młodych oraz za chorych i cierpiących.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 21 kwietnia 2019 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Taca przeznaczona jest na KUL i uczelnie katolickie.

 

Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli  Miłosierdzia Bożego. 

W tygodniu Msze Święte o godz. 7.30 i o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy Św. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękujemy bardzo  Parafiankom i Parafianom za zaprojektowanie i przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać wszystkim, którzy porządkowali nasze świątynie i dekorowali  wszystkie nasze kościoły  filialne oraz  kościół pw. św. Józefa. Księdzu Arkadiuszowi dziękujemy za przewodniczenie Liturgii Świętej Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Księdzu Gerardowi za modlitwę i za posługę w konfesjonale. Dziękujemy bardzo Panu Ryszardowi, Zakrystianom, Szafarzom Komunii Św. Lektorom, Kantorom, Ministrantom, czytającym Boże Słowo i komentarze  oraz  wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszych świątyń na Zmartwychwstanie Pańskie. Dziękujemy za ofiarowane kwiaty i świąteczny wystrój wszystkich naszych kościołów. Bóg zapłać za duchowy i materialny dar ołtarza ofiarowany w Wielki Czwartek. Serdeczne dziękujemy za życzenia  oraz  modlitwę za kapłanów i o nowe powołania. Wszystkim, którzy  sprzątali i dekorowali nasze świątynie. Bardzo dziękujemy  też Pani Joannie Nowak i naszemu Chórowi oraz organiście Ernestowi Golec za przygotowaną oprawę muzyczną w czasie liturgii. Bóg zapłać  wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i dekorację Ołtarza, Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękujemy bardzo naszym Strażakom z Dobiegniewa i Mierzęcina zwłaszcza dziewczętom w mundurach, wszystkim, którzy wiernie pełnili straż przy Chrystusie w Bożym Grobie oraz przy baldachimie w czasie procesji Rezurekcyjnej. 

Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie, którzy z wiarą i modlitwą uczestniczyliście w tych dniach w adoracji Najświętszego Sakramentu i w liturgii dając świadectwo miłości do Boga, Kościoła i naszej Parafii. Wszystkich, którzy nie mogli być na adoracji  z poszczególnych miejscowości i ulic zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy Św. wieczornej.

Wszystkich, zwłaszcza parafian chorych i tych, którzy utracili  wiarę i nie uczestniczą w Liturgii Świętej, zawierzamy Matce Bożej i św. Józefowi. Prosimy też Zmartwychwstałego Pana, aby  w tych dniach - nam wszystkim - dał łaskę radosnego spotkania z Nim.

 

Serdecznie dziękujemy też wszystkim drogim nam Gościom za wspólne świętowanie. Pozdrawiamy Was, polecamy się Waszej pamięci i zapewniamy o modlitwie.

 

Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  7264 zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, wpłacili na konto parafialne, oraz za ofiary składane na tacę w niedziele i święta i do skarbony pod chórem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” i „Niedzieli” o tajemnicy  pokonania śmierci i powstaniu z martwych Jezusa Chrystusa. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

Dzielmy się naszą radością i głośmy Wszystkim, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!  Alleluja!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Rachunek Sumienia 2019 >>

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 14 kwietnia  2019 r. - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

Dzisiaj Gorzkie Żale  o godz. 17.15

W Wielki Poniedziałek i Wtorek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną  połączoną z rozważaniem rekolekcyjnym i modlitwą za wszystkich parafian, nasze rodziny, chorych i udręczonych. Będzie też okazja do spowiedzi.

 

W Wielki CzwartekMszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.

Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W tym roku na adorację w Wielkim Tygodniu prosimy  parafian z poszczególnych ulic na wyznaczony dzień i godzinę (jeśli dzień i godzina nie pasuje prosimy wybrać inną). Szczegółowe informacje w gablotkach oraz na naszej stronie internetowej w ogłoszeniach. Jeśli komuś nie pasuje dana godzina oczywiście prosimy przyjść wtedy kiedy możliwe. Niech nie zabraknie w tym roku nikogo na  adoracji i na Liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

W Wielki Piątek  adoracja od godz. 8.00 do 23.00. O godz. 15.00,  w Godzinie Miłosierdzia wspólna Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy też Nowennę przed  Świętem ku czci Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej  o godz. 18.00.  Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 23.00.

 

Wielką Sobotę adoracja  przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 19.30 według wyznaczonych ulic.

Poświęcenie  pokarmów na stół wielkanocny w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.11.00, 12.00 i 13.00.  W tym roku w czasie święcenia pokarmów prosimy o ofiarę na tacę, którą przeznaczymy na renowację naszych kościołów. W kościołach filialnych i innych miejscach poświęcenie pokarmów wg planu dostępnego na internetowej stronie i w gablotce.

 

Wigilię Paschalną rozpoczniemy  o godz. 20.00   W czasie tej liturgii święcimy ogień, uczestniczymy w procesji z zapalonym paschałem, słuchamy orędzia wielkanocnego i Bożego Słowa oraz odnowimy nasz Chrzest.

 

W Niedzielę  rano adoracja przy pustym Grobie od godz. 5.30.  Procesja rezurekcyjna i Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00

 

Pozostałe Msze Św. w kościele Chrystusa Króla o 10.00, 11.30. i o 18.00.

W Mierzęcinie procesja rezurekcyjna o godz. 8.30. Msza Św. w Osieku o godz. 12.45  (spowiedź w Osieku w Wielką Środę o godz. 17.00)

 

Ks. Arkadiusz serdecznie zaprasza ministrantów, szafarzy, starszych ministrantów oraz kandydatów na ministranta na zbiórkę przed Triduum Paschalnym, która odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace  zawierzamy św. Józefowi.

 

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, młodzież z Caritas, będzie rozprowadzać świece oraz prasę katolicką.   Bardzo zachęcamy też do nabywania i czytania  „Niedzieli” w której o całunie Turyńskim, o którym św. Jan Paweł II powiedział: „Milczący świadek śmierci i zmartwychwstania,  w  „Gościu” znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego”. W „Małym Gościu” płyta „Arki Noego”.

  

Wszystkich Parafian i ten święty czas w liturgii Kościoła  zawierzamy św. Józefowi – naszemu Patronowi. Za dzieci i młodzież prosimy  św. Stanisława Kostkę – Patrona Polski i młodzieży.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

www.parafiadobiegniew.pl 

 

 

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

WIELKA SOBOTA

20 Kwietnia 2019 r.

 

 

DOBIEGNIEW  godz. 11.00, 12.00 i 13.00

 

KOŚCIOŁY FILIALNE I INNE MIEJSCOWOŚCI

 

Godz. 9.00 – LUBIEWKO, SARBINOWO

 

Godz. 9.15 – OSIEK, PODLESIEC

 

Godz. 9.30 – CHOMĘTOWO, MIERZĘCIN

 

Godz. 10.00 – ŁUGI, NOWY MŁYN

 

Godz. 10.15 –  NIWY, ROLEWICE

 

Godz. 10.30 – SŁAWICA, CHRAPÓW

 

Godz. 10.45 – DĘBOGÓRA

 

Godz. 11.00 – OSTROWIEC

 

Godz. 11.15 – SŁONÓW

 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWTSANIA JEZUSA CHRYSTUSA  - 2019 RP

WIELKI CZWARTEK

Ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa

Dobiegniew:

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 1800

Adoracja  w ciemnicy do godz. 21.30

Adoracja:

1930 - 2000 - Przyjaciele Paradyża i Ministranci

2000 – 2030 - Akcja Katolicka i Szafarze i Starsi Ministranci

2030 - 2100 - Chór Parafialny i Grupa Ojca Pio

2100 – 2130 - Mieszkańcy ul.: Staszica, Jedności Robotniczej

WIELKI PIĄTEK

Dzień Śmierci Pana Jezusa; Obowiązuje post ścisły i abstynencja

 

Dobiegniew:

Adoracja Jezusa w ciemnicy od godz. 800

 

godz. 0800 – Róża Trójcy Przenajświętszej i Chrystusa Króla

godz. 0900 – Róża Św. Józefa i Matki Bożej NP

godz. 1000 – Róża Wniebowzięcia NMP i Św. Ojca Pio

godz. 1100 – Róża Matki Bożej Fatimskiej i Św. Michała

godz. 1200 – Róża Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II

godz. 1300 – Róża Św. Andrzeja Boboli i Św. Stanisława Kostki

godz. 1400 – Dzieci I Komunijne wraz z Rodzicami

godz. 1430 – Przygotowujący się do Bierzmowania

Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 1500

godz. 1600 – Róża Bożego Miłosierdzia

od godz. 1700 - do 1800 - Adoracja indywidualna

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 1800

Adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przy Grobie Pańskim do godz. 2300

 

Adoracja:

2000 - 2100 - Mieszkańcy ul.: Mickiewicza, Zwycięstwa, Słowackiego, Wodna, Ługowo,

2100 - 2200 - Mieszkańcy ul.: Gdańska, Osiek, Asnyka, Dębogóra, Niwy

2200 - 2300 - Mieszkańcy ul.: Obrońców Pokoju, Poznańska, Krasickiego, Sławica,

 

WIELKA SOBOTA

Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, przy Grobie Pańskim od godz. 0800

 

godz. 0800 – Mieszkańcy ul.: Jeńców Obozu II C, Lubiewko, Ostrowiec, Leśna, Krótka, Nowomłyńska,

godz. 0900 – Mieszkańcy ul.: Nowy Młyn, Grzmikło, Kubczyce, Sarbinowo, Podlesiec,

godz. 1000 – Mieszkańcy ul.: Chomętowo, Ługi, Bohaterów Getta,

godz. 1100 – Mieszkańcy ul.: Mierzęcin, Mierzęcińska, Szpitalna, Batorego

godz. 1200 – Mieszkańcy ul.: Norwida, Wiśniowa, Dąbrowskiego, Polna,

godz. 1300 – Mieszkańcy ul.: Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Kościuszki, Teatralna, Parkowa, Dembowskiego, Ogrodowa

godz. 1400 – Mieszkańcy ul.: Tuwima, Wileńska, Słoneczna,

godz. 1500 – Mieszkańcy ul.: Gorzowska, Akacjowa, Lipowa, ,

godz. 1600 – Mieszkańcy ul.: Spółdzielcza, Starorynkowa, Ściegiennego, Rybacka,

godz. 1700 – Mieszkańcy ul.: Grabionka, Słonów, Młynarska, Urszulanka,

godz. 1800 – Mieszkańcy ul.: Partyzancka, 1 Maja, Szkolna, Kwiatowa, Piękna, Pogodna, Rolewice,

godz. 1900 – Mieszkańcy ul.: Konopnickiej, Łokietka, Woj. Polskiego, Nadbrzeżna, Chrapów,

Błogosławieństwo pokarmów w Dobiegniewie:

godz. ,1100, 1200, 1300,

 

 

WIGILIA PASCHALNA

Przynosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami na odnowienie przyrzeczeń Chrztu

 

Dobiegniew: Wigilia Paschalna  z poświęceniem ognia  i odnowieniem Chrztu Św. – godz. 2000

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Dobiegniew: Eucharystia z procesją rezurekcyjną - 600 o godz. 10.00, 11.30 i 18.00
w kościołach Filialnych – w Mierzęcinie 8.30 (procesja). Chomętowo godz. 10.30 i Słonów godz. 12.00

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze Święte – , 0830,1000, 1130, 1800;  Mierzęcin godz. 900 ; Chomętowo godz. 1030; Słonów - 1200

 

 

Ogłoszenia Parafialne - Dobiegniew, 7.04.2019 r. - V Niedziela Wielkiego Postu

Rachunek Sumienia >>

 

* #Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* #Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W piątek #DrogaKrzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz rodziców.

* W Wielkim Poście, w niedziele o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

 

Zadbajmy też o uczczenie a może i „odkurzenie” Krzyży w naszych domach, szkołach czy miejscach pracy. Zwróćmy też modlitewną uwagę na krzyże przy naszych kościołach, na cmentarzu oraz na krzyże i kapliczki przy drogach. Widząc Krzyż  przeżegnajmy się, módlmy się aktem strzelistym  np. „Jezu ufam Tobie!”

Wielkie Bóg zapłać parafianom, którzy troszczą się o krzyże przydrożne i figury.

 

Serdeczne  Bóg zapłać  Parafianom z Dobiegniewa, z  kościołów filialnych i wszystkich naszych miejscowości i wiosek, którzy - również z chorągwiami - uczestniczyli w powitaniu i w  peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za obecność i modlitwę naszym Gościom, zwłaszcza ks. dr. Rafałowi Mocnemu oraz  Kustoszowi obrazu ks. Władysławowi Urbanikowi i szafarzowi Panu Adamowi Runiewiczowi oraz ks. Wikariuszowi Arkadiuszowi, ks. Gerardowi, ks. Dziekanowi i innym kapłanom z dekanatu.

Bardzo dziękujemy  Pani Burmistrz Sylwii Łaźniewskiej za obecność i piękne, głębokie  przywitanie  w naszym Mieście i Gminie  św. Józefa – Patrona naszej Parafii. Dziękujemy  również  Pani Sekretarz Grażynie Gradowskiej i Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Markowi Kowalczykowi oraz wszystkim obecnym przedstawicielom Rady Miejskiej, naszych władz, Urzędów i Szkół.  Szczególnie dziękujemy Sołtysom za obecność pocztu Sztandarowego Sołtysów naszej Gminy z wizerunkiem Matki Bożej Rokitniańskiej. Wielkie Bóg zapłać Strażakom z Dobiegniewa i Mierzęcina za obecność  z pocztami sztandarowymi i służbę przy Obrazie. Bardzo dziękujemy też kierowcom i motocyklistom, którzy pożegnali obraz św. Józefa i odprowadzili samochód-kaplicę w asyście motocykli do następnej parafii naszej diecezji. Bóg zapłać za wielki wysiłek i wielką i piękną modlitwę naszego Chóru Parafialnego i Organisty, poprzedzoną  godzinami przygotowań i prób. Dziękujemy Służbie Ołtarza, Kościelnym, Szafarzom, Lektorom i Ministrantom.  Bóg zapłać Wszystkim za obecność i serdeczną modlitwę. Parafianom, którzy z powodu choroby, utraty wiary i  innych trudności nie mogli być bardzo współczujemy. Są wydarzenia w naszym życiu, które już się nie powtórzą. Przypominamy, że modlitwę do św. Józefa  z  wielką nadzieją  zanosimy w każdą środę po nowennie o godz. 18.00.

 

W przyszłą Niedzielę Palmową  bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie, które kontynuujemy w kościele w Chomętowie,  w Dobiegniewie i Słonowie.  Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne.

Okazja do spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu  w Dobiegniewie i kościołach filialnych już jutro  8 kwietnia.           W Dobiegniewie od godz. 16.30, w Mierzęcinie i Chomętowie o godz. 16.00  i w Słonowie o godz. 16.30.

W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień oraz  czas rekolekcyjny dla dorosłych. Módlmy się gorąco o łaskę pogłębienia naszej wiary, dobrej spowiedzi i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

W zakrystii można zgłaszać osoby, które chciałyby jeszcze przed świętami skorzystać z Sakramentów Świętych.

 

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, młodzież  będzie rozprowadzać świece oraz prasę katolicką. Bardzo zachęcamy do nabywania i czytania  „Niedzieli” i  „Gościa Niedzielnego”. Ostatnie numery szczególnie bogate w treści przygotowujące do przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Do „Gościa” dołączony jest film fabularny: „Ignacy Loyola”

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie #Różaniec #Koronkę do Bożego Miłosierdzia

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 1.04.2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu -„Laetare”

 

* codziennie jest odprawiana  #Msza.Św. o godz. 7.30 i 18.00 w Dobiegniewie.

* #Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* #Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W piątek #DrogaKrzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Na zakończenie Komunia Św.    Dla dorosłych i wszystkich parafian o godz. 17.30

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.15

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

 

W Wielkim Poście, w niedziele o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

Taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Jeszcze dzisiaj w naszej parafii peregrynacja obrazu  #św.Józefa  z Sanktuarium w Kaliszu. Okazja do modlitwy w Dobiegniewie na Mszach Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30

O godz. 14.30  zgromadzimy się w przy kościele pw. św. Józefa. Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnamy  św. Józefa w obrazie z Kalisza, który odjedzie do parafii pw. św. Józefa w Gorzowie. Serdecznie zapraszamy!

Przy wyjściu z kościoła można nabyć pamiątki z peregryncji, książki o św. Józefie i modlitewniki.

 

Módlmy się o dobrą spowiedź sakramentalną dla nas i dla naszych bliskich, zwłaszcza dla młodzieży i dzieci, które potrzebują pomocy w przygotowaniu, zachęty i przypomnienia.

Przypominamy warunki dobrej spowiedzi, które należy spełnić przed spowiedzią oraz po jej odbyciu:
1. Rachunek sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Szczera spowiedź
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu (w tym  wypełnienie zadanej pokuty)

 

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Ofiary ze sprzedaży świec Caritas Diecezji przeznaczy na pomoc najuboższym w naszej diecezji.

 

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim za ofiary składane na prace remontowe i konserwatorskie w naszych kościołach. Naszych Ofiarodawców polecamy opiece św. Józefa.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „#Gościu” znajdziemy artykuł o rozeznawaniu: „Szósty zmysł”  „#Niedzieli” o nowym filmie o św. Faustynie - „Miłość i Miłosierdzie – Boży ratunek dla świata.” W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie #Różaniec #Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 24.03.2019 r. - III Niedziela Wielkiego Postu  

 

  Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy tak bardzo koniecznej naszym Rodzinom, Ojczyźnie i Kościołowi.

* codziennie jest odprawiana  #Msza.Św. o godz. 7.30 i 18.00 Po Mszy Św. wieczornej modlitwa do św. Józefa

* #Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* #Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W piątek #DrogaKrzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Na zakończenie Komunia Św.

  Dla dorosłych i wszystkich parafian o godz. 17.30

* W tym tygodniu po Mszach Św. wieczornych modlitwa do #św.Józefa przed peregrynacją

 

W Wielkim Poście, w niedziele o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Księga  #Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej.

 

W sobotę 30 marca w naszej parafii uroczyste przyjęcie obrazu  #św.Józefa  z Sanktuarium w Kaliszu.

Zaplanujmy ten czas, zaprośmy swoich krewnych i przyjaciół. Na powitanie obrazu o godz. 17.45 zapraszamy Wszystkich Parafian z Dobiegniewa, z kościołów filialnych i Wszystkich miejscowości naszej Parafii i Gminy.

O godz. 18.00 uroczyste wniesienie Obrazu i Msza Św. w intencji naszej Parafii. Prosimy wszystkich o przybycie i uczestniczenie. Niech nie zabraknie żadnego mężczyzny z naszej parafii. Zaprośmy młodzież i przyprowadźmy dzieci, aby poprosić św. Józefa o dobrą przyszłość i dobre życie  dla nas i przyszłych pokoleń. Prosimy też o sąsiedzką czy przyjacielską pomoc i przywiezienie tych, którzy nie mają własnych samochodów.

Po Mszy Św. #Akatyst do św. Józefa z naszym Chórem Parafialnym. Będzie też wygłoszone specjalne słowo dla wszystkich. Prosimy bardzo, aby nasze Panie przyszły w tym dniu z małżonkami, narzeczonymi czy partnerami a matki i ojcowie z synami i córkami. Zapraszamy serdecznie młodzież naszej parafii, zwłaszcza przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa i Bierzmowania. Konferencja będzie prowadzona przez ks. dr. Rafała Mocnego i  Pana Adama.

 

W niedzielę  o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 w kościele pw. #Chrystusa #Króla w Dobiegniewie - przy obrazie św. Józefa -będą odprawione Msze Św. z okolicznościowym kazaniem oraz  modlitwą zawierzenia Parafii i naszych Rodzin św. Józefowi. W tym dniu prosimy parafian, którzy zwykle uczestniczą we Mszy Św. niedzielnej w kościołach filialnych, aby postarali się przybyć  do kościoła  w Dobiegniewie. Oczywiście Msze Św. na filiach będą odprawione jak w każdą niedzielę.

Na zakończenie peregrynacji o godz. 14.30  zgromadzimy się w przy  kościele pw. św. Józefa – bardzo zapraszamy! Odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnamy  św. Józefa w obrazie z Kalisza, który odjedzie do parafii pw. św. Józefa w Gorzowie.

W czwartek 28 marca odbędzie się dekanalne spotkanie szafarzy, lektorów  i ministrantów o godz. 20.00 w ramach nawiedzenia obrazu św. Józefa w dekanalnej parafii św. Franciszka w  Strzelcach Krajeńskich.

 

Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na prace konserwatorskie. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, wpłacili na konto parafialne, oraz za ofiary składane na tacę w niedziele i święta i do skarbony pod chórem.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ze Strzelec Krajeńskich do Dobiegniewa (44 km) lub do Lubiewa, kościoła w którym wiele części wyposażenia świątyni wykonane są z poroża (53 km). Rozpoczęcie 5 kwietnia Mszą Św.  o 20:00 w kościele św. Franciszka. Zapisy na www.edk.org.pl

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „#Gościu”  znajdziemy przydatny nie tylko w Wielkim Poście rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi. W „#Niedzieli” o książce kard. Saraha „Bóg albo nic” i słowa naszego Biskupa Tadeusza: „Niech milczenie na wzór św. Józefa pozwoli nam wejść a adorację krzyża” W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie #Różaniec #Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 17.03.2019 r. - II Niedziela Wielkiego Postu  

 

   Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy tak bardzo koniecznej naszym Rodzinom, Ojczyźnie i Kościołowi.

* codziennie jest odprawiana  Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W piątek droga krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Na zakończenie Komunia Św. Dla dorosłych i wszystkich parafian o godz. 17.30

* Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00.

W Wielkim Poście, w niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Księga Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej.

 

We wtorek 19 marca  uroczystość  Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Pannypatrona naszej parafii. Msze Św. odpustowe będą odprawione w kościele pw. Św. Józefa  o godz. 11.00. Po Mszy Św. procesja Eucharystyczna  z udziałem kapłanów z dekanatu. W  kościele pw. Chrystusa Króla Msz Św. o godz. 18.00

 

Uroczyste przyjęcie obrazu św. Józefa z Kalisza w naszej parafii w sobotę 30 marca. Już dzisiaj zaplanujmy ten czas, zaprośmy swoich krewnych i przyjaciół. Na powitanie obrazu o godz. 17.45 zapraszamy Wszystkich Parafian z Dobiegniewa, z kościołów filialnych i Wszystkich miejscowości naszej Parafii i Gminy. Serdecznie zapraszamy też przedstawicieli Władzy wszystkich szczebli, Panią Burmistrz, Radnych, Sołtysów, Nauczycieli i Wychowawców z naszych Szkół i Przedszkola oraz Służbę Zdrowia. Bardzo prosimy o przybycie Strażaków z Dobiegniewa i Mierzęcina, Myśliwych i Leśników i Drwali, Rzemieślników, Budowlańców, szczególnie stolarzy. Zapraszamy mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej. Wszystkich mieszkańców naszego Miasta i Gminy, również naszych Braci Grekokatolików i Prawosławnych  zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Serdecznie zapraszamy młodzież uczącą się w naszych szkołach oraz uczących się i studiujących poza domem. Narzeczonych, Małżonków oraz  Wdowy i Wdowców, wszystkich żyjących w związkach niesakramentalnych czy samotnie. Prosimy o przybycie na powitanie i pożegnanie Służbę liturgiczną Ołtarza – obecną i dawną – Ministrantów, Szafarzy Komunii, Lektorów, Zakrystianów. Zapraszamy też Motocyklistów i Piłkarzy naszych Klubów. Prosimy bardzo o obecność wszystkich, którzy troszczą się o czystość i piękno naszych kościołów - w Dobiegniewie, Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie. Prosimy o przybycie Parafian, którzy modlą się w świetlicy w Osieku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słonowa, Sławicy, Ostrowca, Mierzęcina, Podleśca, Sarbinowa, Chomętowa, Rolewic, Ługów, Urszulanki i Lubiewka – wszystkich mieszkańców ze wszystkich miejscowości naszej parafii. Zaprośmy też na ten uroczysty czas swoich krewnych, bliskich i przyjaciół, aby w tych dniach przyjechali do domów rodzinnych i doświadczyli wraz z nami łaski od Pokornego i Wielkiego św. Józefa.

Szczegółowy plan nawiedzenia św. Józefa w obrazie Kaliskim będzie jeszcze podany.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6096 zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary indywidualnie, wpłacili na konto parafialne, oraz za ofiary składane na tacę w niedziele i święta i do skarbony pod chórem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi  o nowoczesnej jałmużnie i rozważania Drogi Krzyżowej. W „Niedzieli” artykuł „Niezawodny św. Józef” oraz wiele  innych artykułów pomagających w pogłębianiu wiedzy i wiary. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 10.03.2019 r.

 I Niedziela Wielkiego Postu  

 

 

   Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy tak bardzo koniecznej naszym Rodzinom, Ojczyźnie i Kościołowi.

* codziennie jest odprawiana  Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W piątek droga krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. Na zakończenie Komunia Św.

  Dla dorosłych i wszystkich parafian o godz. 17.30

* W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

 

Uroczyste przyjęcie obrazu św. Józefa z Kalisza w naszej parafii 30 marca. Trwajmy w modlitewnym oczekiwaniu.

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Tych, którzy podejmą abstynencję prosimy o wpisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości.

 

W środę13 marca  6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie.

 

W sobotę 16 marca  modlitwa do św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace  w kościele pw. Chrystusa Króla, w kościele w Chomętowie i Słonowie  zawierzamy św. Józefowi.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką pomoc, za ofiary złożone dzisiaj, przekazywane osobiście, do skarbony pod chórem, składane na tacę w niedziele i święta oraz  wpłacane na konto parafialne. Wielkie Bóg zapłać!

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 16.03.2019

Klasy. 7 o godz. 10:00; klasy 8 o godz. 10:30; klasy 1 gimnazjum 11:00. Wszystkie spotkania odbędą się w salce.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi  o  sensie umartwienia i pokuty oraz tym, dlaczego nie wolno spełniać wszystkich zachcianek dzieci. W „Niedzieli” – „Wielki Post – Czas ucieczki z więzienia grzechu”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 3.03.2019 r.

 VIII Niedziela Zwykła 

 

   Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy tak bardzo potrzebnej nam, światu, Ojczyźnie i Kościołowi.

* codziennie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* Dzisiaj zmiana tajemnic  i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

 

W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

Msze Św. w  Dobiegniewie o godz. 7.30, 11.00  i 18.00. W Chomętowie o godz. 19.00

a w Słonowie i w Mierzęcinie posypanie popiołem po Mszy Św. w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.

 

W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

  

W piątek rozpoczynamy wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunia Św. na zakończenie, a o godz.17.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców i katechetów by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

 

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Tych, którzy podejmą abstynencję prosimy o wpisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Tydzień o Trzeźwość Narodu od 3 do 9 marca przeżywamy pod hasłem: ”Młodzi trzeźwi i wolni”

Biskup Tadeusz Bronakowski ostrzega: „Starsi toną w morzu wódki , a dzieci w morzu piwa”

 

Uroczyste przyjęcie obrazu św. Józefa z Kalisza w naszej parafii 30 marca. Trwamy w modlitewnym oczekiwaniu. Zachęcamy też bardzo do uczestnictwa w diecezjalnej pielgrzymce mężczyzn do Sanktuarium w Kaliszu 7 marca. Będzie też transmisja  w TV Trwam od godz. 17.00 i Msza Św. o godz. 18.00

 

W przyszłą niedzielę bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie, które kontynuujemy szczególnie w Chomętowie ale i w Dobiegniewie i Słonowie. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też za modlitwę o pomyślne przeprowadzenie oględzin Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków naszych kościołach.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi  o tym, że Jezus nie rezygnuje z miłości do Kościoła pomimo grzechu ludzi, którzy go tworzą”.  W „Niedzieli” o początku Wielkiego Postu: „Popielcowa brama do zmartwychwstania” W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji – w Gościu wywiad z kustoszem Sanktuarium w Kaliszu. Polecamy też „Miłujcie się”

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 3.03.2019 r.

 VIII Niedziela Zwykła 

 

   Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy tak bardzo potrzebnej nam, światu, Ojczyźnie i Kościołowi.

* codziennie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

 

W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

Msze Św. w  Dobiegniewie o godz. 7.30, 11.00  i 18.00. W Chomętowie o godz. 19.00

a w Słonowie i w Mierzęcinie posypanie popiołem po Mszy Św. w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu.

 

W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

  

W piątek rozpoczynamy wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży z Komunia Św. na zakończenie, a o godz.17.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców i katechetów by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

 

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu. Tych, którzy podejmą abstynencję prosimy o wpisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Tydzień o Trzeźwość Narodu od 3 do 9 marca przeżywamy pod hasłem: ”Młodzi trzeźwi i wolni”

Biskup Tadeusz Bronakowski ostrzega: „Starsi toną w morzu wódki , a dzieci w morzu piwa”

 

Uroczyste przyjęcie obrazu św. Józefa z Kalisza w naszej parafii 30 marca. Trwamy w modlitewnym oczekiwaniu. Zachęcamy też bardzo do uczestnictwa w diecezjalnej pielgrzymce mężczyzn do Sanktuarium w Kaliszu 7 marca. Będzie też transmisja  w TV Trwam od godz. 17.00 i Msza Św. o godz. 18.00

 

W przyszłą niedzielę bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie, które kontynuujemy szczególnie w Chomętowie ale i w Dobiegniewie i Słonowie. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy też za modlitwę o pomyślne przeprowadzenie oględzin Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków naszych kościołach.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi  o tym, że Jezus nie rezygnuje z miłości do Kościoła pomimo grzechu ludzi, którzy go tworzą”.  W „Niedzieli” o początku Wielkiego Postu: „Popielcowa brama do zmartwychwstania” W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji – w Gościu wywiad z kustoszem Sanktuarium w Kaliszu. Polecamy też „Miłujcie się”

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 24.02.2019 r.

 VII Niedziela Zwykła 

 

   Zapraszamy Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy!

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa w środę o godz. 18.00

* W tym tygodniu pierwszy piątek i sobotę miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.15

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca    Niepokalanemu Sercu Maryi i  rozmyślanie.

 

Uroczyste przyjęcie obrazu św. Józefa w naszej parafii 30 marca. Zachęcamy też bardzo do uczestnictwa w dekanalnej pielgrzymce mężczyzn do Sanktuarium w Kaliszu 7 marca. Zachęcamy młodzieńców i mężczyzn z naszej parafii. Mogą też zabrać ze sobą małżonki, mamy czy narzeczone. Zapisy w zakrystii do 27 lutego, koszt ok. 100 zł.

 

We wtorek, w naszej diecezji, rozpoczyna się nowenna przed peregrynacją obrazu św. Józefa. W naszej parafii będziemy modlili się po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

 

Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców naszej parafii oraz podjęte prace w naszych zabytkowych kościołach zawierzamy św. Józefowi. W poniedziałek  przed południem zostaną przeprowadzone oględziny Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w kościele pw. Chrystusa Króla i w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Słonowie. Parafian prosimy o modlitwę, aby przebiegły pomyślnie.

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim za ofiary składane na prace remontowe w naszych kościołach, na tacę w każdą niedzielę i święta, indywidualnie w kopertach, do skarbony pod chórem oraz wpłacając na konto parafialne. Naszych Ofiarodawców polecamy opiece św. Józefa.

Serdeczne Bóg zapłać Panu Stanisławowi Pindel z Synem i Wnukami oraz Panu Ryszardowi Kostce za pomoc w obcięciu i uporządkowaniu drzew w ogrodzie przy domu parafialnym. Bóg zapłać też Wszystkim naszym Parafiankom i Parafianom za sprzątanie naszych kościołów i wszelką pomoc, również na plebanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej. Oraz „kościelny savoir-vivre – jak zachować się w kościele”.  W „Niedzieli” o Słudze Bożym Stefanie Kardynale Wyszyńskim – „Człowiek niezwykłej miary”

W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z życia naszej diecezji. Młodych, rodziców i wychowawców zachęcamy do nabycia czasopisma „Miłujcie się”

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 10.02.2019 r.

 V Niedziela Zwykła 

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* W przyszłą niedzielę Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

* W sobotę 16 listopada modlitwa do św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Kościół w tym dniu obchodzi Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych, ich bliskich  na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla chorych oraz możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

We wtorek 12 lutego - po Mszy Św. wieczornej - konferencja o Dzienniczku św. Faustyny i Bożym Miłosierdziu. Dr Izabela Rutkowska, która poprowadzi spotkanie i rozważanie jest miedzy innymi autorką niezwykłej pracy naukowej „Niepojęty świat duszy”, która jest doskonałym przewodnikiem po znanym na całym świecie Dzienniczku.(z recenzji prof. dr hab. Anny Piotrowicz)

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace w kościele pw. Chrystusa Króla, w kościele w Chomętowie i Słonowie  zawierzamy św. Józefowi.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką pomoc, za ofiary złożone dzisiaj, przekazywane osobiście, do skarbony pod chórem, składane na tacę w niedziele i święta oraz  wpłacane na konto parafialne. Wielkie Bóg zapłać!

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 16.02.2019

Klasy. 7 o godz. 10:00; klasy 8 o godz. 10:30; klasy 3 gimnazjum 11:00. Wszystkie spotkania odbędą się w salce.

 

Zbiórka ministrantów w czwartek 14.02.2019 o godz. 17.00 w salce parafialnej.

 

W naszej diecezji od marca rozpocznie się peregrynacja obrazu Św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu.

Uroczyste przyjęcie obrazu w naszym dekanacie 28 marca w Strzelcach oraz 30 marca w naszej parafii w Dobiegniewie. Peregrynacja jest okazją do modlitwy całej wspólnoty parafialnej zwłaszcza rodzin oraz ożywienie duszpasterstwa mężczyzn dla  których św. Józef jest szczególnym Patronem.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” polecamy artykuł: ”Miłość bezinteresowna – Papież Franciszek na Światowy Dzień Chorego”, w „Niedzieli” miedzy innymi „Europa dwóch płuc” o św. Cyrylu i Metodym, Patronach Europy, których wspominamy 14 lutego. W polecanych tygodnikach znajdziemy również informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

 www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 3.02.2019 r.

 IV Niedziela Zwykła

 

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

* Dzisiaj zmiana tajemnic  i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

* We wtorek 12 lutego po Mszy Św. wieczornej wykład dr  Izabeli Rutkowskiej o Dzienniczku św. Faustyny i Bożym Miłosierdziu. Już dzisiaj zapraszamy.

 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie i wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii i prace remontowe. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo kolędowe dla parafian, którzy nie mogli być w czasie wspólnej modlitwy w swoim domu.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne.

W czasie liturgii poświęcenie książeczek i świec komunijnych. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne dla rodziców.

 

W przyszłą niedzielę bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie, które podjęliśmy w Dobiegniewie, Słonowie i Chomętowie. 

Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, w czasie kolędy, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom naszej Parafii, również za ofiary składane w kopertach dołączonych do opłatka wigilijnego.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” polecamy artykuł: ”Albo się pojednamy albo pozabijamy” oraz obrazek z modlitwą rodziców za dzieci, w „Niedzieli” miedzy innymi „Jak mówić, aby nie urazić a jednocześnie wyrazić prawdę” oraz o Marcie Robin – prostej dziewczynie, która przez 50 lat leżała przykuta do łóżka a jej jedynym pokarmem była Eucharystia.

W polecanych tygodnikach znajdziemy również informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 27.01.2019 r.

 Druga Niedziela Zwykła

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W tym tygodniu pierwszy piątek i sobotę miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.15

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic  i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

 

W sobotę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu obchodzimy  Dzień Życia Konsekrowanego.

Po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo kolędowe dla parafian, którzy nie mogli być w czasie wspólnej modlitwy w swoim domu. Św. Józefowi polecamy wszystkie nasze rodziny. Prosimy też Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

 

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek  28.01. – od. godz. 16.00 ul. Leśna, ul. Krótka, ul. Nowomłyńska, Lubiewko, Ostrowiec

Wtorek  29.01. - od godz.16.00 – Sławica, Dębogóra , ul. Chrobrego, Wodna i Ługowo

Środa 30.01. – od godz. 15.00  Rolewice, Urszulanka i Chrapów

Czwartek   31.01. - od godz. 15.00  Osiek

Piątek 1.02 – kolęda uzupełniająca od godz. 15.00

Sobota   2.02 - od godz. 14.00 – Nowy Młyn, Kubczyce , Grzmikoło, Sarbinowo, Podlesiec

 

Przypominamy parafianom, że można zawsze, przez cały rok, poprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem do swojego domu. 

Kolędę uzupełniającą można zgłosić w zakrystii podając adres i nr. telefonu.

 

Kancelaria  parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od godz. 9.00 do 10.00

 

Przypominamy, że na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej można oddać 1% podatku w ramach akcji „1% podatku -100% serca”.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  „Gościu” znajdziemy płytę z filmem „Bóg nie umarł 2”,

w „Niedzieli” o Światowych Dniach Młodzieży i artykuł o niezwykłych zakonnikach z Trenton w stanie New Jersey. W polecanych tygodnikach znajdziemy również informacje z życia naszej diecezji.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za  młodzież i Światowe Dni Młodzieży w Panamie,  w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 20.01.2019 r.

 Druga Niedziela Zwykła

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

 

Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo kolędowe dla parafian, którzy nie mogli być w czasie wspólnej modlitwy w swoim domu. Zapraszamy też parafian z rodzin, które z jakiś powodów nie przyjmują kapłana, ale pragną pomodlić się za swoje rodziny, ucałować krzyż i przyjąć błogosławieństwo.

Św. Józefowi polecamy wszystkie nasze rodziny. Prosimy też Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek  21.01 – od godz. 16.00  ul. Mickiewicza i ul. Zwycięstwa

Wtorek  22.01 -  od godz. 16.00  ul. Staszica i Jedności  Robotniczej

Środa 23.01 – od godz. 16.00 Ługi i Niwy

Czwartek 24.01 – od godz. 15.00 ul. Obrońców Pokoju, ul. Poznańska, Brzozowa,  ul Jeńców Obozu IIC

Piątek 25.01.od godz. 14.00  ul. Gdańska

Sobota 26.01 -  od godz. 14.00 -  Mierzęcin i ul. Mierzęcińska

 

Kancelaria  parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od godz. 9.00 do 10.00

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6499 zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary w kopertach i wpłacili na konto parafialne. Bardzo dziękujemy też za ofiary opłatkowe.

 

We wtorek rocznica śmierci Sługi Bożego Bp. Wilhelma Pluty. Módlmy się w intencji beatyfikacji.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W polecanych tygodnikach – w „Gościu” i „Niedzieli” znajdziemy również informacje z życia naszej diecezji.

 

Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo na czas ferii dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i katechetów, których zawierzamy św. Stanisławowi Kostce.

 

Św. Józefowi polecamy nasze rodziny. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babcie i Dzień Dziadka – pamiętajmy w naszej modlitwie.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 13.01.2019 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

  

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdą środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

 

W środę 16 stycznia z  Akcją Katolicką na Mszy Św. wieczornej modlimy się za Ojczyznę i naszą parafię przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. 

 

W piątek18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace w naszych zabytkowych kościołach zawierzamy św. Józefowi. Serdecznie dziękujemy Wszystkim  za ofiary złożone dzisiaj, przekazywane osobiście, składane na tacę w niedziele i święta, do skarbony pod chórem oraz  wpłacane na konto parafialne.

 

Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dzisiaj na zakończenie Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo kolędowe dla parafian, którzy nie mogli być w czasie wspólnej modlitwy w swoim domu. Zapraszamy też parafian z rodzin, które z jakiś powodów nie przyjmują kapłana, ale pragną przyjąć błogosławieństwo i ucałować krzyż. Św. Józefowi polecamy wszystkie nasze rodziny. Prosimy też Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

 

Pan wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek 14.01 – od godz. 16.00 ul. Partyzancka, 1 Maja, ul. Szkolna,  ul. Kwiatowa, Piękna i Pogodna

Wtorek 15.01 – od godz. 16.00 – ul. Konopnickiej i ul. Łokietka

Środa 16.01 – od godz. 16.00 ul. Wojska Polskiego i Nadbrzeżna

Czwartek 17.01 -  ul. Bohaterów Getta, Szpitalna, Ogrodowa, Stefana Batorego, Rybacka i Młynarska

Piątek  18.01 – od godz. 15.00 ul. Słowackiego (ul. Asnyka) i ul. Krasickiego

Sobota 19.01 – od godz. 14.00  Chomętowo

 

Kancelaria  parafialna w czasie kolędy czynna w soboty od godz. 9.00 do 10.00

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Gościa”, który poświęcony jest Łasce Chrztu Świętego, który jest „najwspanialszym darem Boga.” „Niedziela” o św. Joannie Beretta Mola - żonie, matce i lekarce, która oddała życie za swoje dziecko. W polecanych tygodnikach znajdziemy również dodatek diecezjalny.

Prosimy też  Boga o obfite błogosławieństwo na czas ferii zimowych dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i katechetów, których zawierzamy św. Stanisławowi Kostce.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 6.01. 2019 r.

Objawienie Pańskie – Trzech Króli

  

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Zmiana tajemnic i spotkanie dla  Żywego Różańca po Mszy  Św. o godz. 11.30

  Wykaz tajemnic na 2019 r. na stronie parafialnej w ogłoszeniach.

* Dzisiaj w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.17.15  wspólne kolędowanie z Chórem Parafialnym. Zapraszamy.

 

Dzisiaj po Mszach Św. można wziąć do domów przygotowane zestawy: kadzidło, kreda oraz węgielek.

Bóg zapłać za ofiary składane za kadzidło, które przeznaczymy na paramenty liturgiczne konieczne do sprawowania Liturgii.

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w Dobiegniewie, Słonowie i Chomętowie. 

Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz nasze zobowiązania i prace zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedzielę oraz  wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom naszej Parafii, również za ofiary składane w kopertach dołączonych do opłatka wigilijnego.

 

Rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Plan kolędy w tym tygodniu:

 

Poniedziałek 7.01 - od godz. 16.00 ul.Norwida, ul.Wiśniowa, ul.Dąbrowskiego, ul.Polna, ul.Dembowskiego

Wtorek 8.01 -  od godz. 16.00  ul.Wyszyńskiego, ul.Sienkiewicza, ul.Kościuszki, ul.Teatralna, ul.Parkowa,

i ul.Zabytkowa,

W środę 9.01 - od godz. 16.00  – ul.Tuwima, ul.Wileńska i ul.Słoneczna

Czwartek 10.01 godz. 16.00  ul.Gorzowska, ul.Akacjowa i ul.Lipowa

Piątek  11.01. –  od godz. 15.00 - ul.Spółdzielcza, ul.Starorynkowa, ul.Ściegiennego

W sobotę  12.01. - od godz. 14.00 - Grabionka i  Słonów

 

Nowych mieszkańców naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania lub wcześniej nie mogli przyjmować kapłana, prosimy o przekazanie informacji o pragnieniu wizyty duszpasterskiej.

 

Kancelaria  parafialna w czasie kolędy będzie czynna tylko w soboty od godz. 9.00 do 10.00. Pilne sprawy  prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Św.

W czasie świąt Bożego Narodzenia kościół pw. Chrystusa Króla był dogrzewany, dzisiaj również. Planujemy w miarę możliwości ogrzewać w każdą niedzielę. Szacunkowy koszt ogrzewania w jedną niedziele to ok. 250 zł. Podobnie ogrzewany jest kościół w Mierzęcinie. Osoby, które obawiają się zimna zapraszamy na Mszę Św. niedzielną do Mierzęcina i do kościoła pw. Chrystusa Króla. Wielkie Bóg zapłać parafianom, którzy pomagają.

 

Od najbliższej soboty o godz. 12.00 otwarta będzie „Salka Biblijna” dla chętnych dzieci.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy „Gościa” w cenie 5 zł wraz dołączonym obrazkiem z modlitwą żony za męża oraz artykuł: „Dlaczego warto ślubować przed ołtarzem”. „Niedziela” w cenie 5 zł, a w niej o świątecznym spotkaniu papieża Franciszka z Benedyktem XVI oraz o ŚDM w Panamie. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew, 30.12. 2018 r.

Niedziela Świętej Rodziny

 

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca oraz odwiedziny chorych.

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla  Żywego Różańca  po Mszy  Św. o godz. 11.30

 

W poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra. O godz. 17.00 (zmiana godziny!) gromadzimy się na Mszy Św. w czasie której Bogu podziękujemy za mijający rok i poprosimy o błogosławieństwo na następny. Po Mszy Św. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, również parafian, którzy wybierają się na zabawy sylwestrowe.

 

We wtorek  Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane. Msze Św. jak w każdą niedzielę.

   

W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  W czasie Mszy Św. błogosławieństwo kredy, kadzidła, wody oraz soli. Poświęconą kredą znaczymy drzwi domów i mieszkań na znak naszej wiary, kadzidło jest znakiem modlitwy i uwielbiania Boga w naszych rodzinach. Wodę święconą zmieszaną z solą możemy użyć w czasie wizyty duszpasterskiej lub w innych sytuacjach.

Na Mszę Św. prosimy przynieść w swoich naczyniach wodę oraz sól, którą poświęcimy.

 

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. można będzie wziąć do domów przygotowane zestawy: kadzidło, kreda oraz węgielek. Bóg zapłać za ofiary za kadzidło, którą przeznaczymy na renowację naszych kościołów.

Ofiara na tacę w „Trzech Króli” tradycyjnie przeznaczona jest na cele misyjne. 

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom naszej Parafii. Dziękujemy również za ofiary składane w kopertach za otrzymany opłatek przeznaczone  na renowacje naszych kościołów.

 

W przyszłą niedzielę podamy plan wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy. Nowych mieszkańców naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania lub wcześniej nie mogli przyjmować kapłana, prosimy o przekazanie informacji o pragnieniu przyjęcia kapłana podając swoje dane adresowe.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew - 23.12.2018 r.

IV Niedziela Adwentu

  

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o zachowanie polskich tradycji i zwyczajów podczas Wieczerzy Wigilijnej. Przy stole wigilijnym przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, odmówmy modlitwę i śpiewajmy kolędy. Pamiętajmy też, że Chrystus obecny jest w każdym człowieku, w naszych bliskich i krewnych, szczególnie w ubogich i potrzebujących.

 

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy  Mszą Świętą Pasterską.

W Osieku o godz. 20.30

w Dobiegniewie i Słonowie o godz. 22.00

w Mierzęcinie i Chomętowie o godz. 23.30

Ofiara na tacę w czasie Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

We wtorek - 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wspominamy męczeństwo św. Szczepana

W tych dniach Msze Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

                                                                                               

W drugi dzień świąt na Mszę Mszy Św. o godz. 10.00 szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci.

Po Mszy Św. tradycyjnie nabożeństwo przy żłóbku.

 

Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami w naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Msza Św. jubileuszowa  ks. Gerarda Kropidłowskiego w 60 rocz. święceń w  kościele pw. Chrystusa Króla w przyszłą niedzielę  o godz. 11.30

 

Kancelaria  parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

 

Dzięki harcerzom i zuchom w kościele pw. Chrystusa Króla mamy Betlejemskie Światło Pokoju. Dzisiaj i jutro w kruchcie kościoła będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej.

 

W tym świątecznym czasie dzielmy się z bliskimi i potrzebującymi „chlebem”, dobrym słowem czy wyciągniętą ręką do zgody. Pomyślmy też o sąsiadach, zaprośmy ich na Eucharystię, dzieciom, młodym oraz starszym i chorym pomóżmy dotrzeć do kościoła. 

Parafianom, Ofiarodawcom, Bliskim i Znajomym oraz naszym Gościom, którzy będą przeżywać  z nami te święte dni - życzymy  błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Prosimy też o przekazanie, od duszpasterzy z naszej parafii, świątecznych życzeń wszystkim bliskim i znajomym, zwłaszcza mieszkającym poza granicami naszej Ojczyzny. 

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy świąteczny, podwójny numery „Niedzieli” w cenie 10 zł z płytą z kolędami Ryszarda Rynkowskiego i śpiewnikiem oraz  podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł  z piękną dekoracją na stół  z tekstem  modlitwy w czasie  Wieczerzy Wigilijnej. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem.

 

Najlepsze życzenia składamy  jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  16.12.2018

III Niedziela Adwentu - Gaudete

 

Dziękujemy Bogu za dar rekolekcji  adwentowych. Prośmy Boga dla wszystkich parafian o dobre duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Jutro w Dobiegniewie od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź  z udziałem kapłanów z dekanatu. (Przypominamy, że nie będzie spowiedzi w kościołach filialnych.) Módlmy się o dobrą spowiedź sakramentalną dla nas i dla naszych bliskich, zwłaszcza dla młodzieży i dzieci, które potrzebują pomocy przez przypomnienie i w przygotowaniu.

Przypominamy warunki dobrej spowiedzi, które należy spełnić przed spowiedzią oraz po jej odbyciu:
1. Rachunek sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Szczera spowiedź
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu (w tym  wypełnienie zadanej pokuty)

 

Do piątku Msze Św. Roratnie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy Wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami w naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

W tym roku obchodzimy  60 rocznicę  święceń kapłańskich, naszego Seniora, ks. Gerarda Kropidłowskiego. Msza Św. jubileuszowa w kościele pw. Chrystusa Króla  będzie odprawiona  w niedzielę  30 grudnia  o godz. 11.30.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  7905  złBóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary w kopertach i wpłacili na konto parafialne. Bardzo prosimy i dziękujemy za ofiary składane z racji opłatków.

 

Są jeszcze świece na stół wigilijny rozprowadzane w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.”  

Dzięki naszym harcerzom od poniedziałku w kościele pw. Chrystusa Króla będziemy mieli  Betlejemskie Światło Pokoju. W tygodniu, zwłaszcza w przyszłą niedzielę będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej. 

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” między innymi o książce kard. Saraha

„Bóg albo nic”.  W „Gościu”  dołączona płyta z kolędami oraz między innymi -  „bł. kard. John Henry Newman - patron szczerze poszukujących prawdy”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też informacje z naszej diecezji. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. Prosimy też o zabranie np. dla chorych starsze egzemplarze polecanych czasopism.

 

W tym świątecznym czasie dzielmy się z bliskimi i potrzebującymi „chlebem”, dobrym słowem czy wyciągniętą ręką do zgody. W prezentach świątecznych niech nie zabraknie  Pisma Świętego, Medalika, Różańca czy książki religijnej. Pomyślmy też o sąsiadach, może np. o przywiezieniu na Mszę Św. tych, którzy potrzebują pomocy, zwłaszcza z miejscowości gdzie nie ma kościołów.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  9.12.2018

II Niedziela Adwentu – Rekolekcje

 

Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi  ks. mgr lic. Maciej Bagdziński. Serdecznie witamy ks. Proboszcza z Radęcina. Módlmy się za ojca Rekolekcjonistę i o dobre duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich Parafian. Szczególnie módlmy się o dobrą spowiedź sakramentalną.

Do środy Msze Św. z nauką  rekolekcyjną w Dobiegniewie o godz. 11.00 i 18.00. Na filiach Msza św. rekolekcyjna o godz. 19.00 - w poniedziałek w Słonowie (zmiana!), we wtorek w Mierzęcinie i w środę w Chomętowie. W Osieku we wtorek o godz. 17.00

W poniedziałek na Msze Św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich chorych z naszej parafii.

W czasie Mszy Świętych ofiara na tacę przeznaczona jest dla Rekolekcjonisty.

Rekolekcje zakończymy w środę  12 grudnia, we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe - patronki kaplicy w domu parafialnym. 

Okazja do spowiedzi w czasie rekolekcji oraz w Dobiegniewie w poniedziałek 17 grudnia z udziałem kapłanów z dekanatu w poniedziałek 17 grudnia od godz. 16.00 do 18.18

 

Szczegółowy plan rekolekcji dostępny w gablotce i na stronie parafialnej. Przekażmy wiadomość swoim bliskim i znajomym, módlmy się też  o łaskę pogłębienia naszej wiary, nawrócenia i dobrej spowiedzi.

 

Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci oraz młodzież zapraszamy na roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

 

Dzisiaj poświęcenie opłatków wigilijnych. Po Mszy Św. dorosły przedstawiciel rodziny możne wziąć  opłatki do swojego domu. Prosimy też, aby zainteresować się czy bliscy i sąsiedzi, zwłaszcza chorzy, pragną otrzymać poświęcone opłatki wigilijne. Do opłatków tradycyjnie dołączona jest koperta do której prosimy złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy, aby już dzisiaj, a zwłaszcza  w czasie Wieczerzy Wigilijnej  pomodlić się za  naszych bliskich  żyjących poza domem, za wszystkich chorych, cierpiących i samotnych. Pamiętajmy też o tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła.

 

Również dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace w naszych zabytkowych kościołach zawierzamy św. Józefowi. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim  za ofiary złożone dzisiaj, przekazywane osobiście, składane na tacę w niedziele i święta oraz  wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!

 

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 13 zł i 6 zł.

Dzisiaj też  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Spotkanie dla ministrantów w czwartek o godz. 17.00

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” między innymi o książce kardynała Saraha „Bóg albo nic” W „Gościu” niezwykła historia: „Premier Chin w zakonnym habicie”. W polecanych tygodnikach znajdziemy również dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

 

Rekolekcje Adwentowe 2018

Dobiegniew

  

 

Niedziela 9.12.2018

 

7.30   Msza Św. z nauką rekolekcyjną w kościele pw. św. Józefa

8.30   Msza Św. z nauką rekolekcyjną

10.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

11.30 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

Poniedziałek  10.12.2018

 

11.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną (szczególnie zapraszamy chorych)

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

Wtorek  11.12.2018

 

11.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

17.00 Msza Św. w Osieku i okazja do spowiedzi

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

 

Środa  12.12.2018 - zakończenie

 

11.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

 

Poniedziałek  17.12.2018 !!!

16.00-18.00 Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu

 

  

 

Rekolekcje Adwentowe 2018

Kościoły Filialne

 

Niedziela 9.12.2018

 

Mierzęcin -   9.00 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Chomętowo - 10.30 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Słonów  -   12.00 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

   

Rekolekcje w tygodniu

 

Słonów

 

Poniedziałek 10.12.2018

19.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Okazja do spowiedzi

 

Poniedziałek  17.12.2018– Dobiegniew !!!

16.00-18.00 Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu

 

Mierzęcin

 

Wtorek 11.12.2018

19.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Okazja do spowiedzi

 

Poniedziałek  17.12.2018 – Dobiegniew !!!

16.00-18.00 Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu

 

 

Chomętowo

 

Środa 12.12.2018

19.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Poniedziałek  17.12.2018 – Dobiegniew !!!

16.00-18.00 Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 2 grudnia  2018 r.

I Niedziela Adwentu 

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie członków Róż Różańcowych.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi  ks. mgr lic. Maciej Bagdziński - proboszcz z Radęcina. Módlmy się za ojca Rekolekcjonistę i wszystkich parafian o dobre duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

 

Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze Św. Roratnie z lampionami, od poniedziałku do piątku o godz.18.00. W Mierzęcinie roraty we wtorki o godz. 19.00.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 8.12.2018

Klasy. 7 o godz. 10:00, klasy 8 o godz. 10:30 klasy 3 gimnazjum 11:00 Wszystkie spotkania odbędą się w salce.

 

Opłatki wigilijne z życzeniami naszego ks. Biskupa i modlitwą jubileuszową  do Matki Bożej Rokitniańskiej poświęcimy w następną - II Niedzielę Adwentu. Przypominamy, że opłatki nie będą roznoszone po domach - będzie je można wziąć po Mszach Św.

 

Już dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 13 zł i 6 zł.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

W czwartek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Pamiętajmy w tym dniu o potrzebujących i dzieciach. Uczmy się od św. Mikołaja pomagania i obdarowywania dyskretnego.

 

W sobotę  8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze Św. o godz. 7.30  i o godz. 18.00. Kościół w Dobiegniewie i w Mierzęcinie będzie otwarty w „Godzinie Łaski” od 12.00 do 13.00 W tym czasie szczególnie prośmy o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych.

 

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną modlitwę oraz ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w naszej parafii. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz prace w kościele Chrystusa Króla, wznowione prace konserwatorskie w Chomętowie i w Słonowie zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedziele oraz  wpłacane na konto parafialne. 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, wielu w tym czasie będzie pisało czy rozmawiało z Bliskimi, czy znajomymi, którzy obecnie mieszkają w różnych zakątkach Polski i Świata. Prosimy bardzo, aby wspomnieć o naszej parafii, naszych radościach i troskach. Może też pragnęliby włączyć się  i wspomóc nas modlitwą czy materialnie. Prosimy o przekazanie informacji  o prowadzonych pracach konserwatorskich w kościele w Dobiegniewie, w Chomętowie czy Słonowie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za modlitwę, ofiarność i o nią prosimy, szczególnie naszych lokalnych Przedsiębiorców, Handlowców czy Urzędników. Niech Bóg pobłogosławi Wszystkim a św. Józef pomaga, również naszym Wykonawcom - Konserwatorom z Torunia.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi artykuł o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, których beatyfikacja już 8 grudnia. W „Niedzieli” o Niepokalanej i o Pięciu Maryjnych sobotach. W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za naszą Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie oraz w naszym Mieście i Gminie.

 www.parafia-dobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew, 25.11.2018 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla  Róż  Żywego Różańca  po Mszy Św. o godz. 11.30

* Do piątku modlitwa wypominkowa 15 minut przed Mszą Św. wieczorną. Odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

 

Dzisiaj w szczególny sposób zawierzymy naszą parafię, rodziny, Miasto i Gminę oraz Ojczyznę Polskę Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 11.30 uroczysta procesja Eucharystyczna.

 

Dzisiaj też modlimy się  za  Seminarium Duchowne w Paradyżu oraz o nowe powołania. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium w Paradyżu. 

   

Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

W tym dniu poświęcimy wieniec adwentowy a opłatki wigilijne w następną  II Niedzielę Adwentu.

 

Za tydzień młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzała świece wigilijne w cenie 13 zł i 6 zł.

 

W sobotę, wieczorem  po Mszy Św. spotkanie dla Szafarzy oraz dla wszystkich ministrantów starszych z naszej parafii. Zapraszamy tez młodzieńców i mężczyzn, którzy chcieliby służyć w czasie liturgii Mszy Św. oraz pomagać w zakrystii w Dobiegniewie i w kościołach filialnych.

 

Trwają prace konserwatorskie w nawie głównej kościoła  w Chomętowie oraz naprawiamy okna i witraże w prezbiterium kościoła w Słonowie. Z całego serca dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Leszkowi Walochowi oraz Radnym poprzedniej Rady Miejskiej w Dobiegniewie, za cztery lata wielkiej życzliwej pomocy. Na zakończenie kadencji, jako Parafia, na konserwację zabytków, otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 tys. zł. W imieniu wszystkich Parafian składamy wielkie Bóg zapłać!

 

Dobremu Bogu oraz św. Józefowi polecamy też  Wszystkich Radnych nowej Rady Miasta i Gminy oraz nową Panią Burmistrz Sylwię Łaźniewską. Wszystkim gratulujemy uzyskanego zaufania i wyboru. Niech Bóg błogosławi w służbie i pracy dla mieszkańców i dla rozwoju naszej „Małej Ojczyzny” oraz w życiu osobistym. Szczęść Boże na te najbliższe pięć lat!

 

Serdeczne Bóg zapłać  wszystkim naszym Parafianom za modlitwę i wszelką pomoc, za ofiary wpłacane na konto parafialne czy przekazane indywidualnie. Dziękujemy też za każdą, nawet najmniejszą ofiarę składaną regularnie „na tacę” oraz Wszystkim, którzy pomagają modlitwą, własną pracą i dobrym słowem.

 

Parafian i Gości, nasze sprawy i prace dzisiaj zawierzamy naszemu wielkiemu Patronowi - Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dzieci i młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli powierzamy opiece św. Józefa i św. Stanisława Kostki. W dniu patronalnym naszej Parafii modlimy się za Rodziny, o łaskę wiernego uczestniczenia w Eucharystii niedzielnej oraz o rozeznanie Bożego powołania, zwłaszcza dla młodych na progu dorosłego życia. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym „Gościu” dołączony jest kalendarz na 2019 r. W „Niedzieli” przeczytamy miedzy innymi o Jasnej Górze i najstarszym paulinie o. Jerzym Tomzińskim. W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. W „Małym Gościu” pomoce na roraty włącznie z lampionem, oraz jak zwykle 16 nowych sympatycznych dowcipów.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 18 listopada 2018 r.

XXIII Niedziela Zwykła

 

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W tygodniu o godz. 17.45 wspólna modlitwa za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do naszych uroczystości odpustowych przygotujmy się przez modlitwę i Sakrament Pojednania. Na główną w tym dniu Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Św. poświęcenie parafii Chrystusowi Królowi i procesja Eucharystyczna.

W tym dniu szczególnie modlimy się o nowe powołania i modlitwą oraz ofiarą wspieramy nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy  6765  zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary w kopertach i wpłacili na konto parafialne. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone z racji wypominek. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Dziękujemy też za ofiary złożone u św. Antoniego dla potrzebujących i na prace remontowe. Ufamy, że sam Bóg wynagrodzi każde dobro i pomoc.

Wznowiliśmy prace konserwatorskie w nawie głównej Kościoła w Chomętowie i w prezbiterium kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Słonowie. W kościele pw. Chrystusa Króla oczekujemy jeszcze na ostateczne decyzje Straży co do szczegółów zabezpieczenia  przeciw  pożarowego.

Dziękujemy bardzo Wszystkim, którzy ofiarowali swój czas w trosce o naszą parafię - nasze wszystkie świątynie, kancelarię parafialną i plebanię.

 

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” między innymi o tym „jak budowała się wolna Polska” W „Gościu” „jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość”. W polecanych tygodnikach znajdziemy również dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. Za diecezjalne kalendarze i gazety z poprzednich tygodni, można  złożyć ofiarę dla potrzebujących u św. Antoniego.

 

Rekolekcje Święte planujemy od II Niedzieli Adwentu – 9 grudnia. Już dzisiaj prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, o dobrą spowiedź sakramentalną dla nas wszystkich, zwłaszcza dla dzieci i młodych.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się w intencji naszej parafii, za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za nasze Miasto i Gminę.

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 11 listopada 2018

 Narodowe Święto Niepodległości

 

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W przyszłą niedzielę Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

* W piątek 16 listopada modlitwa do św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. spotkani PO Akcji Katolickiej.

Trwa nasza modlitwa za zmarłych. Przez cały listopad 15 minut przed Mszą Św. wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace w kościele pw. Chrystusa Króla, w kościele w Słonowie i Chomętowie  zawierzamy św. Józefowi. 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką pomoc, za ofiary złożone dzisiaj, przekazywane osobiście, składane na tacę w niedziele i święta oraz  wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!

We wtorek  13 listopada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji. Zachęcamy bardzo, szczególnie mężczyzn, do pielgrzymowania do Sanktuarium w Międzyrzeczu. Trwa też Rok Jubileuszowy czyli szczególny czas łaski w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

Zbiórka ministrantów w czwartek 15.11.2018 o godz. 17.00 w salce.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę 17.11.2018

Klasy. 7 o godz. 10:00, klasy 8 o godz. 10:30 klasy 3 gimnazjum 11:00 Wszystkie spotkania odbędą się w kościele.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi artykuł: „Kościół Katolicki był instytucją, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów” a w „Niedzieli” o św. Janie Pawle II – „Papież, który z miłością służył Polsce.” W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i - szczególnie dzisiaj w 100 rocz. odzyskania niepodległości - za naszą Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie oraz w naszym Mieście i Gminie.

 

www.parafiadobiegniew.pl

WYPOMINKI  2018

Dobiegniew – Kościół pw. Chrystusa Króla - godz. 17.30

 

Piątek – 2. 11.2018  Msza Św. o godz. 18.00 za wszystkich zmarłych parafian i bliskich, którzy odeszli w mijającym roku (od 2.11.2015 – do 2.11.2016)

 

Pierwsza Sobota  3.11.2018 Wspólny Różaniec Wynagradzający z modlitwą za zmarłych

 

Niedziela - 4.11.2018  

Gorzowska, Sienkiewicza, Polna, Szpitalna, 1 Maja, Partyzancka, Teatralna, Kościuszki, Tuwima, Zwycięstwa, Parkowa, Zabytkowa, Batorego, Lubiewko, Gdańska

 

Poniedziałek - 5.11.2018

Słowackiego, Mickiewicza, Ostrowiec, Ługi, Rolewice, Sławica, Grąsy, Głusko, Chrapów, Urszulanka, Ługowo, Szkolna, Chrobrego, Nowomłyńska

 

Wtorek - 6.11.2018

Staszica, Starorynkowa, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego, Ogrodowa, Mierzęcińska, Lipowa, Osiek, Obrońców Pokoju

 

Środa - 7.11.2018

Wojska Polskiego, Jedności Robotniczej, Bohaterów Getta, Spółdzielcza

 

Czwartek – 8.11.2018

Wypominki z innych ulic lub bez podanej ulicy lub miejscowości!

 

Piątek – 9. 11.2018

Poznańska, Krasickiego, Wileńska, Wiśniowa, Piękna, Konopnickiej, Norwida, Dembowskiego, Asnyka, Jeńców Obozu, Sarbinowo

 

Od 10  do 30 listopada modlitwa za naszych zmarłych o godz. 17.45 

Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach 2018 r. – wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wspomnienie w modlitwie powszechnej w czasie Mszy Św.

 

 

Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

 

W niedzielę  11.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  18.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 4 listopada  2018 r.

 

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla  Róż Żywego Różańca dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

 

Wypominki w Dobiegniewie od dzisiaj o godz. 17.30 według podanego planu

Dzisiaj  z ulicy: Gorzowska, Sienkiewicza, Polna, Szpitalna, 1 Maja, Partyzancka, Teatralna, Kościuszki, Tuwima, Zwycięstwa, Parkowa, Zabytkowa, Batorego, Lubiewko, Gdańska

(wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie internetowej)

 

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

W niedzielę  11.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  18.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

 

W przyszłą niedzielę  11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Msza Św. o godz.  11.30 w intencji  Ojczyzny w 100 rocz. odzyskania Niepodległości, oraz za mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew – zamówiona przez  Pana Burmistrza, który ustępuje i nową Panią Burmistrz oraz Radnych Miasta i Gminy.  Przed Mszą Św. odśpiewamy: „Boże coś Polskę” a po zakończeniu liturgii hymn: ” Jeszcze Polska nie zginęła” – wszystkie zwrotki.  Po Mszy Św. uroczystości patriotyczne na Placu pchor. T. Starca.

 

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na Pakistan z racji „Dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym”

 

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w naszej parafii. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz prace w kościele Chrystusa Króla, wznowione prace konserwatorskie w Chomętowie i planowane w Słonowie zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedziele oraz  wpłacane na konto parafialne. 

Dziękujemy bardzo za sprzątanie i dekorowanie kościoła pw. Chrystusa Króla, za troskę o teren wokół naszych kościołów i domu parafialnego.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi artykuł: „Czym jest dobra śmierć” a w „Niedzieli” –„Jak przetrwać żałobę”, konkurs „Połączyła ich Polska” oraz rozmowa z kustoszem sanktuarium w Rokitnie.  W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i - szczególnie w tym czasie 100 rocz. odzyskania niepodległości - za naszą Ojczyznę odmawiajmy Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie oraz w naszym Mieście i Gminie.

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 28 października  2018 r.

 

* Dzisiaj imieniny ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego - pamiętajmy w modlitwie.

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Do środy  Różaniec  o  godz. 17.30

* W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca i rozmyślanie.

* Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla  Róż  Żywego Różańca  po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświecenia naszego Kościoła. Prośmy Dobrego Boga o tę łaskę, aby wszyscy parafianie  uczestniczyli we Mszy Św. niedzielnej oraz  w tygodniu we wszystkich naszych świątyniach: pw. Chrystusa Króla, św. Józefa, Dzieciatka Jezus, Matki Bożej Różańcowej, Wniebowzięcia NMP oraz ofiarnie pomagali w trosce o powierzone nam świątynie.

 

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych.  W tym dniu uczestniczymy we Msze Św. w Dobiegniewie i na filiach tak  jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 zgromadzimy się  na cmentarzu w Dobiegniewie na modlitwę za wszystkich naszych zmarłych. Dla wiernych z poza naszej parafii, którzy spodziewali się Mszy Św. na cmentarzu - będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 14.00  w kościele pw. Chrystusa Króla.

Po procesji na cmentarzu można będzie poprosić kapłana o poświęcenie pomników.

W Mierzęcinie Msza Św. o godz. 9.00  w kościele i po Mszy Św. procesja na cmentarz.

 

W piątek  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Po Mszy Św. wieczornej  modlitewna procesja z lampionami na cmentarz gdzie poświęcimy nowy Krzyża przy kaplicy. Na modlitwę  zapraszamy Wszystkich, szczególnie rodziny zmarłych, którzy spoczywają na naszym cmentarzach, zwłaszcza tych, którzy odeszli do Pana od 1 listopada 2017 roku. W czasie Mszy Św. będziemy modlitewnie wspominali ich imiona. W tym roku  pamiętamy szczególnie o Wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość  naszej Ojczyzny.

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

 

Wypominki  będą czytane w Dobiegniewie  od niedzieli  4.11 według podanego planu

(wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie internetowej).

 

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

W niedzielę  4.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  11.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych. 

Wielkie Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Ofiarodawcom, którzy troszczą się o naszą parafie. Dziękujemy też za ofiary składane na tacę w każdą niedzielę i święta oraz dla potrzebujących u św. Antoniego. Bóg zapłać też Wszystkim, którzy ofiarowali swoją pracę i czas w trosce o nasze kościoły,

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu” między innymi artykuł: „Na pomoc zmarłym” a w „Niedzieli” - św. Jan Paweł II na 100 lecie odzyskania nieodległości. W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Módlmy się za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie. Módlmy się też za Wszystkich nowo wybranych, zwłaszcza w naszym Mieście i Gminie.

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 21 października  2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła

 

* W tygodniu w Dobiegniewie Nabożeństwo Różańcowe przed Mszą Św. o godz. 17.30

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* W niedzielę 28 października imieniny ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego -pamiętajmy w modlitwie.

* W przyszłą niedzielę Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

 

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

 

Jutro liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Wielkiego. Po Mszy Św. o godz. 18.00  wspólna modlitwa przy popiersiu przed kościołem.

 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chcemy z miłością pamiętać o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św., Różańcu oraz modlitwie wypominkami. Pamiętajmy o naszych zmarłych krewnych i znajomych, o dobroczyńcach naszej parafii, duszpasterzach, nauczycielach i obrońcach Ojczyzny. Kartki wypominkowe są  dostępne na stoliku pod chórem lub do pobrania na stronie parafialnej. Na kartkach prosimy o wyraźne wpisanie miejscowości w której mają być odczytane a w Dobiegniewie prosimy o podanie nazwy ulicy. Bóg zapłać za ofiary z wypominek, które przeznaczone są na cele diecezjalne i parafialne.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 7193  zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary w kopertach i wpłacili na konto parafialne. Bardzo dziękujemy za tak wielką ofiarność. Dziękujemy też za ofiary złożone dzisiaj. Ufamy, że sam Bóg wynagrodzi każde dobro i pomoc. W tym tygodniu zostały wykonane prace konserwatorskie uszczelniające przypory wieży kościoła Chrystusa Króla. Przygotowujemy się do kontynuowania prac w kościele w Chomętowie i Słonowie.

 

Dziękujemy też Wszystkim, którzy ofiarowali swój czas w trosce o nasze kościoły. Wielkie Bóg zapłać za dbanie o czystość i kwiaty pod figurą Matki Bożej i Krzyżu Misyjnym przy kościele pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać też za uporządkowanie, wyczyszczenie i udekorowanie popiersia św. Jana Pawła II oraz figury św. Józefa przy domu parafialnym. Dziękujemy naszym Parafiankom i Parafianom za sprzątanie i dekorowanie wszystkich naszych świątyń oraz za troskę o teren  wokół kościołów i plebanii.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” o Synodzie Młodych w Rzymie i film DVD pt. „Wojna Totalna”. W „Gościu” miedzy innymi o nowym świętym Abp. Romero i o konsekwencjach niegodnego przyjmowaniu Komunii Świętej. W polecanych tygodnikach znajdziemy również dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. Tam też diecezjalne kalendarze i gazety z poprzednich tygodni – można je wziąć i np. złożyć ofiarę dla potrzebujących u św. Antoniego.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia!  Módlmy się też za nasze Miasto i Gminę oraz w intencji wyborów samorządowych.

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 14 października  2018 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 

* W tygodniu w Dobiegniewie Nabożeństwo Różańcowe przed Mszą Św. o godz. 17.30

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

 

Dzisiaj  Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj też Dzień Nauczyciela. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 w intencji  nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 

We wtorek 16 października rocznica wyboru św. Jana Pawła II, w tym dniu szczególnie modlimy się za naszą Ojczyznę - również przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

 

W piątek liturgiczne wspomnienie  bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

  

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do pamięci o naszych zmarłych, szczególnie przez uczestniczenie we Mszy Św., przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwę wypominkami. Kartki są  dostępne na stoliku pod chórem. Pamiętajmy też o uporządkowaniu grobów naszych bliskich oraz grobów opuszczonych.

 

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace w kościele pw. Chrystusa Króla, w kościele w Słonowie i Chomętowie  zawierzamy św. Józefowi. Jako Parafia serdecznie dziękujemy Radnym Rady Miejskiej i Panu Burmistrzowi za przyznanie dotacji na remont naszego zabytkowego kościoła pw. Chrystusa Króla. Ta tak ważna i znacząca pomoc pozwoli nam kontynuować podjęte prace i regulować nasze zobowiązania.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką pomoc, za ofiary złożone dzisiaj, przekazywane osobiście, składane na tacę w niedziele i święta oraz  wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!

W ramach akcji "Pola Nadziei" można i dzisiaj nabyć sadzonki żonkili, aby wesprzeć Hospicjum św. Kamila w Gorzowie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” i w „Gościu” miedzy innymi o św. Janie Pawle II. W polecanych tygodnikach znajdziemy również dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Módlmy się za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w  Ojczyźnie, a w tym czasie szczególnie polecajmy Bogu wszystkich, którzy sprawują władzę w naszym Mieście i Gminie oraz módlmy się w intencji wyborów samorządowych, które odbędą się w przyszłą niedzielę.

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  7 października 2018 r.

XXVII Niedziela Zwykła

Serdecznie zapraszamy:

*  W  tygodniu w Dobiegniewie Nabożeństwo Różańcowe przed Mszą Św. o godz. 17.30

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż po Mszy Św. o godz. 11.30

* W sobotę 13.10  Nabożeństwo wspominające ostatnie objawienie w Fatimie w 1917 r.

  o godz.17.30 wspólny Różaniec a po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę” przeznaczoną na prace konserwatorskie w naszej parafii. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace w kościele Chrystusa Króla, w Chomętowie i Słonowie zawierzamy św. Józefowi. Wielkie Bóg zapłać też za ofiary przekazywane osobiście, składane na tacę w każdą niedziele oraz  wpłacane na konto parafialne. 

Dziękujemy też za troskę o nasze kościoły, szczególnie  za sprzątanie i dekorowanie kościoła pw. Chrystusa Króla, za troskę o teren wokół naszych kościołów i domu parafialnego.

 

Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 spotkanie dla dorosłych, którzy pragną przygotować się do sakramentu bierzmowania.

Zbiórka ministrantów w czwartek 11.10.20018 o godz. 17:00 w salce katechetycznej

Zbiórka kandydatów do bierzmowania w sobotę 13.X.2018

kl. 7 godz. 10:00,  kl. 8 10:30,  kl. 3 gimnazjum 11:00

 

W przyszłą niedzielę 14.10. 2018 Dzień Papieski zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę przypada  Dzień Nauczyciela. W tym dniu a szczególnie w czasie Różańca o godz. 17.30 pomodlimy się w intencji  nauczycieli, katechetów i wychowawców. Serdecznie zapraszamy  dzieci, młodzież oraz rodziców do wspólnej modlitwy.

 

Od dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy akcje „Pola Nadziei”, której symbolem jest żonkil. Naszymi ofiarami chcemy wesprzeć Hospicjum św. Kamila w Gorzowie. Cebulki żonkili będą rozprowadzane od dzisiaj przez kolejne niedziele. Możemy je nabyć przy wyjściu z kościoła.(Prosimy o dobrowolne ofiary jednakże nie mniej niż 1,50 za jedną cebulkę)

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” o obronie przed złym duchem oraz konkurs poświęcony Ojcom Niepodległości w 100 rocznicę. W  „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Męska modlitwa” o Różańcu oraz dołączony film „Sprawa Chrystusa”. W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. Jest też nowy numer „Miłujcie się” dla młodzieży. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem.

 

Są już do nabycia na stoliku pod chórem diecezjalne kalendarze na 2019 r. w cenie 2 zł (jednokartkowy ) i 5 zł (wielostronicowy) Opłatę i ofiarę za kalendarz można złożyć do skarbony na remont naszego kościoła.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Módlmy się za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w  Ojczyźnie, a w tym czasie szczególnie polecajmy Bogu wszystkich, którzy sprawują władzę w naszym Mieście i Gminie oraz módlmy się w intencji zbliżających się wyborów samorządowych.

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 30 września 2018 r.

XXVI Niedziela Zwykła

Serdecznie zapraszamy:

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* Nabożeństwo Różańcowe w październiku codziennie  o godz. 17.30 - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

Spotkanie dla modlących się w Żywym Różańcu jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca 7 października po Mszy św. o godz. 11.30 w Dobiegniewie. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.30 spotkanie dla zelatorów.

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych. Ks. Arkadiusz w piętek odwiedzi chorych, do których przychodził ks. Kamil.

 

W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża oraz wszystkich sympatyków.

 

Spowiedź w Pierwszy Piątek  przed poranną Mszą Św. oraz od godziny 17.15

 

W piątek też wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej - Apostołki Bożego Miłosierdzia.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Różaniec o godz. 17.30, Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00. Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie.

W sobotę, wieczorem  po Mszy Św.  spotkanie dla Szafarzy oraz dla wszystkich ministrantów starszych z naszej parafii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” o przyszłości Kościoła – czyli o zbliżającym się Synodzie Młodych. W  „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Mała wielka Święta” o św. Teresie z Lisieux. W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. 

 

Wielkie Bóg zapłać Wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafie przez modlitwę i uczestniczenie w Liturgii Świętej. Bardzo dziękujemy też za ofiary składane na tacę w każdą niedzielę i święta oraz dla potrzebujących u św. Antoniego. Wiemy, że sam Bóg wynagrodzi każde dobro i pomoc.  

Dziękujemy też za troskę o nasze kościoły, szczególnie naszym Parafiankom za sprzątanie i dekorowanie kościoła pw. Chrystusa Króla oraz Wszystkim, którzy troszczą się o kościół św. Józefa i kościoły filialne.

 

Są już do nabycia na stoliku pod chórem diecezjalne kalendarze na 2019 r. w cenie 2 zł (jednokartkowy ) i 5 zł (wielostronicowy) 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Módlmy się za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w  Ojczyźnie, a w tym czasie szczególnie polecajmy Bogu wszystkich, którzy sprawują władzę w naszym Mieście i Gminie oraz módlmy się w intencji zbliżających się wyborów samorządowych.

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 23 września 2018 r.

XXV Niedziela Zwykła

Serdecznie zapraszamy:

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W sobotę  29 września liturgiczne wspomnienie św. Archaniołów – Michała, Rafała i Gabriela.

Zbliża się październik - miesiąc Różańca Św. Wielką nadzieję dla naszych rodzin, naszej parafii, Kościoła, Ojczyzny  i świata pokładamy w modlitwie z Matką Bożą na Różańcu.  Dziękujemy bardzo wszystkim Parafianom, którzy odmawiają codziennie Różaniec oraz tym, którzy należą do wspólnoty Żywego Różańca. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 krótkie  spotkanie z wszystkimi zelatorami Róż Różańcowych z Dobiegniewa a w kościołach filialnych po Mszy Św. Będziemy prosić o aktualny stan osobowy członków poszczególnych Róż.

Wszystkich, którzy pragną włączyć się do Żywego Różańca prosimy o przekazanie  informacji  do kapłanów czy w zakrystii. Spotkanie dla modlących się w Żywym Różańcu jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca 7 października po Mszy św. o godz. 11.30 w Dobiegniewie.

W sobotę 6 października od godz. 10.00 zapraszamy  do uczestnictwa w Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu „Margaretka” – w Jubileuszowym Roku 350-lecia przybycia Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do Rokitna.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Spowiedzi Sakramentalnej i Komunii Świętej.

Wielkie Bóg zapłać wszystkim Parafianom i Ofiarodawcom, którzy troszczą się o naszą parafie przez modlitwę i uczestniczenie w Liturgii Świętej. Bardzo dziękujemy też za ofiary składane na tacę w każdą niedzielę i święta oraz dla potrzebujących u św. Antoniego. Wiemy, że sam Bóg wynagrodzi każde dobro i pomoc.  

Dziękujemy też Wszystkim, którzy ofiarowali swoją pracę i czas w trosce o nasze kościoły, szczególnie naszym Parafiankom i Parafianom za sprzątanie i dekorowanie kościoła pw. Chrystusa Króla oraz Wszystkim, którzy troszczą się o kościół św. Józefa i kościoły filialne w Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” wspomnienie o setnej rocznicy otrzymania stygmatów św. Ojca Pio oraz o pięknej duchowej inicjatywie: „Czyścimy czyściec”. W  „Gościu” miedzy innymi artykuł: „Pomódl się za księdza”. W „Małym Gościu” o Różańcu i dołączona koronka różańca na rękę. W polecanych tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny. Czasopisma można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny i szkoły, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! Módlmy się za wszystkich, którzy sprawują jakąkolwiek władzę w naszej Ojczyźnie, a w tym czasie szczególnie polecajmy Bogu wszystkich, którzy wypełniają swoje obowiązki w naszym Mieście i Gminie oraz w intencji zbliżających się wyborów samorządowych.

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 16 września 2018 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 

 

*  W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W naszej trosce o pogłębianie i przekazywanie wiary zawsze  pamiętajmy o pacierzu  rano i wieczorem, o modlitwie Anioł Pański, w Godzinie Miłosierdzia, o Różańcu z Matką Bożą oraz czytaniu Pisma Świętego.

Spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania w sobotę 22 września o godz. 10.00 klasy 8 a o godz. 10.30 klasy 3 Gimnazjum godz. 19.00 – w salce parafialnej.

Nabór kandydatów do Bierzmowania (klasy 7) w niedzielę 23.09.2018 po Mszy Św. o godz. 11.30 wraz z rodzicami.

Dorośli kandydaci do bierzmowania maja spotkanie w salce  7 października po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.

 

 

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzny.

 

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tzw. „cichą  tacę” przeznaczone na prace remontowe i konserwatorskie. W całej parafii zebraliśmy 6854 zł. Bóg zapłać też Parafianom i Ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary w kopertach i wpłacili na konto parafialne. Bardzo dziękujemy za tak wielką ofiarność. Dziękujemy też za ofiary złożone dzisiaj czy do skarbony pod chórem. Ufamy, że sam Bóg wynagrodzi każde dobro i pomoc.

 

Dziękujemy też Wszystkim, którzy ofiarowali swoją pracę i czas w trosce o nasze kościoły. Wielkie Bóg zapłać za skoszenie trawy koło kościoła pw. Chrystusa Króla, Bóg zapłać wszystkim naszym Parafiankom za sprzątanie i dekorowanie naszych świątyń oraz za troskę o teren  wokół naszych kościołów i domu parafialnego.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Niedzieli” i „Gościa” można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem. W „Niedzieli” między innymi o uzdrowionym za wstawiennictwem św. Franciszka i Hiacynty z Fatimy małym Lucasie. W „Gościu” o tym co się dzieje gdy się wypowiada imię Boga – „Jezus imię z mocą” oraz „Wiara w czasach smartfona”. W obu tygodnikach znajdziemy też dodatek diecezjalny.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  9 września 2018 r.

XXIII Niedziela Zwykła

 

*  W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

* W Czwartek 13.09  Nabożeństwo wspominające 5 objawienie w Fatimie w 1917 r.

  o godz.17.30 wspólny Różaniec a po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

W piątek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 wspólne rozważanie Drogi Krzyżowej a na  zakończenie Mszy Św.   Adoracja Krzyża.

Zadbajmy też o uczczenie a może i „odkurzenie” Krzyży w naszych domach, szkołach czy miejscach pracy. Zwróćmy też modlitewną uwagę na krzyże przy naszych kościołach oraz na krzyże i kapliczki przy drogach. Widząc Krzyż uczyńmy znak krzyża albo módlmy się aktem strzelistym  np. „Jezu ufam Tobie”, albo „Któryś za nas cierpiał rany…”

W sobotę 15 września  wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

W sobotę też Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium w Międzyrzeczu.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, bardzo prosimy o szczególną  modlitwę i ofiarę na tzw. „cichą tacę”.  W ubiegłą niedzielę nie było specjalnego przypomnienia w ogłoszeniach parafialnych, że w każdą drugą niedzielę prosimy o ofiary na renowację i inne prace w kościele pw. Chrystusa Króla. Parafian, którzy dzisiaj nie byli przygotowani bardzo prosimy o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę. Zawsze też można złożyć ofiarę na ten cel do skarbony pod chórem.

W kościele pw. Chrystusa Króla trwają jeszcze prace przy wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej oraz przeciw pożarowej.  Podejmujemy też wysiłki, aby dokładniej wyczyścić posadzkę w kościele, wyczyścić dywany i wykładziny. Wszystkich prosimy o cierpliwość i pomoc. Szczególnie serdecznie dziękujemy naszym Parafiankom i Parafianom, którzy podejmują trud sprzątania i dekorowania naszych kościołów. Wszystkim za wszelką pomoc, za modlitwę i dobre słowo serdeczne Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę w całej diecezji  zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie katolickie.

Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców oraz podjęte prace  zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  W ”Niedzieli”, miedzy innymi artykuł „Kultura, czyli to co po nas zostanie” a  „Gościu” w tym tygodniu o  95 rocznicy powstania. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła lub na stoliku pod chórem.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Módlmy się za nasze rodziny, o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia! 

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew – 2 września 2018 r.

XXII Niedziela Zwykła

 

* W  tygodniu w Dobiegniewie Msza Św. o godz. 7.30 i 18.00, Zapraszamy wszystkich Parafian.

* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

* Adoracja Najświętszego Sakramentu w  środę po Mszy Św. wieczornej do godz. 20.00 

* Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż po Mszy Św. o godz. 11.30

 

W poniedziałek 3 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze wszystkich naszych szkół.

 

Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów  oraz specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczniów na nowy rok szkolny - w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00.  Zapraszamy również rodziców i dzieci przedszkolne.

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych. Do chorych, których odwiedzał ks. Kamil ks. Arkadiusz przyjdzie z Komunią Św. w przyszłym miesiącu.

 

Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministranta w czwartek o godzinie 17.00

Spotkanie dla Szafarzy w sobotę po Mszy Św. wieczornej.