Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 14 stycznia 2018 r.

II Niedziela Zwykła

Rok św. Stanisława Kostki - list Biskupów >>  nowe!

 

We wtorek 16 stycznia z PO Akcji Katolickiej na Mszy Św. wieczornej modlimy się za Ojczyznę i naszą parafię przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli oraz jak w każdy trzeci wtorek miesiąca po Mszy Św. nabożeństwo do św. Ojca Pio.

 

W czwartek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

W przyszłą niedzielę „synodalną” w naszej parafii zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Dziękujemy za serdeczne i pełne wiary przyjmowanie kapłanów w czasie  wizyty duszpasterskiej. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek 15.01 od godz. 16.00 ul. ul. Norwida, ul. Wiśniowa, ul. Dąbrowskiego, ul. Polna

Wtorek 16.01 - od godz. 16.00  ul. Wyszyńskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, ul. Teatralna, ul. Parkowa,       ul. Zabytkowa i ul. Dembowskiego

Środa 17.01 - od godz. 16.00  – Tuwima, Wileńska i Słoneczna

Czwartek 18.01 godz. 16.00  ul. Gorzowska i Akacjowa i Lipowa

Piątek  19.01. –  od godz. 16.00 - ul. Spółdzielcza i Starorynkowa, Ściegiennego

Sobota  20.01. - od godz. 15.00 - Grabianka i  Słonów

Dziękujemy  za „1 zł miesięcznie”  składany u św. Antoniego dla potrzebujących. Pamiętajmy też o indywidualnej pomocy potrzebującym w których Bóg staje na naszej drodze życia.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Niedzieli”, „Gościa” oraz  „Miłujcie się”

W imieniu Wszystkich Parafian składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Mszy Św., opłatkowe i wpłacane na konto parafialne na prace remontowe, na odnowienie ławek, oraz prace we wszystkich naszych kościołach filialnych. Szczególnie prosimy parafian o modlitwę i ofiary na odnowienie kościoła pw. Chrystusa Króla. Z Bożą pomocą wznowiliśmy prace konserwatorskie w nawie bocznej - Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Realizujemy również nakazane i zalecone skomplikowane i kosztowne prace dotyczące zabezpieczeń przeciw pożarowych w naszym zabytkowym kościele. Prosząc bardzo o pomoc Wszystkich Parafian, Radnych i Urzędników z Miasta i Gminy oraz Przedsiębiorców, Rolników i Leśników rozpoczynamy też kolejne starania o pomoc finansową w naszych pracach konserwatorskich w różnego rodzaju Instytucjach i Urzędach różnych szczebli. Bardzo dziękujemy Radzie Miejskiej w Dobiegniewie i Panu Burmistrzowi oraz wszystkim poszczególnym Radnym za życzliwą pomoc już udzieloną i jeszcze obiecaną. Na zakończenie roku 2017 jako Parafia otrzymaliśmy dotację 50 tys. zł. (co stanowi 18 procent kosztu odnowienia prezbiterium) Wielkie Bóg zapłać!                

Drodzy Parafianie i Goście bardzo prosimy o modlitwę w intencji Wszystkich Parafian!. Szczególnie o dar coraz głębszej wiary, nadziei i miłości oraz gorliwe spełnianie Bożych Przykazań i zobowiązań płynących z Sakramentu Chrztu Świętego, szczególnie o łaskę modlitwy codziennej w domach, uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej, regularnej spowiedzi sakramentalnej i modlitwy Różańcowej z Matką Bożą. Powierzamy się też i prosimy o pomoc św. Józefa, patronowi naszej parafii.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 7 stycznia 2017 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego, kiedy obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego.

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie członków Róż Różańcowych.

 

Informujemy parafian o najważniejszych wydarzeniach  w minionym roku 2017 w naszej parafii:

1.) Liczba ochrzczonych: 59 osób

2.) Liczba pogrzebów: 66 osób

3.) Liczba bierzmowanych: 61 osób

4.) Liczba dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej: 76 osób

5.) Liczba chorych, których odwiedzamy z comiesięczną Komunią świętą: 61 osób

6.) Liczba zawartych małżeństw w parafii: 23. W tym 10 ślubów z poza parafii 

 

Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek  8.01 – od godz. 16.00  ul. Obrońców Pokoju, ul. Poznańska, ul Jeńców Obozu IIC

Wtorek  9.01. – od. godz. 16.00  ul. Leśna, ul. Krótka, ul. Nowomłyńska, Lubiewko i Ostrowiec

Środa  10.01 - od godz. 16.00 – Nowy Młyn, Kubczyce , Grzmikoło, Sarbinowo, Podlesiec

Czwartek 11.01 – od godz. 16.00  Chomętowo, 

Piątek 12.01 – od godz. 16.00 Ługi

Sobota 13.01  od godz. 15.00  Mierzęcin i ul. Mierzęcińska

 

W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. konferencja dla rodziców

 

Przez cały okres kolędowy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w sobotę w godzinach od 9.00 do 10.00.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej -  „Niedzieli” i „Gościa”. Polecamy też  „Miłujcie się” dla młodzieży.

Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na tacę w czasie Mszy Św., przekazywane w kopertach i wpłacane na konto parafialne na prace remontowe, na odnowienie ławek, oraz prace we wszystkich naszych kościołach filialnych. Bardzo dziękujemy też za ofiary składane z racji wizyty duszpasterskiej. Wszystkich Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

W tym czasie szczególnie módlmy się o obfite błogosławieństwo na czas wizyty duszpasterskiej dla wszystkich Parafian i kapłanów.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

Dobiegniew, 31.12. 2017 r.

Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa

 

Dzisiaj w  kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkim życzymy też radosnej zabawy  na przywitanie Nowego Roku Pańskiego 2018! Zachęcamy, aby nowy rok rozpocząć znakiem Krzyża Św. i modlitwą - powierzając siebie, naszych najbliższych, Ojczyznę Polskę i świat Jezusowi Chrystusowi, opiece Matki Bożej i św. Józefa patrona naszej parafii.

 

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu szczególnie Kościół modli się o pokój.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy Św. błogosławieństwo kredy, kadzidła, wody oraz soli. Poświęconą kredą znaczymy drzwi domów i mieszkań na znak naszej wiary, kadzidło jest znakiem modlitwy i uwielbiania Boga w naszych rodzinach. Wodę święconą zmieszaną z solą możemy użyć w czasie wizyty duszpasterskiej lub w innych sytuacjach. Na Mszę Św. prosimy przynieść w swoich naczyniach wodę oraz sól, którą poświęcimy.

W sobotę po Mszach Św. można będzie wziąć do domów  zestaw: kadzidło, kreda oraz węgielek. Ofiara na tacę w „Trzech Króli” przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać też za złożone ofiary za kadzidło, którą przeznaczymy na wymagane złocenia w czasie renowacji kościoła pw. Chrystusa Króla.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych. W Pierwszą Sobotę Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00 Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie, Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie dla członków Róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30. Na parafialnej stronie internetowej są już dostępne intencje dla Żywego Różańca oraz rozpisane na każdy miesiąc tajemnice dla poszczególnych członków Róż Żywego Różańca na cały rok 2018

Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Mszy Św., składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne na prace remontowe, na odnowienie ławek, oraz prace we wszystkich naszych kościołach filialnych. Dziękujemy bardzo Wszystkim za wsparcie. Naszą parafię, Ofiarodawców zawierzamy św. Józefowi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - „Niedzieli”, „Gościa” oraz „Miłujcie się”.

Rozpoczynamy  wizytę duszpasterską. Nowych mieszkańców naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, prosimy o przekazanie informacji o zmianach czy pragnieniu przyjęcia kapłana podając swoje dane adresowe.

Kolęda w tym tygodniu:

Wtorek  2.01  od godz. 16.00  ul. Staszica i Jedności  Robotniczej

Środa 3.01. - od godz.16.00 – Niwy i Sławica, Dębogóra, ul. Chrobrego, Wodna i Ługowo

Czwartek 4.01 – od godz. 16.00 ul. Mickiewicza i ul. Zwycięstwa

Piątek 5.01.od godz. 15.00   ul. Gdańska

Sobota  6.01. - od godz. 15.00 - Osiek

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.  Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo dla naszej parafii na czas wizyty duszpasterskiej.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew - 25.12. 2017 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

Jutro  drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana – Pierwszego męczennika. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

W niedzielę 31 grudnia  obchodzimy święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa.

W niedzielę również wspomnienie św. Sylwestra. Stary rok zakończymy uczestnictwem we Mszy Św. jak w każą niedzielę ale zaplanujmy też czas na wspólną modlitwę na zakończenie starego roku o godz. 17.30

 

Program wizyty duszpasterskiej podamy w najbliższą niedzielę. 

Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Narodzenia Pańskiego w naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla kapłanów - ks. Janowi, ks. Kamilowi i ks. Gerardowi. Dziękujemy Zakrystianom, Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy budowali szopki oraz ustawiali i dekorowali choinki w naszych kościołach. Bóg zapłać organiście oraz chórowi w Dobiegniewie i zespołowi w Słonowie. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom choinek do naszych kościołów oraz tym, którzy je przywieźli. Dziękujemy za kwiaty i stroiki oraz wszystkim, którzy dekorowali i sprzątali nasze kościoły. Bóg zapłać za ofiary opłatkowe oraz ofiary na remonty i potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też  za podzielenie się stołem świątecznym. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez świąteczną kartkę czy przez SMS złożyli nam serdeczne życzenia. Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać!

 

Kochani Parafianie, drodzy Goście. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

 

Przekazujemy też życzenia naszego Biskupa Tadeusza Lityńskiego

 

Drodzy Diecezjanie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam pokoju serca, wzajemnej miłości oraz otwartości na dar przebaczenia, bez którego trudno wyobrazić sobie przeżywanie tego świętego dla nas czasu.

Umocnieni bliskością Chrystusa narodzonego z Maryi Dziewicy rozradujmy się w Duchu Świętym, który nieustannie nas wspiera w pielgrzymce wiary, uzdalnia do stawania się bezinteresownym darem dla innych oraz obdarowuje nadzieją, byśmy bez lęku przeżyli każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2018.

Z modlitwą przy betlejemskim żłóbku

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew  24.12.2017 r.

IV Niedziela Adwentu

 

Dziękujemy Bogu za wszystkie łaski mijającego Adwentu, za dzieci i młodzież i wszystkich, którzy uczestniczyli w Roratach oraz za rekolekcje święte. Bóg zapłać ks. dr. Janowi Szulcowi poprowadzenie rozważań rekolekcyjnych oraz spowiednikom, zwłaszcza Ojcom Kanonikom Regularnym Laterańskim z Drezdenka. Nie ustawajmy w modlitwie ofiarowanej za naszych bliskich, którzy jeszcze nie skorzystali z łaski Sakramentu Pojednania.

 

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o zachowanie polskich tradycji i zwyczajów podczas Wieczerzy Wigilijnej. Przy stole wigilijnym przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, odmówmy modlitwę i śpiewajmy kolędy. Pamiętajmy też, że Chrystus obecny jest w każdym człowieku, szczególnie w ubogich i potrzebujących.

Dzisiaj Pasterska  w Dobiegniewie o godz. 22.00

Osieku i Ługach o godz. 20.00

Chomętowie i Słonowie o godz. 21.00

w Mierzęcinie o godz. 22.00

 

W poniedziałek  25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Msze Św. w Dobiegniewie o godz. 8.30, 10.00,11.30 i 18.00

Po Mszy Św. o godz. 10.00 dla dzieci wspólne nabożeństwo przy żłóbku.

Zachęcamy wszystkich, aby po każdej Mszy Św. w Okresie Bożego Narodzenia, indywidualnie a zwłaszcza z dziećmi, przez chwilę pomodlić się przy żłóbku.

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wspominamy św. SzczepanaMsze Św. jak w każdą niedzielę.

 

Dzięki harcerzom i zuchom w kościele pw. Chrystusa Króla mamy Betlejemskie Światło Pokoju. Również dzisiaj po Mszach Św. można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach za opłatek na renowację kościoła pw. Chrystusa Króla. Dziękujemy za ofiary składane na odnowienie i renowacje kościołów filialnych, za wszelką pomoc i bardzo o nią prosimy. Jeśli ktoś z parafian czy gości pragnie złożyć ofiarę na remont naszego kościoła pw. Chrystusa Króla może ją złożyć również do skarbony pod chórem. Bóg zapłać!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na święta przygotowano podwójne numery - „Niedziela” z dołączoną płytą z kolędami „Arki Noego”, śpiewnikiem i kalendarzem na 2018 r. w cenie 10zł oraz podwójny numer  „Gościa” w cenie 8 zł. Polecamy też  „Miłujcie się” dla młodzieży.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Niech św. Józef wyprosi nam potrzebne łaski na dobre, radosne i pełne pokoju święta Bożego Narodzenia. Prosimy też o przekazanie, od duszpasterzy z naszej parafii, świątecznych życzeń wszystkim Bliskim i znajomym, zwłaszcza mieszkającym poza granicami naszej Ojczyzny. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew, 17.12.2017

III Niedziela Adwentu

 

Do piątku zapraszamy na Roraty o godz. 18.00, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

Z Bożą pomocą rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które poprowadzi nasz ks. dr Jan Szulc. Módlmy się za ojca Rekolekcjonistę i wszystkich parafian o dobre duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Program rekolekcji w Dobiegniewie:

Poniedziałek, Wtorek i Środa - nauka ogólna na Mszy św. o godzinie 18.00

Poniedziałek o godz. 19.00 - konferencja dla rodzin dotkniętych problemem uzależnień i zaburzeń psychicznych.

Wtorek o godz. 19.00 - konferencja dla małżeństw niesakramentalnych i związków partnerskich.

Środa o godz. 19.00 - konferencja dla młodzieży pracującej, studentów, uczniów szkół średnich i przygotowujących się do bierzmowania.

 

Rekolekcje Adwentowe  w kościołach filialnych (zmiana godziny Mszy Św. na 17.00!)

Poniedziałek - Słonów godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną. (zmiana dnia Mszy Św.!)

Wtorek - Mierzęcin godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną

Środa - Chomętowo godz. 17.00 - Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź Rekolekcyjna w kościele p.w. Chrystusa Króla w środę od godz. 16.00

Spowiedź w kościołach filialnych od  godz.16.30 przed Mszą św. z nauką rekolekcyjną

 

Wigilia Bożego Narodzenia w tym roku przypada w IV Niedzielę Adwentu.                                                           

Msze Św. IV Niedzieli Adwentu będą odprawione w Dobiegniewie o godz. 8.30, 10.00  i 11.30 i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy Mszą Świętą Pasterską – w Dobiegniewie o godz. 22.00

Osieku i Ługach o godz. 20.00

Chomętowie i Słonowie o godz. 21.00

w Mierzęcinie o godz. 22.00

Ofiara na tacę w czasie Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

Dzięki naszym harcerzom od wtorku w kościele pw. Chrystusa Króla będziemy mieli  Betlejemskie Światło Pokoju. W tygodniu, zwłaszcza w przyszłą niedzielę będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej. W zakrystii są jeszcze poświęcone opłatki wigilijne.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom naszej parafii za pomoc w podejmowanych pracach konserwatorskich, dziękujemy za ofiary składane na tacę czy w kopertach „za opłatek”, które przeznaczone są na renowację kościoła pw. Chrystusa Króla. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Zachęcamy do nabywania i czytania  prasy katolickiej - „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Miłujcie się” dla młodych.

Bardzo prosimy parafian, aby w tym roku przekazali swoim bliskim i znajomym - chociażby wysyłając przedświątecznego smsa  - pozdrowienia od kapłanów z naszej parafii z życzeniami dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przez uczestniczenie w Rekolekcjach, przygotowanie się przez rachunek sumienia i odbycie dobrej spowiedzi sakramentalnej, aby Wieczerza Wigilijna była pełna radości i pokoju, połączona z wspólną  modlitwą i przeczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, przebaczeniem w sercu i pojednaniem się z bliskimi, z podzieleniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd, Pasterką, Mszą Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, z modlitwą wraz z dziećmi i wnukami przy żłóbku oraz radosnymi odwiedzinami bliskich, przyjaciół i znajomych. Prośmy wspólnie Matkę Bożą i św. Józefa, aby w tym roku Święta Bożego Narodzenia dla nas wszystkich były błogosławione, pełne radości i pokoju.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę oraz naszą parafię  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  10.12.2017

II Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj szczególny dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

Dzisiaj też błogosławimy opłatki wigilijne. W tym roku opłatki przygotowane są przez ks. Biskupa i z Jego błogosławieństwem. Po Mszy Św. dorosły przedstawiciel rodziny możne wziąć  opłatki do swojego domu. Prosimy też, aby zainteresować się czy bliscy i sąsiedzi, zwłaszcza chorzy, pragną otrzymać poświęcone opłatki wigilijne. Do opłatków tradycyjnie dołączona jest koperta do której prosimy złożyć ofiarę. W tym roku przeznaczymy ją na remont kościoła pw. Chrystusa Króla. Prosimy, aby już dzisiaj, a zwłaszcza  w czasie Wieczerzy Wigilijnej  pomodlić się za  naszą  parafię, za  bliskich  żyjących poza domem, za wszystkich chorych, cierpiących i samotnych. Pamiętajmy też o tych, którzy oddalili się od Boga i zaniedbali uczestnictwo we Mszy Św. niedzielnej oraz modlitwę osobistą.

 

 We wtorek 12 grudnia wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe  patronki kaplicy w domu parafialnym. 

 

Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci oraz młodzież  zapraszamy  na roraty - od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

W sobotę 16 grudnia z PO Akcji Katolickiej modlimy się za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami w naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

W przyszłą niedzielę Msza św. w Osieku o godz. 12.45

Prosimy o zgłaszanie w kancelarii bądź w zakrystii chorych, którzy nie przyjmują komunii w pierwsze piątki miesiąca, a chcieliby skorzystać z przedświątecznej posługi sakramentalnej.

Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny w ramach akcji Caritas  „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świecy małej - 6 zł, dużej 13 zł. Pamiętajmy też o indywidualnej pomocy bliskim i sąsiadom. Są jeszcze do nabycia nasze diecezjalne kalendarze na 2018 rok. Zachęcamy też do nabycia i czytania prasy katolickiej. Na stoliku są też „Cudowne Medaliki”

Dziękujemy  za „1 zł miesięcznie”  składany u św. Antoniego dla potrzebujących. Pamiętajmy też o indywidualnej pomocy bliskim i sąsiadom.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Mszy Św., składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne na prace remontowe, na odnowienie ławek, oraz prace we wszystkich naszych kościołach filialnych. Szczególnie prosimy o modlitwę i ofiary na odnowienie kościoła pw. Chrystusa Króla. Prace w prezbiterium dobiegają końca. Już w poniedziałek będą demontowane rusztowania. Mimo niewielkich środków finansowych ale ufając Bogu i spodziewając się ofiarnej pomocy wszystkich parafian oraz Instytucji i Urzędów do których się zwracamy - zdecydowaliśmy, że prace będziemy kontynuowali i rusztowania przenosimy do nawy bocznej - Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Dziękujemy bardzo parafianom za wsparcie. Naszą parafię, Ofiarodawców i podjęte prace zawierzamy św. Józefowi, patronowi naszej parafii.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę oraz naszą parafię odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 3 grudnia  2017 r.

I Niedziela Adwentu

 

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie członków Róż Różańcowych.

 

Od poniedziałku zapraszamy dzieci i młodzież na Msze Św. Roratnie z lampionami, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

Opłatki wigilijne poświęcimy w następną - II Niedzielę Adwentu. Przypominamy, że opłatki nie będą roznoszone po domach - będzie je można wziąć po Mszach Św.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

 

W środę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Pamiętajmy w tym dniu o potrzebujących i dzieciach. Uczmy się od św. Mikołaja pomagania i obdarowywania dyskretnego.

W piątek  8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze Św. o godz. 7.30  i o godz. 18.00

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu w intencji powołań oraz za już powołanych.          O godz. 17.00 spotkanie formacyjne (zbiórka) dla ministrantów.

W sobotę o godz. 10.30 spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania.

Za tydzień Msza święta o godz. 10.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. W czasie tej Mszy Św. zostaną poświęcone medalik, które rodzice założą dzieciom na znak przynależności do Chrystusa i Maryi. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne dla rodziców.

Za tydzień młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzała świece wigilijne w cenie 13 zł i 6 zł.

W przyszłą Niedzielę dzieci z salki „Arka Noego” będą rozprowadzać za dobrowolną opłatą sianko pod wigilijny obrus, kartki świąteczne i stroiki.

Na stoliku pod chórem i przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Z ciekawością oczekujemy zakończenia prac w prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Złocenia i renowacja sklepienia już są zakończone. Teraz odnawiane są ściany i filary, żyrandole oraz wymieniana jest instalacja elektryczna w prezbiterium. Sukcesywnie też naprawiane są ławki. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc wszystkim Parafianom oraz Ofiarodawcom spoza parafii. Rozpoczął się Adwent, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, wielu w tym czasie będzie pisało czy rozmawiało z Bliskimi, czy znajomymi, którzy obecnie mieszkają w różnych zakątkach Polski i Świata. Prosimy bardzo, aby wspomnieć o naszej parafii, naszych radościach i troskach. Może też pragnęliby włączyć się  i wspomóc modlitwą czy materialnie. Prosimy o przekazanie informacji  o prowadzonych pracach konserwatorskich w kościele w Dobiegniewie, w Chomętowie czy Słonowie - gdzie projektowane są nowe okna  witrażowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy za modlitwę, ofiarność i o nią prosimy, szczególnie naszych lokalnych Przedsiębiorców, Handlowców czy Urzędników. Niech Bóg pobłogosławi Wszystkim a św. Józef pomaga, również naszym Wykonawcom - Konserwatorom z Torunia.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, szczególnie o dzieciach i młodzieży, wszystkich chorych i cierpiących, zwłaszcza d tych, którzy oddalili się od Boga i życia sakramentalnego.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew, 26.11.2017 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

Dzisiaj w szczególny sposób zawierzymy naszą parafię, nasze rodziny oraz Ojczyznę Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 11.30 uroczysta procesja Eucharystyczna.

 

Dzisiaj też modlimy się  za   Seminarium Duchowne w Paradyżu oraz o nowe powołania. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium. 

   

Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

W tym dniu poświęcimy wieniec adwentowy a opłatki wigilijne w następną  II Niedzielę Adwentu. Przypominamy, że opłatki nie będą roznoszone po domach - będzie je można wziąć po Mszach Św. Prosimy też, aby zainteresować się czy bliscy i sąsiedzi, zwłaszcza chorzy, pragną otrzymać poświęcone opłatki.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie członków Żywego Różańca.

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem są też diecezjalne kalendarze na 2018 r. 

Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Mszy Św., za ofiary na odnowienie ławek oraz złożone na remont prezbiterium kościoła Chrystusa Króla. W ubiegłą niedzielę do puszek zebraliśmy 2567 zł.  Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i każdą pomoc. Na naszej stronie parafialnej www.parafiadobiegniew.pl można znaleźć kilka zdjęć z prac renowacyjnych prezbiterium Kościoła pw. Chrystusa Króla.

 

Na stoliku pod chórem i przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy bardzo. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, szczególnie o dzieciach i młodzieży, wszystkich chorych i cierpiących a zwłaszcza o naszych bliskich, którzy zaniedbują modlitwę codzienną i opuszczają Mszę Św. w niedziele i święta.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Przedziwnym tronem Chrystusa Króla Wszechświata na ziemi jest Krzyż! Dziękujemy bardzo PO Akcji Katolickiej za odnowienie krzyża misyjnego przy kościele pw. Chrystusa Króla. Chcemy też bardzo podziękować parafianom, którzy troszczą się o krzyże i kapliczki przydrożne na terenie naszej parafii. Przy każdym naszym kościele (oprócz kościoła pw. św. Józefa) stoi krzyż misyjny, ale w parafii jest jeszcze ustawionych przez naszych poprzedników 15 krzyży. Jeden nasz Parafianin, kiedy była w Polsce inicjatywa „Różaniec do granic” postanowił w tym czasie modlić się na Różańcu przy każdym krzyżu na terenie naszej parafii. Jak nam przekazał większość krzyży, które ustawiono jako znak i przypomnienie o Bożej Miłości Miłosiernej i nadziei na zbawienie dla każdego jest zadbana i są tam oznaki modlitwy mieszkających w pobliżu parafian. Bardzo dziękujemy i prosimy wszystkich, aby wciąż czcili i dbali o te znaki naszego Zbawiciela oraz przekazali to następnym pokoleniom. Starajmy się wszyscy przechodząc albo przejeżdżając gdziekolwiek obok Krzyża i Kościoła uczcić Boże Miłosierdzie modlitwą „Jezu ufam Tobie” czy inną modlitwą, przeżegnaniem się, zdjęciem nakrycia głowy i jak kto został nauczony.  

Zachęcamy też bardzo do indywidualnego odprawiania Drogi Krzyżowej, szczególnie w kościele pw. Chrystusa Króla.

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew – 19 listopada  2017 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna

 

Trwa Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dzisiaj rozważamy temat: Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w sobotę 25 listopada po Mszy Św. wieczornej. Prosimy o obecność Szafarzy, Przyjaciół Paradyża, Róż Żywego Różańca, zakrystianów, ministrantów i lektorów, Członków Caritas, Chór Parafialny oraz grupy młodzieżowe i dziecięce. Bardzo prosimy o obecność członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej i wszystkich, którzy pragną włączyć się w troskę o nasz Kościół Diecezjalny i parafialny.

Z racji Synodu i na prośbę parafian, w każdą sobotę po Mszy Św. wieczornej Różaniec w intencji ks. Biskupa Tadeusza, naszej diecezji i parafii.

Dzisiaj  po raz pierwszy obchodzimy „Światowy Dzień Ubogich” pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem” (z 1 Listu św. Jana 3,18)

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Do naszych uroczystości odpustowych przygotujmy się przez modlitwę i Sakrament Pojednania. Na główną w tym dniu Mszę Św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich parafian. Po Mszy Św. poświęcenie parafii Chrystusowi Królowi i procesja Eucharystyczna.

Modlitwa wypominkowa w Dobiegniewie i w kościołach filialnych w tygodniu po Mszy Św. wieczornej. 

We wtorek nabożeństwo do Św. Ojca Pio. W tym dniu także będziemy świętować wigilię wspomnienia Św. Cecylii patronki chórów kościelnych. Dlatego Serdecznie zapraszamy naszych parafian na Mszę Świętą o godz. 18.00, której oprawę uświetnią zaproszone chóry z Drezdenka i parafii Górki Noteckie. Po Mszy Św. odbędzie się krótki koncert modlitewny z udziałem zaproszonych chórów wraz z naszym chórem z Dobiegniewa.

Na stoliku pod chórem można nabyć prasę  katolicką. Bardzo zachęcamy.

 

W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy i przekazaliśmy 871 zł. Bóg zapłać!

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na remont prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać  wszystkim za ofiarną pomoc, szczególnie dziękujemy parafianom, którzy indywidualnie wpłacają na konto parafialne czy przekazują ofiary na renowację prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Na ten cel nasi parafianie i osoby z poza parafii przekazali w kopertach już 6200 zł, na  konto parafialne wpłynęło 2350 zł. Na renowację ławek - 570 zł. Prace renowacyjne postępują w bardzo dobrym tempie. Po oczyszczeniu sklepienia prezbiterium są już wykonywane złocenia i nakładana jest farba. Prosimy bardzo, aby przekazać wszystkim parafianom, zwłaszcza tym, którzy z różnych powodów nie uczestniczą we Mszy św. niedzielnej, że najważniejszym „złoceniem” i miłą Bogu ozdobą naszych świątyń jest nasza obecność na Eucharystii i wspólna modlitwa. Prosimy bardzo o ofiary na renowacje ale kościół nasz jest najpiękniejszy jeśli jest pełen rozmodlonych parafian. Szczególnie, kiedy jest pełen młodzieży – jak było w miniony czwartek w czasie Bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać naszej młodzieży za modlitwę i godną postawę oraz ks. Kamilowi, który z młodzieżą, świadkami i rodzicami pięknie przygotowali uroczystość Bierzmowania. Z pokorą, prosząc Matkę Bożą i św. Józefa o pomoc, abyśmy się nie oddalili od Boga i Eucharystii. Módlmy się za naszą parafię – szczególnie za młodzież, dzieci, dorosłych, chorych i cierpiących.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 13 listopada  2017 r.

XXXII Niedziela Zwykła 

 

W poniedziałek  13 listopada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.

 

W czwartek 16 listopada o godz. 17.00  Bierzmowanie  pod przewodnictwem ks. biskupa Adama Dyczkowskiego, na której to młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania.

 

Próby dla przygotowujących się do bierzmowania klas I i II szkoły ponadgimnazjalnej odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 19.00.

 

Ks. Kamil zaprasza młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 7, II i III gimnazjum na spotkanie w sobotę o godzinie 11.00

 

(zmiana!) Modlitwa wypominkowa - do końca  listopada  odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za polecanych w tym roku zmarłych. W Dobiegniewie po Mszy Św. wieczornej. W kościołach  filialnych po każdej  Mszy Św.

 

W czwartek 16 listopada  modlimy się za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

W przyszłą niedzielę Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

Za tydzień Niedziela Synodalna.

Dzisiaj  zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na remont prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać też wszystkim za ofiarną pomoc. Imiona ofiarodawców imiennych planujemy uwiecznić w naszym kościele po zakończeniu prac.

Jako Parafia serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej za przyznanie na remont zabytkowego kościoła pw. Chrystusa Króla dotacji w wysokości 50 000zł. Dotacja ta pozwoli nam sfinansować prawie 25% kosztów prac rozpoczętych w prezbiterium. Serdeczne Bóg zapłać.

Równolegle do prac konserwatorskich musimy zrealizować zalecenia Państwowej Straży Pożarnej dotyczące bezpieczeństwa w naszych kościołach.

 

Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Mszy Św., za ofiary na odnowienie ławek oraz złożone z racji wypominek. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i każdą pomoc.

 

Na stoliku pod chórem można nabyć prasę  katolicką oraz diecezjalne kalendarze na  2018 r.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, szczególnie o dzieciach i młodzieży, wszystkich chorych i cierpiących a zwłaszcza za parafian, którzy zaniedbują modlitwę codzienną i opuszczają Mszę Św. w niedziele i święta.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

WYPOMINKI

Dobiegniew – Kościół pw. Chrystusa Króla - godz. 17.30

 

Czwartek – 2. 11.2017 Msza Św. o godz. 18.00 za wszystkich zmarłych parafian i bliskich, którzy odeszli w mijającym roku (od 2.11.2015 – do 2.11.2016)

 

Piątek - 3.11.2016  

Gorzowska, Sienkiewicza, Polna, Szpitalna, 1 Maja, Partyzancka, Teatralna, Kościuszki, Tuwima, Zwycięstwa, Parkowa, Zabytkowa, Batorego, Lubiewko, Gdańska

 

Sobota - 4.11.2017

Słowackiego, Mickiewicza, Ostrowiec, Ługi, Rolewice, Sławica, Grąsy, Głusko, Chrapów, Urszulanka, Ługowo, Szkolna, Chrobrego, Nowomłyńska

 

Poniedziałek - 6.11.2017

Staszica, Starorynkowa, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego, Ogrodowa, Mierzęcińska, Lipowa, Osiek, Obrońców Pokoju

 

Wtorek - 7.11.2017

Wojska Polskiego, Jedności Robotniczej, Bohaterów Getta, Spółdzielcza

 

Środa – 8.11.2017

wypominki bez podanej ulicy

 

Czwartek – 9. 11.2017

Poznańska, Krasickiego, Wileńska, Wiśniowa, Piękna, Konopnickiej, Norwida, Dembowskiego, Asnyka, Jeńców Obozu, Sarbinowo

 

Od 10 do 30 listopada modlitwa za naszych zmarłych o godz. 17.45 

Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach 2017 r. – wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz wspomnienie w modlitwie powszechnej w czasie Mszy Św.

Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

 

W niedzielę  5.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  12.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

 

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew – 5 listopada  2017 r.

XXXI Niedziela Zwykła

 

Trwa Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w sobotę 11 listopada po Mszy Św. wieczornej. Bardzo prosimy o obecność  Szafarzy Komunii Świętej, Przyjaciół Paradyża, Róż Żywego Różańca, zakrystianów, ministrantów i lektorów, Członków Caritas, Chór Parafialny oraz członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej i wszystkich, którzy pragną włączyć się w troskę o nasz Kościół Diecezjalny i parafialny. Po Mszy Św. wieczornej wspólna modlitwa i spotkanie. Serdecznie zapraszamy. 

W przyszłą niedzielę (druga miesiąca) na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii a szczególnie rodziców i dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Po Mszy Św. spotkanie i konferencja dla rodziców.

 

Wypominki w Dobiegniewie do czwartku 9.11 o godz. 17.30  (wykaz w gablotce i na stronie internetowej).  Od piątku 10 listopada  modlitwa za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45

 

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

W niedzielę  5.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  12.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

 

W sobotę 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - 99. rocznica odzyskania niepodległości. Msza Św. w intencji  Ojczyzny o godz.  11.00.  Po Mszy Św. uroczystości patriotyczne na Placu pchor. T. Starca.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie Róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30. Dziękujemy za wspólną modlitwę dzieciom i ich rodzicom, które przychodziły na różaniec w październiku. Chcemy też spełnić prośbę Matki Bożej z Fatimy i codziennie odmawiać  Różaniec oraz uczyć tej modlitwy dzieci i młodych oraz  dorosłych zwłaszcza mężczyzn.

Spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy I i II szkoły ponadgimnazjalnej i dla świadków w sobotę 11 listopada o godzinie 19.00

Spotkanie Przyjaciół Paradyża w środę po wieczornej Mszy Świętej

 

Na stoliku pod chórem można nabyć prasę  katolicką „Gościa” i „Niedzielę”. Tam też można nabyć diecezjalne kalendarze na  2018 r.

W przyszłą niedzielę po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Parafialny Zespół Caritas 10 listopada o godz. 17.00 w salce parafialnej  przeprowadzi zbiórkę odzieży, butów, koców itp. rzeczy dla potrzebujących. Bóg zapłać też za 1 zł miesięcznie  składany u św. Antoniego dla potrzebujących.

 

Dzieci z naszej parafii zapraszamy do salki parafialnej w każdą sobotę o godz. 11:00 na wspólną modlitwę i zabawę.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w czasie Mszy Św., za ofiary na odnowienie ławek, remonty naszych kościołów oraz składane z racji wypominek. Szczególnie prosimy o modlitwę i ofiary na renowację prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i każdą pomoc.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, szczególnie o dzieciach i młodzieży, wszystkich chorych i cierpiących a zwłaszcza za parafian, którzy zaniedbują modlitwę codzienną i opuszczają Mszę Św. w niedziele i święta.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 29 października  2017 r.

 

Dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświecenia naszego Kościoła. Prośmy Dobrego Boga o tę łaskę, aby wszyscy parafianie  uczestniczyli we Mszy Św. niedzielnej oraz  w tygodniu w naszych kościołach: pw. Chrystusa Króla, św. Józefa, Dzieciatka Jezus, Matki Bożej Różańcowej, Wniebowzięcia NMP oraz ofiarnie pomagali w trosce o powierzone nam świątynie.

 

Trwa Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dzisiaj rozważamy temat: „Parafia miejscem doświadczenia Kościoła jako wspólnoty”. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – ze względu na nabożeństwo pierwszosobotnie będzie dopiero w sobotę 11 listopada.

 

Do wtorku  zapraszamy na  Różaniec  o  godz. 17.30  

Zakończenie Różańca dla dzieci we wtorek. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą podpisane ułożone puzzle.

Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla  członków Róż Żywego Różańca  po Mszy Św. o godz. 11.30.

 

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych.  W tym dniu uczestniczymy we Msze Św. w Dobiegniewie i na filiach tak  jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 zgromadzimy się  na cmentarzu w Dobiegniewie na modlitwę za wszystkich naszych zmarłych. Dla wiernych z poza naszej parafii, którzy spodziewali się Mszy Św. na cmentarzu - będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 14.00  w kościele pw. Chrystusa Króla.

Po procesji na cmentarzu można będzie poprosić kapłana o poświęcenie pomników.

W Mierzęcinie Msza Św. o godz. 9.00  w kościele i po Mszy Św. procesja na cmentarz.

 

W czwartek  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

Po Mszy Św. wieczornej tradycyjna modlitewna procesja z lampionami  na cmentarz. Na modlitwę szczególnie zapraszamy rodziny zmarłych, którzy odeszli do Pana od 1 listopada 2016 roku. W czasie Mszy Św. będziemy modlitewnie wspominali ich imiona. 

Przypominamy, że wierni którzy od 1 do 8 listopada  nawiedzą cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlą się za zmarłych, mogą otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą.

 

Wypominki  będą czytane w Dobiegniewie  od piątku  3.11 do czwartku  9.11 o godz. 17.30 

(wykaz ulic i miejscowości będzie w gablotce i na stronie internetowej). 

Od piątku 10 listopada modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach do końca  listopada o godz. 17.45.

 

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie

W niedzielę  5.11 - 15 minut przed Mszą Św. – połowa przekazanych wypominek

W niedzielę  12.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek

Przez cały listopad przed Mszą Św. w tygodniu – 15 minut przed - Koronka do

Bożego Miłosierdzia za wszystkich polecanych w wypominkach z danej miejscowości)

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych. 

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00 Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie, Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Spotkanie dla Szafarzy i Ministrantów Starszych po adoracji na plebanii. 

Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie 17.00

Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z klasy I i II szkoły ponadgimnazjalnej wraz ze świadkami w sobotę 4 listopada o godzinie 16.00

 

Trwają prace renowacyjne prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla i w kościele w Chomętowie. Bardzo prosimy parafian  o modlitwę i ofiarność. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 22 października  2017 r.

XXIX Niedziela Zwykła

 

Dzisiaj i w tygodniu Różaniec  o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian,  zwłaszcza młodzież i dzieci.

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.

 

Od poniedziałku do środy na wieczornej Mszy św. odbywać się będą rekolekcje dla członków Żywego Różańca oraz dla wszystkich, którzy pragną podziękować Matce Bożej za dar Różańca i odmawiać Różaniec jeszcze lepiej. Serdecznie zapraszamy.

 

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do pamięci o naszych zmarłych, szczególnie przez  modlitwę wypominkami. Kartki są  dostępne na stoliku pod chórem i do pobrania na naszej parafialnej stronie internetowej. 

 

W sobotę przypada dzień imienin ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy w modlitwie.

 

Zachęcamy bardzo do czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem. Tam też można nabyć  diecezjalny kalendarze na 2018 r. w cenie 1 zł (jednokartkowy ) i 5 zł (wielostronicowy) 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami  wspierają naszą parafię. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

  

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się  Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy  konserwatorskie prace remontowe  wnętrza naszego kościoła parafialnego pw. Chrystusa Króla. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w tej intencji  i pomoc. W związku z pracami w kościele pojawiły się różnego rodzaju trudności. Podobnie jest w związku z pracami w kościele pw. Dzieciątka Jezus w Chomętowie. Prosimy parafian, aby nie ulegali zniechęceniu i pokusie, że nie przyjdę na Mszę Św. czy Różaniec bo kurz i inne niedogodności. Wręcz przeciwnie prosimy o obecność  na Eucharystii i Różańcu nie tylko w niedziele ale i częściej w dni powszednie. Prosimy o przekazanie tej prośby wszystkim bliskim i sąsiadom, którzy dzisiaj nie mogli być na Eucharystii. Jako parafia będziemy zwracali się o pomoc  do różnego rodzaju Urzędów czy Przedsiębiorców w naszym Mieście i Gminie, ale i do urzędów wojewódzkich czy ogólnopolskich. Ufamy, że otrzymamy jakąś pomoc. Jednak  najważniejsza jest  nasza modlitwa oraz ofiarność i troska o powierzone nam świątynie. Chcemy z pomocą Matki Bożej i św. Józefa dbać o wychowanie i przekazanie wiary dla przyszłych pokoleń ( to żywy Kościół)  ale również troszczyć się o powierzone nam świątynie. Informujemy, że prace, które rozpoczęliśmy  w samym prezbiterium kościoła pw. Chrystusa Króla wycenione są na ok. 185 000 zł.

W ubiegłą niedzielę w całej Polsce było liczenie wiernych. W naszej parafii uczestniczyło we Mszy Św. 1063 osoby. (obecnie na terenie naszej parafii mieszka ok. 5350 osób)

 

 www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 15 października  2017 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 

Dzisiaj i w tygodniu Różaniec  o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza młodzież i dzieci.

 

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie  bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Módlmy się przez wstawiennictwo ks. Jerzego za naszą Ojczyznę i o pokój.

 

W poniedziałek 16 października modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

We wtorek o godz. 18:00 Msza Święta z nabożeństwem do świętego Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie.

 

W niedzielę  22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne, które poprowadzi nasz parafialny chór.

  

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zaplanujmy ten czas i zaprośmy innych do modlitwy.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku..

  

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcamy do pamięci o naszych zmarłych, szczególnie przez  modlitwę wypominkami. Kartki są  dostępne na stoliku pod chórem i do pobrania na naszej parafialnej stronie internetowej. Pamiętajmy też o uporządkowaniu grobów naszych bliskich oraz grobów opuszczonych.

 

Spotkanie bierzmowanych z I i II klasy szkoły ponadgimnazjalnej w sobotę o godzinie 11.00

 

W czwartek zbiórka ministrantów o godzinie 17:00 w salce parafialnej.

 

Dziękujemy parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz złożone ofiary na środki czystości. Mieszkańców wyznaczonych ulic zapraszamy w czwartki po Mszy św. wieczornej.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem. W zakrystii można nabyć  diecezjalny kalendarze na 2018 r. w cenie 1 zł (jednokartkowy ) i 5 zł (wielostronicowy) 

Na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. w ramach akcji "Pola Nadziei" przekazaliśmy 1400 zł. Bóg zapłać!

 

Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami  wspierają naszą parafię. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

Specjalny komunikat dla Wszystkich Parafian,

z prośbą o przekazanie tym, którzy z różnych powodów nie mogli dzisiaj uczestniczyć  we Mszy Św.

Ogłoszenia i komunikat jest też na nasze stronie internetowej: www.parafiadobiegniew.pl

 

No początku sierpnia tego roku, w czasie zebrania Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych jednogłośnie postanowiliśmy podjąć starania, aby przeprowadzić  konserwatorską renowację  wnętrza Kościoła pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie. Wyrosło to z pragnienia, aby  miejsce sprawowania Najświętszej Eucharystii i naszej wspólnej modlitwy było odnowione i jeszcze piękniejsze. Po badaniach konserwatorskich w naszym kościele oraz przygotowaniu projektu renowacji z kosztorysem oczekiwaliśmy dość długo na zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Otrzymaliśmy tę zgodę w miniony piątek. Dlatego niezwłocznie chcemy przystąpić do pracy, aby na Boże Narodzenie prezbiterium naszego kościoła pw. Chrystusa Króla było odnowione. Prace będą podejmowane po uprzednim zabezpieczeniu i naprawie uszkodzeń na poddaszu kościoła oraz specjalistycznym osuszeniu ścian wewnątrz. Wszystkie prace będą  wykonywali konserwatorzy zabytków z Torunia.

Jak wiemy  trwają też prace renowacyjne  wszystkich ławek w Kościele pw. Chrystusa Króla. Dzisiaj w nawach bocznych  zostały dostawione kolejne dwa klęczniki do przyjmowania Komunii Św. w nawach bocznych. Sukcesywnie naprawiane są ławki.

Wszystkie nasze zamierzenia i prace powierzamy opiece i pomocy św. Józefa a nasz wysiłek podjęty dla Bożej Chwały chcemy  powierzyć  Matce Bożej - w 100 rocznicę objawień w Fatimie, którym chcemy być posłuszni i wierni w naszej parafii we wszystkich naszych świątyniach i rodzinach.  Już dzisiaj prosimy  Parafian o modlitwę w tej intencji i pomoc.

Chcemy też poinformować, że w tym samym czasie parafianie z Chomętowa podejmują następny etap konserwatorskiej  renowacji kościoła pw. Dzieciątka Jezus w Chomętowie. Jesteśmy pełni podziwu dla ich troski o świątynię i wielkiej ofiarności.

Informujemy  też, że niedawno zakończyły się prace naprawcze uszkodzonego dachu po wichurach i gruntowne prace przy elewacji i dzwonnicy kościoła pw. św. Józefa. Były to prace kończące podjęty w 2010 roku remont. Wtedy nie pozwoliły nam dokończyć elewacji „Kościółka” dodatkowe i skomplikowane prace przy nowych schodach, rozbiórce muru, ukształtowaniu skarpy, odwodnieniu i obsadzeniu oraz opasce wokół kościoła.

Wszystkich Parafian, planowane prace i wszystkie nasze troski zawierzamy św. Józefowi.  Prosimy też Parafian i wszystkich o pomoc.

Ks. Piotr Spychała - proboszcz

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 8 października 2017 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 

 

Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

Nabożeństwo Różańcowe codziennie  o godz. 17.30 - serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

W piątek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie wspominające ostatnie objawienie się Matki Bożej 13 października 1917 r.  O godz. 17.30 Różaniec. Po Mszy Św. modlitewna procesja z figurą Matki Bożej. Zapraszamy.

 

W sobotę  Dzień Nauczyciela.  Serdecznie zapraszamy katechetów, nauczycieli, dzieci, młodzież oraz rodziców na Nabożeństwo Różańcowe.

 

Zbliża się Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych, szczególnie przez „wypominki”. Na kartkach prosimy o wpisanie miejscowości w której mają być odczytane a w Dobiegniewie prosimy o podanie nazwy ulicy. Kartki wypominkowe są dostępne na stoliku pod chórem oraz można je pobrać z internetowej strony naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w „Niedzieli” wyjątkowy dodatek: kieszonkowy mini informator o Nowennie Pompejańskiej. W „Gościu” artykuł „Gdy Twoje dziecko traci wiarę”

 

Spotkanie bierzmowanych z I i II klasy szkoły ponadgimnazjalnej w sobotę o godzinie 11.00

Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po nabożeństwie Fatimskim

 

W naszej parafii rozpoczyna się przygotowanie do bierzmowania dla osób po 21 rokiem życia. Zapraszamy na spotkanie 14 października po Mszy świętej wieczornej na spotkanie do salki parafialnej.

 

Wyjazd na Akatyst do Matki Bożej 14 października (sobota) z pod plebani o godzinie 15:00.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami  wspierają naszą parafię. Bóg zapłać za ofiary złożone na remontu kościoła św. Józefa. Wszystkich parafian prosimy o pomoc. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

  

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się  Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 1 października 2017 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla Róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30.

 

Dzisiaj i przez cały  październik nabożeństwo Różańcowe w Kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież.. 

 

W czwartek w liturgii wspominamy św. Faustynę Kowalską. Prośmy Boga Miłosiernego przez wstawiennictwo św. Faustyny za Ojczyznę oraz miłosierdzie dla całego świata.

 

W tym tygodniu  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedzi chorych.

 

W Środę po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej spotkanie Grupy Przyjaciół Paradyża.

W czwartek o godz. 17:00 w salce parafialnej Zbiórka Ministrantów.

Spotkanie bierzmowanych z I i II klasy szkoły ponadgimnazjalnej w sobotę o godzinie 10:30. Pozostałe grupy spotkają się o godzinie 11:00

 

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00

W tym dniu w naszej Ojczyźnie niezwykła modlitwa „Różaniec do granic” Osoby, które nie mogą wybrać się w tym dniu na granice naszej Ojczyzny zapraszamy do modlitwy różańcowej indywidualnie w domu (prosimy odmówić część radosną, bolesną i światła) a wieczorem wspólnie odmówimy część chwalebną Różańca po wspólnym rozmyślaniu.

 

W przyszłą niedziele oraz w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 10.00 Msza Św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi Sakramentalnej i  Komunii Św. W czasie tej Eucharystii poświęcimy Różańce dzieciom i rodzicom, oraz każdemu kto tego pragnie i przyniesie swój różaniec. Po Mszy spotkanie dla rodziców.

 

W przyszłą niedzielę Msza Św. patronalna z racji Matki Bożej Różańcowej w Słonowie o godz. 12.00 

Serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy uczestniczyli w spotkaniu  Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

Przy wyjściu z kościoła, młodzież z naszej parafii rozprowadza cebulki żonkili w ramach akcji "Pola nadziei". Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Możemy też złożyć ofiarę, a sadzonkę ofiarować dla naszej parafii.

 

W przyszłą niedzielę „Dzień Papieski” pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją!”

– ofiary będą zbierane na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami  wspierają naszą parafię.

 

Wszystkich Parafian, sprawy duszpasterskie oraz prace, które podejmujemy zawierzamy św. Józefowi. Zakończyliśmy już prace przy kościele św. Józefa. Bardzo prosimy wszystkich o pomoc.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się  Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 24 września 2017 r.

XXV Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna

 

Rozpoczęliśmy  Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dzisiaj rozważamy temat  „Synod jako forma aktywnej obecności świeckich w Kościele” Według zaleceń ks. Biskupa po każdej niedzieli synodalnej przewidziane jest spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, który powołamy w najbliższą sobotę. Z tej racji zapraszamy wszystkich parafian z Dobiegniewa, kościołów filialnych oraz ze wszystkich miejscowości, które przynależą do naszej parafii - na Msze Św. w sobotę o godz. 18.00. Prosimy o obecność Szafarzy Komunii Świętej, Przyjaciół Paradyża, Róż Żywego Różańca, zakrystianów, ministrantów i lektorów, Członków Caritas, Chór Parafialny oraz grupy młodzieżowe i dziecięce. Bardzo prosimy o obecność członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej i wszystkich, którzy pragną włączyć się w troskę o nasz Kościół Diecezjalny i parafialny. Po Mszy Św. wspólna modlitwa i powołanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca - spotkanie dla  członków Róż Żywego Różańca w Dobiegniewie po Mszy Św. o godz. 11.30.  Spotkanie dla członków Róży pw. Chrystusa Króla w środę po Mszy Św. wieczornej.

W piątek 29 września wspominamy św. Archaniołów – Michała, Rafała i Gabriela.

Są jeszcze wolne miejsca na  wyjazd do Paradyża 14.10  na Akatyst do Matki Bożej. Koszt- 35 zł. Zapisy w zakrystii 

 

W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzała cebulki żonkili. Ofiary przeznaczone są na Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie.

 

Rozpoczęliśmy konieczne prace  remontowe dachu i elewacji w kościele pw. św. Józefa. Bardzo prosimy wszystkich parafian o modlitwę i pomoc.

 

Cegiełki na odbudowę Katedry można nabyć w zakrystii.

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” z poradnikiem dla emeryta i „Gościu”, gdzie znajdziemy informacje o inicjatywie „Różaniec do granic” oraz o pijaństwie, które jest „ukrytą formą satanizmu”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem. Tam też ulotki o akcji „Ratujmy Różańcem Polskę” i „Różaniec do granic”

 

Szczególnie w tym  roku  100 rocznicy objawień w Fatimie, w październiku zaplanujmy uczestniczenie z dziećmi i młodymi, całymi Rodzinami, w Nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.30

 

W zakrystii są już diecezjalne kalendarze na 2018 r.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 17 września 2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 

 

W poniedziałek 18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz  dzieci i młodzieży.  Szczególnie w tym dniu módlmy się o dobre chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Św. i do modlitwy.

W naszej diecezji przygotowujemy się do Pierwszego Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W przyszłą niedzielę  będziemy rozważali  temat  Synod jako forma aktywnej obecności świeckich w Kościele” Po każdej niedzieli synodalnej przewidziane jest spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, który powołamy w najbliższym czasie. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w tej intencji.

W sobotę 23 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i modlitwę przez Jego wstawiennictwo. Po  Mszy Świętej jak zwykle adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy serdecznie do modlitwy razem z Grupą modlitewną Św. Ojca Pio.

Zachęcamy parafian do indywidualnego rozważania Drogi Krzyżowej - w naszym kościele w nawie bocznej przy poświęconych stacjach Drogi Krzyżowej albo indywidualnie w swoich domach.

Ks. Kamil organizuje wyjazd do Paradyża 14 października na Akatyst do Matki Bożej. Koszt wyjazdu - 35 zł. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Kamila.

 

Zbiórka ministrantów w czwartek o godzinie 17.00 w salce parafialnej.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie wszystkich zelatorów Żywego Różańca.

 

Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut  Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.

Cegiełki na odbudowę Katedry można nabyć w zakrystii.

Rozpoczęliśmy konieczne prace  remontowe uszkodzonego dachu i elewacji w kościele św. Józefa. Bardzo prosimy parafian o modlitwę w tej intencji i pomoc. Ofiary na „kościółek” prosimy przekazać w kopercie lub wpłacać na konto parafialne. Św. Józefowi polecamy Synod Diecezjalny, wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, gdzie znajdziemy też więcej informacji o inicjatywie „Różaniec do granic”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

W zakrystii można nabyć  diecezjalny kalendarze na 2018 r. w cenie 1 zł (jednokartkowy ) i 5 zł (wielostronicowy)

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 10 września 2017 r.

XXIII Niedziela Zwykła

 

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem:  „Maryja Wychowawczynią pokoleń”. Rodziców, nauczycieli i wychowawców już dzisiaj zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Św. w tygodniu i do modlitwy.

W środę 13 września Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej. 

W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.00  Adoracja Krzyża.

W sobotę 16 września Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium w Międzyrzeczu.

W sobotę  z  Akcją Katolicką modlimy się za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

W przyszłą niedzielę Msza Św. w Osieku o godz. 12.45

W niedzielę 17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w 1939 r, obchodzony jest „Dzień Sybiraka”. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 11,30, która będzie sprawowana  w intencji Sybiraków.

W Piątek 15.09 o godzinie 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej w salce parafialnej.

 

Ks. Kamil organizuje wyjazd do Paradyża 14 października na Akatyst do Matki Bożej. Koszt wyjazdu - 35 zł. Zapisy w zakrystii lub u Ks. Kamila.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut  Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.

Cegiełki na odbudowę Katedry można nabyć w zakrystii.

Rozpoczęliśmy konieczne prace  remontowe uszkodzonego przez wichury dachu i elewacji w kościele św. Józefa. Bardzo prosimy parafian o modlitwę w tej intencji i pomoc.

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 3 września 2017 r.

XXII Niedziela Zwykła

 

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca - spotkanie dla  członków Róż Żywego Różańca w Dobiegniewie po Mszy Św. o godz. 11.30

W poniedziałek  4 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców ze wszystkich naszych szkół.

Poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów  oraz specjalne błogosławieństwo dla wszystkich uczniów na nowy rok szkolny - w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00.  Zapraszamy również rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św. oraz dzieci przedszkolne.

Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli  w tygodniu przed Mszą Św. poranną i wieczorną.

W czwartek 7.09. spotkanie ministrantów w salce parafialnej o godz. 1700 oraz  spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

W piątek 8 września Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Eucharystię.

W sobotę o godz. 10.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny w ramach obchodów 30-lecia Muzeum Woldemberczyków w Dobiegniewie. W czasie liturgii śpiewy wykona chór „Poznańskie Słowiki” w asyście honorowej Wojska Polskiego ze sztandarem.

W sobotę 9.09. o godz. 1630 spotkanie w kościele wszystkich grup do bierzmowania oraz nabór nowych kandydatów.

Bóg zapłać  za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących z naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

Cegiełki na odbudowę Katedry można nabyć w zakrystii.

Na dach kościoła pw. Chrystusa Króla w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1980 zł. Bóg zapłać!

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 27 sierpnia 2017 r.

XXI Niedziela Zwykła

 

Ks. Biskup Tadeusz Lityński mianował  wikariuszem w naszej parafii neoprezbitera 

ks. mgr. Kamila Obałę, który pochodzi z Drezdenka. Serdecznie witamy ks. Kamila, otaczamy modlitwą i polecamy św. Józefowi – patronowi naszej parafii.

 

Dzisiaj w Dobiegniewie, w czasie Mszy Św. o godz. 11.30  dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Pobłogosławimy wieńce oraz przyniesione płody ziemi, oraz  ziarno siewne i nasiona.

Jeśli parafianie tego pragną to w przyszłą niedzielę dziękczynienie za plony i błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion w kościołach filialnych.

  

Informujemy, że rok szkolny i katechetyczny w tym roku rozpoczniemy Mszą Św. w poniedziałek 4 września.

  

Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli  w tygodniu przed Mszą Św. poranną i wieczorną oraz jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00

 

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota  miesiąca oraz odwiedziny chorych.

 

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00

Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie, Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

 

W sobotę o godz. 12.00 Msza Św. w 70 rocz. powstania Koła Łowieckiego „Ryś” w Dobiegniewie - z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Koła i Ich Rodzin oraz za zmarłych kolegów myśliwych. Po Mszy św. poświęcenie wyrzeźbionego na kamieniu przy figurze Matki Bożej upamiętnienia św. Huberta patrona myśliwych i 70 rocznicy powstania  Koła Łowieckiego „Ryś”.

Jak pamiętamy w pierwotnym zamyśle na tym kamieniu miały pojawić się nazwy miast i miejscowości z których przybyli po wojnie pierwsi mieszkańcy Dobiegniewa. Pomysł ten nie został zrealizowany, również z tego powodu, że nie wszyscy, którzy przybyli na nasze tereny byli katolikami. Z tego co wiemy, nasze miasto przygotowując się do rewitalizacji, planuje takie upamiętnienie w godnym miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew.

 

Dzisiaj po Mszy Św.  zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Cegiełki na odbudowę Katedry można nabyć w zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa” (film „Misja”). Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 20 sierpnia  2017 r.

XX Niedziela Zwykła

 

25 sierpnia, nasz Wikariusz,  ks. Tomasz Janczewski  rozpocznie posługę kapłańską w Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie. Dzisiaj dziękujemy Bogu za wszelkie łaski, którymi  obdarzył naszą parafie i każdego z nas, przez gorliwą  służbę  duszpasterską ks. Tomasza w minionych trzech latach. Niech św. Józef prowadzi i osłania  w nowej parafii.

 

W przyszłą niedzielę w Dobiegniewie  o godz. 11.30 Msza Św. dożynkowa. Podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Pobłogosławimy wieńce oraz przyniesione płody ziemi, oraz  ziarno siewne i nasiona.

 

W sobotę  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Obraz  Matki Bożej z Jasnej Góry mamy w prezbiterium w kościele pw. Chrystusa Króla. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. W tym roku przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.

 

Cegiełki na odbudowę Katedry w Gorzowie  można nabyć w zakrystii.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla. Pilnie  konieczna jest naprawa uszkodzonego dachu kościoła pw. św. Józefa. Bardzo prosimy parafian o pomoc.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą i ofiarami. Dziękujemy za ofiary na renowację ławek  oraz  za wszelkie  ofiary  wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać za 1 zł miesięcznie  składany u św. Antoniego dla ubogich. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i o nią prosimy.

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Weźmy do serca słowa Matki Bożej  Fatimskiej z 19 sierpnia 1917 r: Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele dusz idzie na wieczne potępienie, bo nie mają nikogo, kto by się za nie ofiarował i modlił".

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Drodzy Bracia i Siostry!

 

            8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.

Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

            Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

 

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polski

 

 

Zakopane, dnia 6 czerwca 2017 r.

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
KSIĘDZA ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO W ZWIĄZKU Z NAWAŁNICAMI, JAKIE NAWIEDZIŁY POLSKĘ

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

            Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

 

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

 

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

 

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  13 sierpnia 2017 r.

XIX Niedziela Zwykła

 

 

Jak już wiemy, Ks. Biskup Diecezjalny, po trzech latach posługi w naszej parafii postanowił przenieść naszego ks. Tomasza  do parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie. W przyszłą niedzielę  na Mszy Św. o godz. 10.00 ze smutkiem ale i z wielką wdzięcznością pożegnamy  Księdza Tomasza polecając Jego dalszą  posługę opiece św. Józefa.

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, założyciela Niepokalanowa w Polsce i w Japonii. Był twórcą „Milicji Maryi Niepokalanej” i wydawcą „Rycerza Niepokalanej”. W końcu więźniem obozu w Auschwitz, gdzie oddał życie w bunkrze głodowym za współwięźnia Franciszka Gajowniczka.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Msze Święte jak w każdą niedzielę. Po Mszach Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc ubogim parafiom w naszej diecezji.

 

W środę, jak każdego 16 dnia miesiąca,  z Akcją Katolicką modlimy się do św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

 

W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wspominające 4 objawienie w Fatimie w 1917r. Po Mszy Św. o godz.18.00 procesja z figurą Matki Bożej, Różaniec i indywidulana Adoracja Najświętszego Sakramentu  jak w każdą sobotę do godz. 20.00

 

Dzisiaj  zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.

Cegiełki na odbudowę Katedry w Gorzowie o nominałach można nabyć w zakrystii.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pozdrawiamy wszystkich gości i wczasowiczów, którzy odpoczywają na terenie naszej parafii.

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

W sierpniu zachęcamy do abstynencji. Przypomnijmy dzisiaj  modlitwę z Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego - z 26 sierpnia 1956 r.: "Zwycięska Pani Jasnogórska. Przyrzekamy stoczyć pod Twoim sztandarem najświętszy i najcięższy bój z naszymi wadami narodowymi. Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu i rozwiązłości."

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 6 sierpnia 2017 r.

Święto Przemienienia Pańskiego

 

 

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca - spotkanie dla  członków Róż Żywego Różańca w Dobiegniewie po Mszy Św. o godz. 11.30

 

W tym miesiącu 13 dzień przypada w następną niedzielę. Jak wiemy czwarte objawienie w 1917 roku - ze względu na uwięzienie dzieci - miało miejsce 19 sierpnia. Z tej racji w tym miesiącu Nabożeństwo Fatimskie odprawimy w sobotę 19 sierpnia. Po Mszy Św. wieczornej tradycyjna  procesja z Figurą Matki Bożej i Różaniec. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

 

W piątek 11 sierpnia, po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady ds. Ekonomicznych. Pojawiły się ważne sprawy, które wymagają rozeznania i wspólnej decyzji. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę.

W sierpniu zachęcamy do abstynencji. Swoje wyrzeczenie i intencję można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości. W ostatnim numerze „Niedzieli” możemy przeczytać artykuł: „Abstynencja – Dar miłości”

W przyszłą niedzielę  po Mszach Św. zbiórka do puszek na  KUL i Uczelnie Katolickie.

 

Cegiełki na odbudowę Katedry w Gorzowie o nominałach: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł. i 200 zł. można nabyć w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiary przekazane na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. W Niedzieli o nowych koronach dla Matki Bożej oraz Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Intencja papieska na sierpień 2017

Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 30 lipca 2017 r.

XVII Niedziela Zwykła

 

  

We wtorek 1 sierpnia ok. godz. 12.00 gościmy w naszej parafii pielgrzymów  Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą pielgrzymów do swoich domów oraz  wszystkim, którzy przygotowują posiłek i odpoczynek przy naszym kościele, albo złożyli ofiarę na ten cel. Bardzo prosimy też o upieczenie ciasta dla pielgrzymów. Mieszkańcy Słonowa i Ostrowca, również planują ugościć pielgrzymów na postoju.

 

W tym tygodniu  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.                                                    Ks. proboszcz w piątek odwiedzi chorych.

 

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00

Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie, Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00

 

W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

 

Jeszcze dzisiaj u św. Antoniego możemy złożyć ofiarę w ramach akcji dziękczynnej              „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr” 

 

Od dzisiaj rozprowadzamy cegiełki na odbudowę Katedry w Gorzowie. W kościele pw. Chrystusa Króla przy wyjściu z kościoła  (w kościołach filialnych w zakrystii po Mszy Św.) Cegiełki są o nominałach: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł.

 

 W sierpniu zachęcamy do abstynencji. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa można będzie wpisywać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

 

Serdeczne Bóg zapłać parafianom i gościom, którzy modlitwą i ofiarami wspierają naszą parafię. Wszystkich polecamy Matce Bożej i św. Józefowi. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  23 lipca 2017 r.

XVI Niedziela Zwykła

 

We wtorek  25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Modlimy się za kierowców, o bezpieczeństwo na drogach i za ofiary wypadków. Poświęcenie pojazdów po Mszy Św. wieczornej.

Dzisiaj i w tygodniu u św. Antoniego możemy złożyć ofiarę w ramach akcji dziękczynnej „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr” przejechany w ubiegłym roku, który będzie przekazany  Misjonarzom. Więcej informacji na plakacie i stronie www.niva.pl

W środę 26 lipca  wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień modlitewnej pamięci o naszych rodzicach i dziadkach.

1 sierpnia przyjmujemy na obiedzie pieszą pielgrzymkę ze Szczecina. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii ilu pielgrzymów przyjmiemy do naszych domów.

Zgodnie z prośbą ks. Biskupa od przyszłej niedzieli zaczniemy rozprowadzać cegiełki na odbudowę Katedry w Gorzowie. W kościele pw. Chrystusa Króla przy wyjściu z kościoła  (w kościołach filialnych w zakrystii po Mszy Św.) Cegiełki są o nominałach: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na dach kościoła pw. Chrystusa Króla w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 2460 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 16 lipca  2017 r.

XV Niedziela Zwykła

 

Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel - Szkaplerznej oraz nasze comiesięczne wspomnienie św. Andrzeja Boboli, którego relikwie czcimy w kościele pw. Chrystusa Króla. Wraz z członkami Akcji Katolickiej prośmy św. Andrzeja za Ojczyznę i naszą parafię.

Tradycyjnie 1 sierpnia przyjmujemy na obiedzie Pieszą Pielgrzymkę ze Szczecina. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii ilu pielgrzymów przyjmiemy do naszych domów.

Dzisiaj po Mszy Św.  zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

Na odnowienie Katedry w Gorzowie zebraliśmy i przekazaliśmy 2651 zł. Bóg zapłać!

Dziękujemy też za ofiary przekazane w kopertach na tacę na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

***************

Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. w tygodniu, do codziennego Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz indywidualnego rozważania Drogi Krzyżowej - w naszym kościele czy w domu. Niech zachętą będą  słowa z Dzienniczka św. Faustyny:

„W czasie Mszy Św. ujrzałam Pana Jezusa przybitego do krzyża [w] wielkich

mękach. Cichy jęk wychodził z Jego Serca. Po chwili rzekłpragnę, pragnę zbawienia dusz;

pomóż Mi, córko Moja, ratować dusze. Złącz swe cierpienia z Męką Moją i ofiaruj Ojcu

Niebieskiemu za grzeszników.”(Dz 1032)

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 9 lipca  2017 r.

XIV Niedziela Zwykła

 

W czwartek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec, po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Tradycyjnie 1 sierpnia przyjmujemy na obiedzie pieszą pielgrzymkę ze Szczecina. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii ilu pielgrzymów przyjmiemy do naszych domów.

Bóg zapłać  za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących z naszej parafii.

Pamiętajmy o Pacierzu rano i wieczorem, o modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, zwłaszcza w tym roku fatimskim o codziennym Różańcu! Szczególnie starajmy się uczestniczyć we Mszy Św. niedzielnej i w dni powszednie. 

Dzisiaj zgodnie z decyzją ks. Biskupa zbiórka do puszek na odbudowę Katedry w Gorzowie. W tej sytuacji zapowiadana na dzisiaj zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla będzie w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

Dziękujemy za ofiary na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

 

„Nie chowajcie się przede Mną jak Adam w Raju, by ukryć waszą grzeszność. Ja przecież wszystko wiem i nic nie da się ukryć przede Mną. Nie liczcie na to, że sami potraficie ją naprawić i przyjść do Mnie czyści. Sami nic nie zrobicie, a odwlekanie powiększy zło, jakie do was przylgnęło. Zło rodzi zło. Trzeba je natychmiast przynosić do Mnie, abym usunął zanim się rozrośnie. Trzeba pokonać wstyd i z pokorą pragnąć Mojej pomocy.”

( z książki: Alicja Lenczewska, „Świadectwo Dziennik Duchowy”)

 

SŁOWO PASTERSKIE
BISKUPA ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEGO
 W ZWIĄZKU Z POŻAREM
KATEDRY GORZOWSKIEJ

 

 

Umiłowani Diecezjanie,

            w najnowszą historię naszej diecezjalnej rodziny wpisują się wydarzenia radosne, do których niewątpliwie zaliczamy wizytę w Gorzowie Wielkopolskim Świętego Jana Pawła II przed dwudziestu laty. Ojciec Święty zachęcał nas wówczas do czytelnego świadectwa wiary na wzór Pierwszych Męczenników Polski. Przypomniał nam także ogromne dziedzictwo historyczne i kulturowe naszych ziem, a na końcu spotkania powiedział: „Dziękuję Bożej Opatrzności za spotkanie w Gorzowie”.

            Nasze wspólne doświadczenia obejmują też wydarzenia bolesne, do których niewątpliwie zaliczamy pożar katedry gorzowskiej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który miał miejsce w sobotę 1 lipca 2017 r. Ta smutna data wpisuje się w historię miasta i diecezji na zawsze. Jako ludzie wiary nie zaczynamy od liczenia strat, ale tak jak św. Jan Paweł II zwracamy się w stronę Bożej Opatrzności, by podziękować za ocalenie najważniejszej świątyni w naszej diecezji, która gromadzi wiernych w szczególnych chwilach dla Kościoła i Ojczyzny. Niech Boża Opatrzność prowadzi nas drogami nadziei, byśmy odbudowując to, co materialne, potrafili umocnić to, co duchowe i uwielbiać naszego Pana i Stwórcę. Jako rodzina diecezjalna, która w tych dniach tak bardzo czuje się wspólnotą, dziękujemy za odwagę i poświęcenie wszystkim strażakom, słusznie nazywanym od początku akcji bohaterami, policjantom, funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz pracownikom innych służb, władzom rządowym, samorządowym, dziennikarzom i mieszkańcom Gorzowa, spontanicznie spieszącym na ratunek. Wdzięczność należy się proboszczowi katedry i całej wspólnocie parafii. Z kraju i zza granicy docierają do nas zapewnienia o modlitwie, wyrazy solidarności i deklaracje konkretnego wsparcia. Wam wszystkim dziękujemy za wrażliwość serca i pocieszenie w tych trudnych chwilach.

            Pożar katedry przyszedł niespodziewanie, ale zarazem w momencie duchowego umocnienia. Przez cały miniony miesiąc zwracaliśmy się w stronę Najświętszego Serca Jezusa, a 18 czerwca zgromadziliśmy się w Rokitnie na uroczystości ku czci Patronki Diecezji – Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam o cichości i pokorze Serca Jezusa, a słowa Zbawiciela stają się dla nas wyjątkowym pocieszeniem: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Niosąc dziś do ołtarza wszystkie trudy i obciążenia codziennego życia, zanurzając w tym Najświętszym Sercu czas wakacji i urlopów, dołóżmy tę wspólną intencję błagalną o szybkie odbudowanie świątyni katedralnej w Gorzowie Wielkopolskim i o umocnienie w wierze dla całej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dzisiejsze Słowo Boże jest wołaniem o pokój, o życie według ducha. Nasz Pan Jezus Chrystus wieści światu prawdziwy pokój, który osiąga się jedynie wtedy, gdy człowiek świadomie i dobrowolnie poddaje się władaniu Króla pokoju. On stale wzywa wszystkich ludzi dobrej woli, aby zapatrzyli się w Niego i uczyli się cichości i pokory serca, które niosą światu ukojenie i stwarzają podstawę do zaprowadzenia prawdziwego pokoju. Cichość lub łagodność stanowi niezwykle trudną do osiągnięcia cechę człowieka, ale jednocześnie wprowadza bardzo skuteczne uspokojenie we wzajemnym obcowaniu ludzi. Jej źródłem jest bogate wnętrze człowieka, który nawiązał ścisłą łączność z Chrystusem. Nie da się jej osiągnąć bez pokory serca, która odrzuca daleko od siebie chęć wynoszenia się ponad drugich, czy tym bardziej świadomego szkodzenia bliźnim. Jakże dzisiaj potrzeba takiej postawy w naszej Ojczyźnie, na naszej ziemi, bowiem zawładnęła nami wzajemna rywalizacja i niechęć, a nawet wrogość. Zwróćmy się zatem do Tego, który pociesza nas w najtrudniejszych chwilach życia doczesnego, byśmy – niosąc Jego pokój – nie ustawali w pielgrzymce do wieczności. Na tej drodze przez wieki ważne miejsce zajmuje nasza katedra z jej bogactwem modlitwy i otrzymywanego w niej błogosławieństwa. 

            W mojej pamięci przywołuję dziś doniosłe chwile, które przeżywaliśmy w tym roku w gorzowskiej katedrze. Należą do nich obchody Triduum Paschalnego, wydarzenia patriotyczne, święcenia kapłańskie. Ale ze szczególnym wzruszeniem wspominam dzień 13 maja, w którym katedra była wypełniona wiernymi po brzegi. To wówczas nasze miasto zawierzyliśmy na nowo Niepokalanemu Sercu Maryi. Siostry i Bracia, czyż to zwycięstwo w czasie próby dla płonącego serca miasta nie przyszło przez Maryję?

            Spójrzmy na historię obiektu sakralnego, który wspólnymi siłami uratowaliśmy i pragniemy przywrócić mu należne piękno. Gorzowska świątynia pw. Wniebowzięcia NMP jest najstarszą budowlą w mieście. Została wzniesiona w drugiej połowie XIII w. Uroczystej konsekracji kościoła dokonał w 1303 r. biskup kamieński Henryk Wacholtz. Po II wojnie światowej świątynia stała się katedrą dla nowo utworzonej Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej. Po wzniesieniu nowego ołtarza głównego 9 września 1962 r. katedrę konsekrował bp Wilhelm Pluta. Biały krzyż przy gorzowskiej katedrze przypomina nam okres intensywnej modlitwy i zmagań o ludzką godność i wolność Ojczyzny w czasach zniewolenia. Ten krzyż, to symbol solidarności ludzi wierzących w Boga i jednocześnie wierzących w to, że Polska może być krajem wolnym. Pamiętający tamte czasy wiedzą dobrze, że nie tylko krzyż przyległy do ścian najstarszej gorzowskiej świątyni, ale cała katedra jest dla mieszkańców Gorzowa, a zwłaszcza dla ludzi pracy, symbolem solidarności i wiary w prawdziwą wolność.

            W jednym z komentarzy medialnych po pożarze katedry pojawiły się takie słowa: „We współczesnej historii (katedra) zajmuje szczególną rolę. W życiu mieszkańców jest miejscem chrztu, pierwszej komunii św., bierzmowania, ślubowania wierności i miłości małżeńskiej, ślubowania wierności i posługi w sakramencie kapłaństwa, święceń biskupich, rekolekcji, dni kultury chrześcijańskiej, modlitwy i pamięci o zmarłych, modlitwy w intencji ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny oraz Narodu Polskiego, miasta Gorzowa, regionu i diecezji, a także pogranicza polsko-niemieckiego”.

            Ze względu na tak ważną rolę kościoła katedralnego dla całej diecezji i regionu, pokornie proszę wszystkich ludzi dobrej woli o solidarność z katedrą gorzowską i pomoc w jej odbudowie po tragicznym pożarze. Trwajmy też na modlitwie, byśmy podejmując wysiłek przywracania piękna tej świątyni byli dalecy od postawy budowniczych wieży Babel, którym zabrakło porozumienia. Niech wieża katedry gorzowskiej będzie symbolem solidarności, współpracy, stawania ponad podziałami w trosce o szybkie zakończenie niezbędnych prac. W tym miejscu warto przywołać zawołanie spoczywającego w katedrze sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty: „Ut omnes unum sint” – „Aby wszyscy byli jedno”.

            Jako rodzina diecezjalna trwajmy w jedności solidaryzując się z Gorzowem Wielkopolskim, a zwłaszcza z parafią katedralną. Módlmy się o siły dla tych, których czeka ciężka praca przy odbudowie. Na koniec pokornie proszę o materialne wsparcie na rzecz katedry gorzowskiej. Jest to swoiste świadectwo wiary, które najpierw przed wiekami złożyli na tej ziemi nasi przodkowie, wznosząc tę świątynię i troszcząc się o nią. My dajemy dziś świadectwo, że to dziedzictwo odbudujemy i przekażemy odnowione dla następnych pokoleń. Dlatego proszę o wsparcie katedry w dzisiejszej zbiórce. Na stronie internetowej diecezji, w mediach i na rozdawanych dziś ulotkach zostały też zamieszczone numery kont, na które można składać ofiary. Natomiast w najbliższym czasie rozpocznie się dystrybucja cegiełek, z których dochód będzie przeznaczony na odbudowę gorzowskiej katedry. Zwracam się do osób indywidualnych i poszczególnych instytucji o hojność serca. Za wszystkich ofiarodawców będą odprawiane Msze św. w naszych  diecezjalnych sanktuariach. W ten sposób chcemy pamiętać o  dobroczyńcach  zniszczonej świątyni.

            Ufam, że wspólnymi siłami, a nade wszystko z Bożą pomocą, gorzowska katedra odzyska swój blask: „Bramy Jerozolimy będą odbudowane, [...] rozbrzmiewać będą pieśniami wesela, a wszystkie jej domy zawołają: «Alleluja, niech będzie uwielbiony Bóg Izraela!»” (Tb 13, 17.18).

            Zawierzam Was opiece Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna i z serca błogosławię

 

 

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

______________

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 2 lipca  2017 r.

XIII Niedziela Zwykła 

 

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla członków Róż Różańcowych w Dobiegniewie po Mszy Św. o godz. 11.30

 W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych.

W czwartek modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. Od godziny 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów. 

W przyszłą niedzielę Ministranci z naszej parafii wyjeżdżają na obóz do Karpacza. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Zbiórka w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00, przed budynkiem plebanii.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem 

Zawsze, ale szczególnie w czasie wakacji, pamiętajmy o pacierzu rano i wieczorem, o modlitwie Anioł Pański o godz. 12.00, o modlitwie w Godzinie Miłosierdzia, o Koronce do Bożego Miłosierdzia, zwłaszcza w tym roku fatimskim o Różańcu z Matką Bożą oraz czytaniu Pisma Świętego. Szczególnie zatroszczmy się dla siebie i bliskich o uczestniczenie we Mszy Św. niedzielnej czy w dni powszednie. 

Bóg zapłać  za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Dziękujemy za ofiary na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

Ks. Proboszcz i ks. dr Jan Szulc dziękują wszystkim za modlitwę, ofiarowanie Mszy Św. i za życzenia z racji imienin. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Intencje na lipiec 2017 Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 25 czerwca 2017 r.

XII Niedziela Zwykła 

 

Informujemy wszystkich parafian, że ks. Biskup Diecezjalny skierował do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii ks. dr. Jana Szulca. Serdecznie witamy i polecamy ks. Jana św. Józefowi.

Ks. Biskup podjął też decyzję o skierowaniu naszego wikariusza ks. mgr. Tomasza Janczewskiego do parafii św. Mikołaja w Głogowie. Nasze podziękowanie ks. Tomaszowi za 3 lata posługi w naszej parafii planujemy na niedzielę 20 sierpnia. Bardzo prosimy też o modlitwę za wszystkich kapłanów i o nowe powołania.

Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe - dzisiaj o godz. 17.30 oraz do piątku po Mszy Św. wieczornej.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00

Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie, Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 

W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie dla członków Róż Różańcowych po Mszy Św. o godz. 11.30

 

(Ogłoszenie ks. Tomasza)  W czwartek obchodzimy Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. W tym dniu na Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji ks. Proboszcza z okazji Jego imienin. Naszą wdzięczność i życzenia wyrazimy na Mszy Świętej w niedzielę 2 lipca o godz. 11:30

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”. Gazety można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Serdeczne Bóg zapłać panu Jerzemu Florczakowi oraz  Wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia i przeniesienia stacji Drogi Krzyżowej do nawy bocznej, gdzie jest już możliwe również indywidualne rozważanie Drogi Krzyżowej w naszym kościele, do czego bardzo zachęcamy.

 

Trwa też renowacja ławek w kościele Chrystusa Króla. Planujemy odnowienie wszystkich ławek oraz wykonanie  jeszcze dwóch klęczników w nawach bocznych do przyjmowania Komunii Świętej. Dziękujemy bardzo Panu Bernardowi Szyrwińskiemu za podjęcie się tego zadania oraz parafianom, którzy przekazali ofiary na ten cel. Bardzo prosimy wszystkich o pomoc.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom  tego tygodnia. Prosimy też  Boga o błogosławieństwo na czas wakacji.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 18 czerwca  2017 r.

XI Niedziela Zwykła

Dzisiaj w naszej diecezji Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z  Rokitna, również z udziałem naszych parafian. Główna Msza Św. o godz. 12.00 - pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

 

Kończy się Biały Tydzień. Chcemy serdecznie podziękować za dary ołtarza ofiarowany przez Rodziców, szczególnie za modlitewny dar Róży Różańcowej Dzieci Pierwszokomunijnych!  Dwa lata temu rodzice ufundowali rzeźbę św. Józefa z małym Panem Jezusem, który trzyma księgę Pisma Świętego ze słowami: „Ite ad Joseph”(Rdz 41,55) - którymi wskazuje, żeby iść po pomoc i ratunek do św. Józefa!  W tym roku jest to obraz św. Michała Archanioła, którego prosimy, aby strzegł wszystkie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny, oraz całą naszą parafię. Św. Michał namalowany przez Pana Mariusza Mączkę w tym wizerunku jest w szacie Matki Bożej z Guadalupe, której obraz, poświęcony przez św. Jana Pawła II, czcimy w kaplicy domu parafialnego.

 

Serdeczne Bóg zapłać parafianom i gościom za liczne i  godne uczestniczenie w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  w Dobiegniewie i w kościołach filialnych. Bóg zapłać ks. Tomaszowi, ks. Gerardowi Kropidłowskiemu oraz ks. Janowi Szulcowi za udział w liturgii. Serdeczne Bóg zapłać naszemu Chórowi oraz Ernestowi Golec za oprawę muzyczną i śpiew. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali  ołtarze, ofiarowali kwiaty, udekorowali domy i okna oraz nieśli relikwie, sztandary i figurę Matki Bożej Fatimskiej w  czasie procesji. Szczególnie dziękujemy dziewczynkom, które bardzo pięknie sypały kwiaty oraz ich rodzicom i opiekunom. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Dziękujemy najbliższej asyście kapłanów w Dobiegniewie i w kościołach filialnych, strażakom niosącym baldachim w Mierzęcinie i Dobiegniewie. Bóg zapłać naszej Służbie Liturgicznej, Szafarzom Komunii Świętej, zakrystianom, lektorom oraz wszystkim służbom, również Policji, za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za  udział w Mszach Świętych, procesji Uroczystości Bożego Ciała oraz w tradycyjnej Oktawie.

Nabożeństwo  Czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30.  W ciągu tygodnia po Mszy Świętej wieczornej. Do piątku po Mszy Świętej wieczornej  procesja  z  Najświętszym Sakramentem. Dzisiaj procesja po Mszy Św. o godz. 11.30

We wtorek, 20 czerwca o godz. 18:00, Msza Święta z nabożeństwem do świętego Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do modlitwy wraz z Grupą modlitewną Świętego Ojca Pio oraz do składania intencji do św. Ojca Pio na ołtarzu św. Józefa.

We wtorek, Pielgrzymka Dzieci I-Komunijnych do Rokitna.

W piątek 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie  błogosławieństwo wianków i ziół.  W piątek na Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się razem z  uczestnikami Parafialnej Pielgrzymki Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich, która odbyła się w weekend majowy. Po Mszy Świętej spotkanie po pielgrzymkowe, zakończone wspólnym Apelem Jasnogórskim.

W piątek też zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. o godz. 8.00 dla wszystkich szkół. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W sobotę  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem. W tym tygodniu w „Niedzieli” i „Gościu” o naszej Patronce MB z Rokitna oraz Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanym.  

 

Cieszymy się nowymi klęcznikami dla wiernych w kościele pw. Chrystusa Króla. Prosimy parafian o przyjmowanie Komunii Św. klęcząc. Oczywiście jeśli ktoś ma trudności z powodów zdrowia lub innych, może przyjmować Komunię Św. jak do tej pory na stojąco ustawiając się miedzy klęcznikami. Planujemy też jeszcze dwa takie klęczniki w nawach bocznych. Zgodnie z ustaleniami Parafialnej Rady Duszpasterskiej - trwają prace przeniesienia stacji drogi Krzyżowej w kościele pw. Chrystusa Króla do nawy bocznej. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazane na ten cel. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą ofiarami.  Dziękujemy  za wszelką  pomoc i o nią prosimy.

Matkę Bożą Cierpliwie Słuchającą  prośmy o wstawiennictwo u Boga za naszą diecezje i parafię.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę  odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Komunikat z okazji 60-lecia święceń kapłańskich

bp. Adama Dyczkowskiego

 

 

         Drodzy Bracia w Kapłaństwie, Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie!

         Pragnę Was poinformować, iż Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Dyczkowski obchodzi w tym roku 60. rocznicę święceń kapłańskich.

         Czcigodny Jubilat urodził się 17 listopada 1932 r. w Kętach. Ukończył seminarium duchowne we Wrocławiu i 23 czerwca 1957 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ukończył studia specjalistyczne z zakresu filozofii przyrody oraz uzyskał tytuł doktora. Następnie przez wiele lat pracował we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży akademickiej oraz inteligencji, a także wykładowca filozofii w archidiecezjalnym seminarium duchownym. W 1978 r. został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, a następnie legnickiej. Dnia 17 lipca 1993 r.  św. Jan Paweł II mianował go biskupem zielonogórsko-gorzowskim. Urząd ten pełnił aż do przejścia na emeryturę w roku 2007. Jest honorowym obywatelem Gorzowa Wielkopolskiego, Głogowa i Zielonej Góry, a także doktorem honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego.

         Wielu z nas korzystało i wciąż korzysta z pasterskiej posługi bp. Adama Dyczkowskiego, który w miarę swoich możliwości stara się nadal służyć naszej diecezji. Dostrzegamy jego zasługi dla Kościoła lokalnego i regionu, podziwiamy jego kapłańską gorliwość i radosny styl, w jakim wypełnia kapłańską i biskupią misję.

         Serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę 24 czerwca na godz. 11.00  do zielonogórskiej konkatedry na uroczystą Mszę św. dziękczynną za dar kapłańskiego powołania Księdza Biskupa Adama. Na Mszę świętą z Biskupami sąsiednich diecezji w sposób szczególny zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego członków stowarzyszeń apostolskich, grup modlitewnych oraz innych zrzeszeń, których rolę formacyjną bp. Adam Dyczkowski nieustannie podkreślał w swojej posłudze.

         Wszystkim Wam z serca błogosławię.

 

 

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 11 czerwca 2017 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.30  Uroczystość  Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą dzieci, które w piątek przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pojednania a dzisiaj przyjmują Jezusa Eucharystycznego.

We wtorek  Nabożeństwo Fatimskie wspominające objawienie fatimskie z 13 czerwca 1917 r. 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

Msze Św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00

Po Mszy Św. o godz. 11.30 rozpoczęcie procesji Eucharystycznej do 4 ołtarzy – przy ul. Staszica,

ul. Wyszyńskiego, ul. Zwycięstwa i przy kościele pw. św. Józefa. Przy 3 ołtarzu będzie wygłoszona homilia i zebrana ofiara. 

 

W Boże Ciało Msza Św. z procesją w Mierzęcinie o godz. 8.30, Słonowie o godz. 9.30 i Chomętowie o godz. 10.30. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy, sztandarów i chorągwi oraz przystrojenie domów i mieszkań, abyśmy godnie uczcili Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Od piątku tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo i procesja eucharystyczna dookoła kościoła. W przyszłą niedzielę  procesja po Sumie o godz. 11.30

 

Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie. Próba sypania kwiatów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.15. 

 

W piątek 23 czerwca, na Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się razem z  uczestnikami Parafialnej Pielgrzymki Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich, która odbyła się w weekend majowy. Po Mszy Świętej spotkanie po pielgrzymkowe, zakończone wspólnym Apelem Jasnogórskim.

 

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ze wszystkich grup, w sobotę 17 czerwca o godz. 12:00.

 

W przyszłą niedzielę 18 czerwca Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny w  Rokitnie. W imieniu ks. Biskupa Tadeusza, zachęcamy  do uczestnictwa w uroczystościach w Rokitnie. Główna Msza Św. będzie odprawiona o godz. 12.00 - pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Parafian, którzy planują wyjazd  prosimy, aby zgłosili się w zakrystii. Ks. Biskup prosił też, aby z tej racji każda parafia zebrała i przekazała ofiarę. Jeśli ktoś pragnie się włączyć to prosimy o złożenie ofiary w skrzynce św. Antoniego. Ofiara ta będzie przekazana dla chorych w Domu Pomocy w Rokitnie.

Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem. W tym tygodniu w „Niedzieli” i „Gościu” dodatkowo śpiewnik na Boże Ciało.

Cieszymy się z nowych klęczników dla wiernych w kościele pw. Chrystusa Króla. Prosimy parafian o przyjmowanie Komunii Św. klęcząc. Oczywiście jeśli ktoś ma trudności z powodów zdrowia lub innych, może przyjmować Komunie Św. jak do tej pory na stojąco ustawiając się miedzy klęcznikami.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą i ofiarami.  Dziękujemy  za wszelką pomoc i o nią prosimy.

Matkę Bożą Cierpliwie Słuchającą  prośmy o wstawiennictwo u Boga za naszą diecezje i parafię. W piątek, jak każdego 16 dnia miesiąca, modlimy się  z PO Akcji Katolickiej za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za naszą parafię odmawiajmy Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 4.06.2017 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się w liturgii Okres Wielkanocny.

Dzisiaj  po Mszy Św. o godz. 11.30  zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca.

Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe  o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. 

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie szafarzy, lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. Będziemy modlili się za kapłanów, diakonów i kleryków oraz osoby konsekrowane, szczególnie za siostrę Agatę Szymkowiak, siostrę Małgorzatę Tomalka oraz kleryka Gerarda.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. 

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii. Parafian, którzy zwykle przychodzą na Sumę prosimy, aby w najbliższą niedzielę wybrali Mszę Św. o innej godzinie.

W najbliższy piątek  dzieci pierwszokomunijne o godz. 17.00 przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W tym czasie okazja do spowiedzi dla rodziców i gości komunijnych.  W czasie Mszy Św. o godz. 18.00  dzieci odnowią przyrzeczenia Chrztu Świętego.  Zapraszamy na Mszę Św. rodziców, rodziców chrzestnych oraz bliskich dzieci pierwszokomunijnych.

Przygotowujemy się też  do „Bożego Ciała”. Do sypania kwiatów zapraszamy dziewczynki z naszej parafii, również dziewczynki, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Chłopców prosimy, aby w strojach komunijnych uczestniczyli w procesji z ministrantami. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do tej pięknej posługi w czasie liturgii Bożego Ciała i w oktawie. Próba sypania kwiatów w sobotę 10 czerwca o godz. 12.00

W sobotę 17 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W planie spotkania: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu i koncert uwielbienia, koncert "Arkadio". Zapraszamy młodzież do udziału. Koszt wyjazdu z naszej parafii: 20zł. Zapisy w zakrystii. 

Parafian, którzy pragną uczestniczyć w uroczystościach w Sanktuarium w Rokitnie w niedzielę 18 czerwca, prosimy, aby zgłosili się w zakrystii. Ks. Biskup pragnie, abyśmy wcześniej poinformowali ilu parafian przybędzie.   

Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej. Młodzież z Caritas rozprowadza również  prasę katolicką. W imieniu ks. Biskupa Tadeusza  bardzo prosimy o czytanie prasy katolickiej.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Uczelnie Katolickie.

Bóg zapłać parafianom, którzy uczestniczyli w spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej. O naszych ustaleniach będziemy informowali.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą i ofiarami. Dziękujemy również za ofiary  przekazywane indywidualnie i wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiary składane u św. Antoniego dla ubogich z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i wciąż o nią prosimy.

Otoczmy modlitwą dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież przed Bierzmowaniem. Matkę Bożą Królową Polski, Św. Jana Pawła II i św. Andrzeja Bobolę prośmy o wstawiennictwo u Boga  za Ojczyznę

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 28 maja  2017 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

 

Dzisiaj w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia  Pańskiego. W przyszłą niedzielę  Zesłanie Ducha Świętego. 

 

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe  do środy w kościele Chrystusa Króla o godz. 17.30. Po majowym Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Zachęcamy też do modlitwy w godzinie Apelu Jasnogórskiego –  w maju u nas przy figurze Matki Bożej a przez cały rok łącząc się z Jasną Górą przez pośrednictwo „TV Trwam”.

 

W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

 

W I Czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. O godzinie 17:00 spotkanie formacyjne (zbiórka) dla Ministrantów, a od godziny 17:30 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji kapłanów. 

W czwartek obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlili się w intencji ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci i za dzieci i młodzież z naszej parafii. Będziemy mogli podjąć dzieło duchowej adopcji. Deklaracje duchowej adopcji znajdują się przy wystawie o ochronie życia przygotowanej przez Akcję Katolicką i Grupę Młodzieżową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziadków, rodziców. młodzież i dzieci, a w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

 

W piątek 2 czerwca  po Mszy Św. wieczornej spotkanie Parafialnej Rady ds. Duszpasterskich. Zapraszamy   wszystkich członków Rady oraz przedstawicieli Osieka i Ługów.

 

W sobotę 17 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W planie spotkania: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu i koncert uwielbienia, koncert "Arkadio". Zapraszamy młodzież do udziału. Koszt wyjazdu z naszej parafii: 20zł. Zapisy w zakrystii. 

 

W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00. Po Mszy Św.  Litania do Najśw. Serca Jezusa i ostatni dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Św., wspólne rozmyślanie, Różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Spotkanie dla Szafarzy i Ministrantów Starszych  po adoracji w sobotę.

 

Bóg zapłać za ofiary na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła. Na remont dachu kościoła Chrystusa Króla zebraliśmy 1649 zł. Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 21 maja  2017 r.

VI Niedziela Wielkanocna

 

 

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie w kościele Chrystusa Króla o godz. 17.30

Zachęcamy do modlitwy w Godzinie Apelu Jasnogórskiego – u nas przy figurze Matki Bożej, albo łącząc się z Jasną Górą przez pośrednictwo „TV Trwam” o godz. 21.00

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Zbliżają się uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci oraz Rodziców, którzy przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej serdecznie polecamy modlitwie wszystkich parafian.

Próby dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek, czwartek i piątek o godz. 16.00

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej  „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży. Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

 

Bóg zapłać za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących z naszej parafii.

Dziękujemy  też za ofiary na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

 

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 14 maja 2017 r.

V Niedziela Wielkanocna 

 

Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe dzisiaj i każdego dnia w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 17.30

 

Wczoraj obchodziliśmy 100 rocznicę  pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie oraz dzień kanonizacji św. Hiacynty i św. Franciszka.

Wczoraj też w czasie procesji fatimskiej prosiliśmy Matkę Bożą za Ojczyznę, naszą Parafię oraz Miasto i Gminę.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, których serdecznie polecamy modlitwie parafian.

 

Pamiętajmy też w modlitwie o nowo wyświęconych dla naszej diecezji diakonach i o kandydatach do święceń kapłańskich. Prośmy też Boga o nowe powołania, również z naszej parafii.

 

We wtorek 16 marca święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Po Mszy Św. uczczenie relikwii, które przechowujemy w naszym kościele.

Spotkanie PO Akcji Katolickiej w piątek 19 maja po Mszy św. wieczornej.

 

Msza Święta z nabożeństwem do świętego Ojca Pio w tym miesiącu odbędzie się w czwartek 18 maja. Zachęcamy do składania intencji do Świętego Ojca Pio na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

 

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze wszystkich grup, w sobotę 20 maja o godz. 10:00. Zapraszamy na to spotkanie, także wszystkie osoby, które nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania, a chciałyby do niego się przygotować. Kandydatów do bierzmowania zachęcamy do uczestnictwa w Apelu przy figurze Matki Bożej codziennie o godz. 21:00.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej  „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży. Dzisiaj gazety wiele miejsca poświęcają objawieniom w Fatimie i nowym świętym – Hiacyncie i Franciszkowi. Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Mieszkańców Słonowa i wszystkich parafian zapraszamy w przyszłą niedziele 21 maja na Mszę Św. o godz. 12.00 do Słonowa. W tym roku fatimskim, 13 maja obchodzimy 71 rocznicę poświęcenia kościoła w Słonowie. Na pamiątkę tamtego dnia w ołtarzu głównym kościoła w Słonowie została namalowana Matka Boża Różańcowa w szacie fatimskiej. Dzięki Panu Władysławowi Ossolińskiemu, który zachował wspomnienia tamtych dni, będziemy dziękować Bogu i Matce Bożej za opiekę nad nami, zwłaszcza nad mieszkańcami Słonowa. Będziemy też prosili Matkę Bożą Fatimską za wszystkich parafian, za mieszkających w Słonowie, zwłaszcza za tych, którzy oddalili się od Boga i zaniedbali łaskę opieki Matki Bożej. Po Mszy Św. będzie też koncert  Zespołu Muzyki Dawnej „Integri” pod przewodnictwem pana Adama Deneki. Serdecznie zapraszamy.

 

Bóg zapłać też za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących z naszej parafii.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Dziękujemy za ofiary na remont ławek oraz na środki czystości i sprzątanie kościoła.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 7 maja 2017 r.

IV Niedziela Wielkanocna 

 

 

Dzisiaj niedziela  „Dobrego Pasterza”rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.  Dzisiaj  po Mszy Św. o godz. 11.30  zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca.

 

Nabożeństwo Majowe dzisiaj i każdego dnia w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 17.30

 

W sobotę 13 maja  przypada 100 rocznica  pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie oraz dzień kanonizacji  bł. Hiacynty i bł. Franciszka. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy  Majowym o godz. 17.30, jeszcze przed  Mszą Św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Różaniec. Po Mszy Św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Na nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież i dzieci. Wszystkich członków Róż Żywego Różańca w naszej parafii, również z kościołów filialnych prosimy o obowiązkową obecność na tym nabożeństwie. W czasie procesji będziemy też prosić Matkę Bożą za  nasze Miasto i Gminę.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zawierzymy też w tym dniu Matce Bożej i św. Dzieciom z Fatimy nasze dzieci komunijne i ich rodziny. Prosimy aby dzieci  przyniosły swoje Różańce.

 

W sobotę 13 maja, w Zielonej Górze święcenia diakonatu a 27 maja w Gorzowie święcenia kapłańskie.  Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do święceń i módlmy się o nowe powołania, również z naszej parafii.

 

Wczoraj odbyła się Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Paradyża, a dziś trwa Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do naszego Seminarium. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Ministrantach i wspólnocie Przyjaciół Paradyża.

 

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze wszystkich grup, w sobotę 20 maja o godz. 10:00. Zapraszamy na to spotkanie, także wszystkie osoby, które nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania, a chciałyby do niego się przygotować. Kandydatów do bierzmowania zachęcamy do uczestnictwa w Apelu przy figurze Matki Bożej codziennie o godz. 21:00.

 

Zachęcamy do czytania  „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży.  Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 30 kwietnia 2017 r.

III Niedziela Wielkanocna 

  

Jutro 1 maja  wspomnienie liturgiczne św. Józefa Rzemieślnika.

 

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa Majowe w kościele Chrystusa Króla o godz. 17.30 

Bardzo zachęcamy  parafian do wspólnego czy indywidualnego odmawiania Litanii Loretańskiej  w kościołach filialnych, przy krzyżach, kapliczkach, w domach i mieszkaniach.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Różańcowych oraz spotkanie członków Róż Żywego Różańca.

 

Apel Jasnogórski w maju każdego dnia o godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej. W soboty modlitwa apelowa na zakończenie  Adoracja o godz. 20.00. Serdecznie  zapraszamy.

 

W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Msze Św. w Dobiegniewie i w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę. O godz. 11.30 Msza Św. za  mieszkańców Miasta i Gminy Dobiegniew – intencja od Burmistrza i Rady Miasta

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

 

W czwartek modlimy się w intencji powołań. Zapraszamy do  modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. O godzinie 17:00 spotkanie formacyjne dla Ministrantów, a od godziny 17.30 Adoracja w intencji kapłanów. Spotkanie dla Ministrantów Starszych i Szafarzy  po adoracji w sobotę.

 

W czwartek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża w salce parafialnej. Zapraszamy też wszystkich zainteresowanych wyjazdem do Paradyża w dniu 7 maja w związku z Pielgrzymką Przyjaciół Paradyża.

 

W sobotę, 6 maja, Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Matki Bożej „Ozdoby Paradyża”. Pamiętajmy w modlitwie o Ministrantach. Z tego powodu, chorych z I soboty miesiąca, ks.Tomasz odwiedzi w sobotę 13 maja. 

 

W sobotę o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.  Po Mszy Św. wspólne 15 minutowe rozmyślanie oraz Różaniec. O  godz. 20.00, na zakończenie Adoracji  Apel Jasnogórski.

 

Drodzy parafianie z  wielkim smutkiem patrzymy jak wielu parafin nie uczestniczy we Mszy Św. niedzielnej, w ciągu tygodnia czy na nabożeństwach. Módlmy się do Matki Bożej Fatimskiej, św. Jana Pawła II oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty – których kanonizacja już 13 maja -o dar miłości do Boga obecnego w Eucharystii.

 

W ubiegłą niedzielę na pomoc mieszkańcom Aleppo w Syrii zebraliśmy i przekazaliśmy 1955 zł. Trwają  prace związane z naprawą i renowacją  ławek w kościele pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Św.  Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 23 kwietnia  2017 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

Słowa Pana Jezusa przekazane przez św. Faustynę Kowalską:

Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia Mojego. (Dz. 699)

 

Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

Rozpoczynamy  Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Ofiara jest przeznaczona na pomoc ofiarom w Syrii.

 

Dzisiaj też Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Tomaszu i naszej młodzieży. 

Zbiórka dla uczestników Parafialnej Pielgrzymki Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich w sobotę 29 kwietnia o godz. 6:15 przy plebanii. Wyjazd o godz. 6:30

 

Ks. Biskup Tadeusz prosi nas kapłanów, abyśmy zachęcali parafian do czytania prasy katolickiej zwłaszcza „Niedzieli” i „Gościa” z diecezjalnymi dodatkami w których informacje z życia naszej diecezji. Dzisiaj w „Gościu” fabularny film o zmartwychwstaniu a w „Niedzieli” artykuł „Miłosierdzie – Koło ratunkowe dla świata”

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców.

Trwają  prace związane z naprawą i renowacją  ławek w kościele pw. Chrystusa Króla. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Dziękujemy bardzo za pomoc w sprzątaniu naszych kościołów. W Dobiegniewie prosimy o pomoc  w czwartki po Mszy Św. wieczornej. Bóg zapłać, również parafianom, którzy składają ofiary na ten cel.

 

Szczególnie dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia, zachęcamy do włączenia się w dzieło miłosierdzia  - „Mój 1 zł. miesięcznie dla najbiedniejszych” Złożone ofiary przekazujemy potrzebującym w naszej parafii.

 

Dziękujemy motocyklistom, którzy wczoraj  w naszym kościele pw. Chrystusa Króla na modlitwie rozpoczęli  sezon, również za złożone ofiary.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Bożemu Miłosierdziu powierzamy naszą parafię i Ojczyznę Polskę. Przez wstawiennictwo św. Faustyny i  św. Jana Pawła II modlimy się za nasze Rodziny, szczególnie za dzieci, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!     

www.parafiadobiegniew.pl

 

W związku z naszym patronalnym Świętem Niedzieli Bożego Miłosierdzia, chciałem Wszystkim Wam Kochani PODZIĘKOWAĆ za codzienną pracę w Caritas naszej diecezji.

Dziękuję Księżom Proboszczom i Wikariuszom

Dziękuję Wszystkim, którzy tworzą Parafialne Zespoły Caritas

Dziękuję Darczyńcom i Wolontariuszom

Dziękuję Pracownikom i Wolontariuszom Caritas diecezjalnej

Dziękuję Wszystkim Wam Kochani za rzeczywisty trud i fizyczny i duchowy jaki wkładacie niosąc pomoc naszym braciom i siostrom potrzebującym.

Niech Zmartwychwstały Jezus da nam światłe oczy i serce, byśmy  pomoc nieśli zawsze z Miłością i umieli dostrzec  w człowieku Chrystusa, który woła  „PRAGNĘ”.

 

Z modlitwą Ks. Stanisław Podfigórny

Dyrektor Caritas Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 16 kwietnia  2017 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

Kochani Parafianie, drodzy Goście - którzy z nami przeżywacie Święta Wielkanocne - składamy Wam najlepsze życzenia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Taca przeznaczona jest na KUL i nasze uczelnie katolickie. Msza Św. w Ługach o godz. 12.45

 

Za tydzień II Niedziela Wielkanocna czyli  Miłosierdzia Bożego. 

Naszą parafię, zwłaszcza dzieci i młodzież  zawierzamy Jezusowi Miłosiernemu, Matce Bożej Fatimskiej oraz powierzymy wstawiennictwu św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

 

W tygodniu, w czasie Oktawy Wielkanocnej, Msze Święte o godz. 7.30 i o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy Św. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

 

W przyszłą niedzielę diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o naszych maturzystach.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji.

 

Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy pomagają ubogim i potrzebującym. Bóg zapłać za jałmużnę wielkopostną, ofiary składane u św. Antoniego, za podzielenie się z potrzebującymi zwłaszcza składając ofiarę w czasie poświęcenia pokarmów i przekazanie innych darów materialnych. Niech św. Faustyna  wyprosi nam serca miłosierne.

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i pięknego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękujemy bardzo ks. Tomaszowi za przewodniczenie liturgii i Boże Słowo oraz przygotowanie z pomocą parafian Ciemnicy i Bożego Grobu. Księdzu Gerardowi Bóg zapłać zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy bardzo Panu Ryszardowi, Zakrystianom, Szafarzom Komunii Św., Lektorom, Ministrantom  oraz  wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu naszych świątyń na święta, za kwiaty i świąteczny wystrój wszystkich kościołów. Bóg zapłać za duchowy i materialny dar ołtarza ofiarowany w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać za życzenia  oraz  modlitwę za kapłanów, kleryków  i o nowe powołania. Dziękujemy  wszystkim, którzy  sprzątali i dekorowali nasze świątynie. Szczególne Bóg zapłać za dokładne posprzątanie kościoła pw. Chrystusa Króla, za wyczyszczone dywany, chorągwie oraz  sztandary i paramenty liturgiczne . Bardzo dziękujemy naszemu Chórowi oraz organistom - Ernestowi Golec i Jakubowi Szydłowskiemu za przygotowaną oprawę muzyczną. Bóg zapłać parafianom, którzy nieśli Figurę Matki Bożej Fatimskiej, feretron Matki Bożej Królowej Polski, relikwie i sztandary  w czasie procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i dekorację  Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękujemy bardzo naszym Strażakom (również dziewczętom w mundurach), którzy wiernie i bardzo licznie pełnili straż przy Chrystusie w Bożym Grobie i przy baldachimie w czasie procesji Rezurekcyjnej. 

 

Bóg zapłać Wam drodzy Parafianie, którzy z wiarą i modlitwą uczestniczyliście w tych dniach w liturgii dając świadectwo miłości do Boga, Kościoła i naszej Parafii.

 

Serdecznie dziękujemy też wszystkim drogim nam Gościom za wspólną modlitwę. Pozdrawiamy Was, polecamy się Waszej pamięci i zapewniamy o modlitwie.

 

Zachęcamy do nabycia i czytania  „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego” oraz „Miłujcie się” dla młodzieży.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

Dzielmy się naszą radością i głośmy Wszystkim, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!  Alleluja!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 9 kwietnia  2017 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorzkie Żale  o godz. 17.15

Jutro  w Dobiegniewie od godz. 16.00 do 18.00 Sakrament Pokuty i Pojednania  z udziałem kapłanów z dekanatu.   W Mierzęcinie i Chomętowie od. godz. 16.00,  w Słonowie od  godz. 16.45. Módlmy się o łaskę pojednania się z Bogiem i ludźmi dla wszystkich parafian. 

W Wielki Czwartek, Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji na pamiątkę modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu. W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa  zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu  w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej do grona Ministrantów zostanie włączonych 11 chłopców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ich Rodziców i najbliższych.

Próby służenia dla Ministrantów i Szafarzy  w środę o godz. 19:00 i piątek o godz. 14:00

W Wielki Piątek  adoracja od godz. 8.00 do 22.00. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w Ciemnicy.

O godz. 15.00,  w Godzinie Miłosierdzia , Droga Krzyżowa na którą zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież i dzieci. Rozpoczniemy też Nowennę przed  Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża i Komunią Św. o godz. 18.00.  Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja do godz. 22.00

Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 8.00 do 19.30

Poświęcenie  pokarmów na stół wielkanocny w kościele pw. Chrystusa Króla o godz.11.00, 12.00 i 13.00.  W czasie święcenia pokarmów będzie można złożyć na tacę jałmużnę wielkopostną, którą  przekażemy potrzebującym dzieciom z naszej parafii. W kościołach filialnych i innych miejscach poświęcenie pokarmów wg planu dostępnego na internetowej stronie i w gablotce.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy  o godz. 20.00  Msza Św. sprawowana w czasie  Wigilii Paschalnej jest Mszą Niedzieli Zmartwychwstania.  Zapraszamy na tą najważniejszą celebrację w czasie której święcimy ogień, uczestniczymy w procesji z zapalonym paschałem, słuchamy orędzia wielkanocnego i Bożego Słowa a w czasie liturgii chrzcielnej wyznajemy wiarę i odnawiamy nasz Chrzest. Prosimy o zabranie świec na liturgię światła i odnowienie Chrztu Świętego.

W Niedzielę  rano Adoracja Najświętszego Sakramentu przy pustym Grobie od godz. 5.30.  Procesja rezurekcyjna i Msza  Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00

Pozostałe Msze Św. w kościele Chrystusa Króla o 10.00, 11.30. i o 18.00. W Mierzęcinie procesja rezurekcyjna o godz. 8.30. Msza Św. w Osieku o godz. 12.45. W Ługach Msza Św. w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.45

Chorych którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pojednania przed Świętami prosimy zgłosić w zakrystii. Chodzi o parafian do których nie przychodzą kapłani co miesiąc z racji pierwszego piątku.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę od godz. 16.00 do 17.00

Dzisiaj zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Szkolne Koło Caritas po Mszach Św. rozprowadza „babeczki wielkanocne” w cenie 2 zł oraz prasę katolicką, która może przygotować nas do głębszego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu zbierane w czasie Gorzkich Żali. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl   

 

 

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

WIELKA SOBOTA

15.04. 2017 r. 

 

DOBIEGNIEW  godz. 11.00, 12.00 i 13.00

 

KOŚCIOŁY FILIALNE I INNE MIEJSCOWOŚCI

 

Godz. 9.00 – LUBIEWKO, SARBINOWO

Godz. 9.15 – OSIEK, PODLESIEC

Godz. 9.30 – CHOMĘTOWO, MIERZĘCIN

Godz. 10.00 – ŁUGI, NOWY MŁYN

Godz. 10.15 –  NIWY, ROLEWICE

Godz. 10.30 – SŁAWICA, CHRAPÓW

Godz. 10.45 – DĘBOGÓRA

Godz. 11.00 – OSTROWIEC

Godz. 11.15 – SŁONÓW                                                                                                             

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 2 kwietnia 2017 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 

Dziękujemy Bogu za dar rekolekcji parafialnych. Módlmy się też dla siebie i wszystkich parafian  o łaskę dobrej spowiedzi wielkanocnej.

 

Dzisiaj o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. 

 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.30 dla dorosłych. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, katechetów i nauczycieli  o zachęcenie i uczestniczenie z dziećmi i wnukami w tym pięknym nabożeństwie, w którym Pan Bóg uczy nas przeżywania z wiarą i nadzieją naszych życiowych trudności i cierpienia.

 

Spotkanie dla Grupy Przyjaciół Paradyża we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

 

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca oraz odwiedziny chorych.

 

W czwartek modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne (zbiórka) dla Ministrantów, a od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów.

 

W piątek, 7 kwietnia, po Mszy Świętej Wieczornej spotkanie dla uczestników Parafialnej Pielgrzymki Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich, która odbędzie się w dniach 30.04.- 03.05.2017r.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

Szkolne Koło Caritas w najbliższą niedzielę po Mszach Św. rozprowadzać będzie „babeczki wielkanocne”

 w cenie 2 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dla potrzebujących w naszej parafii.

 

W imieniu ks. Biskupa bardzo zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców.

Trwają  prace związane z naprawą i renowacją  ławek w kościele pw. Chrystusa Króla. W nawie bocznej przed ołtarzem Matki Bożej Obozowej można zobaczyć już  pierwsze odnowione ławki. Wielkie Bóg zapłać wykonawcom i wszystkim, którzy zapragną pomóc w wykonaniu naprawy wszystkich ławek. W przyszłości planujemy też odnowienie konfesjonałów i inne prace wewnątrz kościoła pw. Chrystusa Króla.

 

W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla.

Bóg zapłać za ofiary składane u św. Antoniego. Zachęcamy  też do włączenia się do akcji Caritas  „Mój 1 zł. miesięcznie dla najbiedniejszych”

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 26.03. 2017 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – „Laetare”

 

Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. mgr  Marcin Fligier, proboszcz parafii Wielisławice. Serdecznie witamy w naszej parafii i polecamy modlitwom parafian księdza Rekolekcjonistę.

 

Msze Św. rekolekcyjne w Dobiegniewie od poniedziałku do środy o godz. 11.00 i 18.00

Módlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i Św. Józefa o błogosławione owoce Wielkiego Postu, rekolekcji świętych oraz o łaskę dobrej spowiedzi wielkanocnej.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców pierwszokomunijnych.

 

W czasie rekolekcji będzie też okazja do spowiedzi przed i w czasie  Mszy Św. rekolekcyjnych w Dobiegniewie oraz  przed Mszą Św. poranną.

Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu będzie w Wielki Poniedziałek –10 kwietnia  2017r. od godz. 16.00

 

Szczegółowy Plan rekolekcji w gablotce i na parafialnej stronie.

Prosimy, aby przekazać zaproszenie do udziału w rekolekcjach oraz przez modlitwę i zachętę  pomóc  w przystąpieniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania  swoim bliskim i znajomym.

 

Dziękujemy ks. Rekolekcjoniście – ks. mgr.  Pawłowi Sztyberowi z parafii Strzelce Krajeńskie, ks. Tomaszowi, katechetkom i nauczycielom z naszych szkół, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Rekolekcji Szkolnych. Módlmy się codziennie o potrzebne łaski  dla  dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli i katechetów przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. Józefa, patrona naszej parafii.

 

Dzisiaj o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. 

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17.30 dla dorosłych.

 

W tym tygodniu, w pierwszą  sobotę miesiąca, Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.00 Po Mszy Św., rozmyślanie, Różaniec i Adoracja. Spotkanie dla Szafarzy i Ministrantów Starszych po adoracji na plebanii.

W sobotę odwiedziny chorych do których przychodzi ks. Tomasz.

 

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w diecezjalnych  ŚDM, które odbędą się 8 kwietnia w Gorzowie. W trakcie spotkania: Eucharystia, Adoracja Krzyża, katecheza, Przedstawienie teatralne „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”, muzyczne uwielbienie i poczęstunek. Koszt 20zł. Zapisy do 30 marca w zakrystii.

 

W sobotę, 1 kwietnia na godz. 9:00, zapraszamy na Warsztaty Muzyczne organizowane przez nasz Parafialny Chór i Stowarzyszenie „Pro Musica Sacra”. Spotkanie zakończy się Mszą Świętą o godz. 13:00. Więcej informacji na plakacie.

 

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Ofiary ze sprzedaży świec Caritas Diecezji przeznaczy na pomoc  rodzinom mieszkającym  w zniszczonym Aleppo w Syrii. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, młodzież z szkolnego Caritas, będzie rozprowadzać  świece oraz prasę katolicką.

Bardzo zachęcamy do nabycia i czytania  „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. Zakończyliśmy już prace remontowe w salkach parafialnych. Bóg zapłać wykonawcom i ofiarodawcom. Trwają też prace związane z naprawą i renowacją  ławek w kościele pw. Chrystusa Króla. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na ten cel to bardzo o to prosimy.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

 

www.parafiadobiegniew.pl

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Dobiegniew

 

 

 

Niedziela 26.03.2017

 

7.30   Msza Św. z nauką rekolekcyjną w kościele pw. św. Józefa

8.30   Msza Św. z nauką rekolekcyjną

10.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

11.30 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

Poniedziałek 27.03.2017

 

11.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

Wtorek 28.03.2017

 

11.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

Środa 29.03.2017 - zakończenie

 

11.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

 

Wielki Poniedziałek  10.04.2017 !!!

16.00-18.00 Spowiedź

 

  

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Kościoły Filialne

 

Niedziela 26.03.2017

 

Mierzęcin -   9.00 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Chomętowo -  10.30 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Słonów  -    12.00 - Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Osiek  -    12.45 – Okazja do Spowiedzi  i Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

 

Rekolekcje w tygodniu

Słonów

 

Poniedziałek 27.03.2017

19.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Poniedziałek  10.04.2017

16.45 Spowiedź

 

Mierzęcin

 

Wtorek 28.03.2017

19.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Poniedziałek  10.04.2017

16.00 Spowiedź

 

Chomętowo

 

Środa 29.03.2017

19.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Poniedziałek  10.04.2017

16.00  Spowiedź

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 19 marca  2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 

 

Dzisiaj ostatni dzień nowenny przed  Uroczystością  Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – patrona naszej parafii. Na zakończenie Mszy Św. wspólna modlitwa za wszystkich parafian.

Jutro główna Msza Św. odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu w kościele pw. św. Józefa o godz. 11.00.

Mszy Św. będzie przewodniczył  Ks. Oficjał Sądu Kościelnego z Gorzowa, ks. Kan. Janusz Zieliński.

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zapraszamy też na uroczystą  Mszę Św. wieczorną w kościele pw. Chrystusa Króla, którą zakończymy aktem zawierzenia parafii św. Józefowi.

  

Dzisiaj o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym oraz adoracja Krzyża.

  

W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, o godz. 17.30 dla dorosłych. 

 

Za tydzień, w  IV Niedzielę Wielkiego Postu, na wszystkich Mszach Św. rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Msza Św. rekolekcyjna  w Osieku w niedzielę o godz. 12.45

Rodziców i dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na godz. 10.30. Po Mszy Św. spotkanie.

Módlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i Św. Józefa o błogosławione owoce Wielkiego Postu, rekolekcji świętych oraz o łaskę dobrej spowiedzi wielkanocnej.

 

W tym miesiącu, wyjątkowo w piątek, 24 marca o godz. 18:00, Msza Święta z nabożeństwem do świętego Ojca Pio. Zapraszamy do modlitwy wraz z Grupą modlitewną Świętego Ojca Pio oraz do składania intencji do św. Ojca Pio na ołtarzu św. Józefa. Wcześniej o godz. 17:30 Droga Krzyżowa z rozważaniami św. Ojca Pio.

 

Od środy do piątku w godzinach przedpołudniowych, w naszej parafii będą prowadzone Rekolekcje Szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież - uczniów z naszej parafii oraz ks. Rekolekcjonistę na czas rekolekcji.

 

Zapraszamy młodzież z naszej parafii do uczestnictwa w diecezjalnych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się 8 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie spotkania: Przedstawienie teatralne „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” i katecheza, Eucharystia, Poczęstunek, Adoracja Krzyża i muzyczne uwielbienie. Koszt wyjazdu 20zł. Zapisy do 30 marca w zakrystii.

 

Bardzo zachęcamy do czytania  „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży.  Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Prosimy o włączenie się do Wielkanocnej Akcji Caritas. Zachęcamy do zakupu świec na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Ofiary ze sprzedaży świec Caritas Diecezji przeznaczy na pomoc  rodzinom mieszkającym  w zniszczonym Aleppo w Syrii. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła, młodzież z szkolnego Caritas, będzie rozprowadzać  świece Caritas.

Jeśli będzie aprobata parafian, planujemy włączyć się w akcję pomocy rodzinom syryjskim organizowaną  przez Caritas Polska i objąć roczną pomocą – jako parafia Dobiegniew - jedną rodzinę z syryjskiego  Aleppo.

 

Tydzień temu do puszek na cele misyjne  zebraliśmy 989 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia! 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 12 marca  2017 r.

II Niedziela Wielkiego Postu 

 

 

Wczoraj  rozpoczęliśmy nowennę przed  Uroczystością  Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – patrona naszej parafii. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj po Sumie a w tygodniu  po Mszy Św. wieczornej.

Zachęcamy też do indywidualnego przygotowania do odpustu parafialnego. Teksty modlitw są dostępne na naszej internetowej stronie..

Główna Msza Św. odpustowa z udziałem kapłanów z dekanatu w kościele pw. św. Józefa w poniedziałek 20 marca o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

 

Dzisiaj dzień modlitwy  i solidarności  z  misjonarzami. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na cele misyjne dzieł pomocy „Ad Gentes”.

 

Dzisiaj o godz. 17.15  Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym oraz adoracja Krzyża.

 

W czwartek 16 marca modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, o godz. 17.30 dla dorosłych. Zaprośmy do modlitwy bliskich i znajomych. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na godz. 16.30

 

Rekolekcje wielkopostne planujemy od 26 marca - IV Niedzieli Wielkiego Postu.

Módlmy się gorliwie  przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej i Św. Józefa o błogosławione owoce Wielkiego Postu, rekolekcji świętych oraz o łaskę dobrej spowiedzi wielkanocnej.

 

Bardzo zachęcamy do czytania prasy katolickiej - „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży. Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Informujemy parafian o śmierci śp. Bogdana Terzyka, taty ks. Pawła. Msza Św. pogrzebowa z udziałem Księdza Biskup a  w poniedziałek 13 marca o godz. 11.00 w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu.                   We wtorek 14 marca o godz. 11.00 pogrzeb w kościele parafialnym w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie). Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich naszych zmarłych.

W ostatnich dniach podjęliśmy zalecone w czasie wizytacji konieczne prace remontowe w kancelarii parafialnej. Remont i uzupełnienie  wyposażenia kancelarii mogliśmy zrealizować dzięki przekazanym ofiarom „za opłatek”. Rozpoczęliśmy też prace remontowe w salkach parafialnych oraz odnowienie ławek w kościele pw. Chrystusa Króla. Serdeczne  Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc.

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. 

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 5 marca 2017 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30  spotkanie dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca z naszej parafii.

 

Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem  pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.

  

Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest przy ołtarzu Matki Bożej i św. Józefa przez cały Wielki Post.

 

W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży, o godz. 17.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców i katechetów by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

W środę Dzień Kobiet - szczególnie w tym dniu modlimy się, przez wstawiennictwo Matki Bożej, za nasze panie i dziewczęta.

W każdą środę o godz. 17.45 tradycyjnie nowenna przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Na ołtarzu można wcześniej napisać i zostawić intencje błagalne czy dziękczynne w jakich pragniemy się modlić.

 

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

Informujemy parafian, którzy uczestniczą we Mszy Św. w kościele w Mierzęcinie, że w czasie Wielkiego Postu Msza Św. w tygodniu będzie odprawiana we wtorek o godz. 19.00

 

W dniach od 29.04. - 3.05. (weekend majowy) z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka autokarowa Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich.  Koszt: 550zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Tomasza i na plakacie.

 

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła. Sprzątanie w Dobiegniewie odbywa się w czwartki po Mszy Św. wieczornej. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się  o wszystkie nasze kościoły.

 

W środę popielcową na Dom Księży Emerytów  zebraliśmy 1050 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży. Prasę katolicką  można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Św. Józefowi polecamy wszystkich parafian i ofiarodawców. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.  Zachęcamy też do comiesięcznej pomocy - Mój 1 zł. miesięcznie dla najbiedniejszych” 

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

Intencja papieska na marzec 2017

Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 26 lutego 2017 r.

VIII Niedziela Zwykła - Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

 

W środę Popielec – rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

W Środę Popielcową Msze Św. w  Dobiegniewie o godz. 7.30, 11.00  i 18.00

w Chomętowie o godz. 19.00, w Słonowie o godz. 19.00 i w Mierzęcinie o godz. 16.30

 

W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

  

W piątek rozpoczynamy wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży a o 17.30 dla dorosłych. Prosimy rodziców i katechetów by zachęcili dzieci i młodzież i uczestniczyli wraz z nimi.

   

W Wielkim Poście, w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Taca w czasie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Zachęcamy do podejmowania postanowień na czas Wielkiego Postu.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych. W czwartek modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. O godz. 17:00 spotkanie formacyjne (zbiórka) dla Ministrantów, a od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów. Po Mszy Św. spotkanie dla rodziców ministrantów w salce parafialnej.

 W piątek na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlić się razem z Grupą Młodzieżową w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. Po Mszy Św. spotkanie dla młodzieży w salce parafialnej.

 

W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wspólne rozmyślanie, Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie formacyjne dla Szafarzy i Ministrantów Starszych po adoracji w sobotę o godz. 20.00

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30  spotkanie dla członków  Żywego Różańca. 

W dniach od 29.04.- 3.05. (weekend majowy) z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka autokarowa Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich. W planie pielgrzymki m.in. modlitwa i zwiedzanie: Skrzatusz - Gietrzwałd - Święta Lipka - Sokółka - Święta Woda - Białystok - Warszawa - Niepokalanów - Licheń. Koszt: 550zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u

 ks. Tomasza i na plakacie

 

Św. Józefowi polecamy naszą parafię.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Komunikat ks. Biskupa

 Drodzy Diecezjanie!

            Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. Dzisiaj rozpoczyna się  50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu". Każdy z nas może wnieść osobisty wkład w dzieło Kongresu przez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

            Wyjątkowo cennym darem jest dar całkowitej abstynencji od alkoholu. Zachęcam do ofiarowania tego daru szczególnie w okresie całego Wielkiego Postu, który rozpocznie się w Środę Popielcową, 1 marca br. Niech nasza postawa, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i naszej ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem      +Tadeusz Lityński - Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Parafian, którzy podejmą abstynencję prosimy o zapisanie się do parafialnej Księgi Trzeźwości.

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 19 lutego 2017 r.

VII Niedziela Zwykła

 

 

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dzieci, rodziców, chrzestnych i bliskich dzieci, które w tym roku przygotowują się do przystąpienia po raz pierwszy do Sakramentu Pojednania i Pierwszej Komunii Świętej.

 

W imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa zapraszamy do uczestniczenia we Mszy Św. w tygodniu o godz. 7.30  i 18.00 oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu w każą sobotę. W środy o godz. 17.45 tradycyjnie nowenna przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Na ołtarzu można wcześniej napisać i zostawić intencje błagalne czy dziękczynne w jakich pragniemy się modlić.

 

We wtorek, 21 lutego o godz. 18.00, Msza Święta z nabożeństwem do świętego Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do modlitwy wraz z Grupą modlitewną Świętego Ojca Pio oraz do składania intencji do św. Ojca Pio na ołtarzu św. Józefa.  

 

W dniach od 29.04.-3.05. (weekend majowy) z naszej parafii organizowana jest Pielgrzymka autokarowa Śladami Matki Bożej i Świętych Polskich. W planie pielgrzymki m.in. modlitwa i zwiedzanie: Skrzatusz - Gietrzwałd - Święta Lipka - Sokółka - Święta Woda - Białystok - Warszawa - Niepokalanów - Licheń. Koszt: 550zł. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u ks. Tomasza i wkrótce na plakacie. 

Zachęcamy bardzo do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku pod chórem.

W ubiegłą niedzielę na dach kościoła pw. Chrystusa Króla zebraliśmy 1830 zł.

Bóg zapłać też za ofiary składane u św. Antoniego dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy też do podjęcia zobowiązania do comiesięcznej pomocy - „Mój 1 zł. miesięcznie dla najbiedniejszych”

 

Św. Józefowi polecamy naszą parafię.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 12 lutego 2017 r.

VI Niedziela Zwykła

 

 

W czwartek 16 września, na Mszy Św. wieczornej, z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej modlimy się za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

 

Rodziców i dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.00. W czasie liturgii poświęcenie świec komunijnych. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne dla rodziców.

W czwartek o godz. 17.00, w salce parafialnej, zbiórka dla Ministrantów.

W piątek po Mszy Świętej wieczornej, w salce parafialnej, spotkanie Grupy Młodzieżowej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku pod chórem.

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka ofiar na dach kościoła pw. Chrystusa Króla. W ubiegłą niedzielę na hospicja zebraliśmy 1146 zł.

 

Bóg zapłać parafianom za pomoc w sprzątaniu naszych kościołów, za ofiary składane na sprzątanie i ogrzewanie oraz składane u św. Antoniego na Caritas - dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia pewnego zobowiązania do regularnej, comiesięcznej pomocy:

„Mój 1 zł. Miesięcznie dla najbiedniejszych”

Kiedyś bardzo wielu podejmowało taką formę miłości bliźniego.

Papież Benedykt XVI naucza: „Św. Piotr wśród duchowych owoców jałmużny wymienia przebaczenie grzechów. Pisze: „Miłość zakrywa wiele grzechów” (1 P 4, 8).

Bóg daje nam grzesznikom możliwość uzyskania przebaczenia. Dzielenie się z ubogimi tym, co posiadamy, przygotowuje nas do przyjęcia tego daru…

Zbliżając nas do innych, jałmużna zbliża nas do Boga i może stać się narzędziem prawdziwego nawrócenia i pojednania z Nim i z braćmi. Jałmużna uczy wielkodusznej miłości”

 

Jeszcze słowa św. Teresy z Kalkuty: Bardzo często pytają mnie, kiedy znikną głód i ubóstwo na świecie, a ja odpowiadam: Kiedy ty i ja zaczniemy się dzielić. Im więcej mamy, tym mniej dajemy. Im mniej mamy, tym więcej możemy dać”

 

Św. Józefowi polecamy naszą parafię.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 5 lutego 2017 r.

V Niedziela Zwykła

 

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30  spotkanie dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca z naszej parafii. Wykaz tajemnic dla wszystkich Róż można znaleźć na naszej parafialnej stronie internetowej.

  

W sobotę 11 lutego  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Kościół w tym dniu obchodzi Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych, ich bliskich oraz pracowników Służby Zdrowia na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla chorych oraz możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

  

W każdą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii a szczególnie rodziców i dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Spotkanie i konferencja dla rodziców pierwszokomunijnych w niedzielę 19 lutego.

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię przez modlitwę i składane ofiary na tacę. Serdecznie dziękujemy też za ofiary opłatkowe, na ogrzewanie kościoła i złożone z racji wizyty duszpasterskiej.

Dzisiaj po Mszach Św. zbiórka do puszek na hospicja. W przyszłą niedziele zbiórka na remont dachu kościoła pw. Chrystusa Króla. Aktualnie w kościele pw. Chrystusa Króla rozpoczęliśmy konieczne naprawy okien na dachu kościoła i wieży. Jeżeli Bóg pozwoli to w sierpniu planujemy poważniejszą naprawę, konserwacje i strojenie naszych organów. Rozpoczynamy też naprawę i konserwację wszystkich ławek w kościele. Przed nami również konieczne prace w naszej zakrystii. Tym bardziej serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku pod chórem. „Niedziela” i „Gość” w tym tygodniu wspominają o zamordowanej w Boliwii młodej misjonarce świeckiej Helenie Kmieć. Zachęcamy też do obejrzenia nowego filmu o patronce młodzieży - bł. Karolinie Kózkównie. „Zerwany Kłos” można będzie obejrzeć w kinach od 17 lutego.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Św. Józefa prosimy za wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy zaniedbują codzienną modlitwę, Sakrament Pojednania oraz obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. w niedziele i święta.

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Intencje papieskie - Luty 2017

Ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.
Ewangelizacyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji.

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 29 stycznia 2017 r.

IV Niedziela Zwykła

 

 

W tym tygodniu, w poniedziałek, kończymy czas wizyty duszpasterskiej. Jutro od godz. 16.00 odwiedzimy parafian z ul. Staszica i Jedności Robotniczej.

Kolędę uzupełniającą można zgłosić w zakrystii podając adres i nr. telefonu.

W czwartek  święto Ofiarowania Pańskiego, na Mszę Św. o godz. 7. 30 i 18.00 przynosimy świece. W tym dniu obchodzimy  też Dzień Życia Konsekrowanego.

Po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

Poświęcenie świec w kościołach filialnych w niedzielę.

 

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Św. o godz. 11.30  spotkanie dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca.

  

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych. 

 

W I Czwartek miesiąca modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. O godzinie 17:00 spotkanie formacyjne (zbiórka) dla Ministrantów, a od godziny 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów.

 

Zapraszamy młodzież z naszej parafii do modlitwy razem z Grupą Młodzieżową z naszej parafii w I Piątek miesiąca na Mszy Świętą wieczornej. Po Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży w salce parafialnej.

 

W sobotę o godz. 18.00  Msza Św. wynagradzająca  Niepokalanemu Sercu Maryi, wspólne rozmyślanie, Różaniec i możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu  do godz. 20.00. Szczególnie w tym roku - kiedy wspominamy  setną rocznicę objawień w Fatimie - zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię przez modlitwę i składane ofiary na tacę. Serdecznie dziękujemy też za ofiary opłatkowe, na ogrzewanie kościoła i składane z racji wizyty duszpasterskiej.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz hospicjów.

Przypominamy, że na Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej można oddać 1% podatku w ramach akcji „1% podatku -100% serca”. Więcej informacji w gablotce.

 

Prosimy  Boga o obfite błogosławieństwo na czas ferii zimowych dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i katechetów.

 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 22 stycznia 2017 r.

III Niedziela Zwykła

 

 

Serdeczne Bóg zapłać za pełne wiary przyjmowanie kapłanów z racji wizyty duszpasterskiej.

Plan kolędy w tym tygodniu:

 

Poniedziałek 23.01 – od godz. 16.00 ul. Mickiewicza i ul. Zwycięstwa

Wtorek 24.01 – od godz. 16.00  ul. Obrońców Pokoju, ul. Poznańska, ul Jeńców Obozu IIC

Środa  25.01. – od. godz. 16.00 oraz ul. Leśna, ul. Krótka, Lubiewko i Ostrowiec

W piątek 27.01. - od godz. 15.00   ul. Gdańska

W sobotę  28.01. - od godz. 14.00 Osiek

Niedziela  29.01. - od godz.15.00 – Niwy, Sławica, Dębogóra , ul. Chrobrego, Wodna i Ługowo

 

Przypominamy parafianom, że można zawsze, przez cały rok, poprosić kapłana z modlitwą i błogosławieństwem do swoich domów jeśli jest takie pragnienie. Kolędę uzupełniającą można zgłosić w zakrystii podając adres i nr. telefonu.

  

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię przez modlitwę i składane ofiary.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszych kościołów, za ofiary składane na sprzątanie i ogrzewanie oraz składane u św. Antoniego na Caritas - dla potrzebujących z naszej parafii.

 

Św. Józefowi polecamy naszą parafię.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

 Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 15 stycznia 2017 r.

II Niedziela Zwykła

 

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

W poniedziałek 16 stycznia modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. świąteczne spotkanie PO Akcji Katolickiej.

 

W tym tygodniu rocznica śmierci Sługi Bożego Bp. Wilhelma Pluty. W sobotę 21 stycznia, w  katedrze w Gorzowie o godz. 11.00, Masza Św. w intencji beatyfikacji.

 

W sobotę, 21 stycznia o godz. 10.00 spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

 

Dziękujemy za serdeczne i pełne wiary przyjmowanie kapłanów z racji wizyty duszpasterskiej.

Plan kolędy w tym tygodniu:

 

Wtorek 17.01 od godz. 16.00 - ul. Norwida, ul. Wiśniowa, ul. Dąbrowskiego, ul. Polna

Środa 18.01 -  od godz. 16.00 -  ul. Wyszyńskiego, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, ul. Teatralna,

ul. Parkowa, ul. Zabytkowa, ul. Dembowskiego

Czwartek 19.01 – od godz. 16.00 - Chomętowo

Piątek 20.01 – od godz. 15.00 - Ługi

Sobota 21.01  od godz. 14.00 – Nowy Młyn, Kubczyce , Grzmikoło, Sarbinowo, Podlesiec

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię przez modlitwę i składane ofiary.

Na remont dachu kościoła Chrystusa Króla zebraliśmy 1570 zł.  Serdecznie dziękujemy też za ofiary opłatkowe, na ogrzewanie kościoła i składane z racji wizyty duszpasterskiej.

Prasę katolicką, kalendarze oraz Cudowne Medaliki można nabyć na stoliku pod chórem.

 

Św. Józefowi polecamy nasze rodziny. W sobotę obchodzimy Dzień Babcie i Dzień Dziadka – pamiętajmy w naszej modlitwie.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 8 stycznia 2017 r.

Święto Chrztu Pańskiego

 

 

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego, kiedy obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego.

 

Porządek wizyty duszpasterskiej:

 

We wtorek 10.01 – od godz. 16.00 – ul. Konopnickiej i ul. Łokietka

W środę 11.01 - od godz. 16.00  – ul. Tuwima, ul. Wileńska i ul. Słoneczna

Czwartek 12.01 godz. 16.00  ul. Gorzowska, ul. Akacjowa i ul. Lipowa

Piątek  13.01. –  od godz. 16.00 - ul. Spółdzielcza, ul. Starorynkowa i ul. Ściegiennego

Sobota 14.01  ok. godz. 14.00  Mierzęcin i ul. Mierzęcińska

 

Dzisiaj zbiórka do puszek na remont dachu kościoła Chrystusa Króla.

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o naszą parafię przez modlitwę i składane ofiary. Serdecznie dziękujemy za ofiary opłatkowe, na sprzątanie kościoła, ogrzewanie kościoła  i składane z racji wizyty duszpasterskiej.

 

Św. Józefowi polecamy nasze rodziny. Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo na czas wizyty duszpasterskiej. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne,

Dobiegniew, 01.01. 2017 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 

W piątek  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

W czasie Mszy Św. błogosławieństwo kredy, kadzidła, wody oraz soli. Poświęconą kredą znaczymy drzwi domów i mieszkań na znak naszej wiary, kadzidło jest znakiem modlitwy i uwielbiania Boga w naszych rodzinach. Wodę święconą zmieszaną z solą możemy użyć w czasie wizyty duszpasterskiej lub w innych sytuacjach. Na Mszę Św. prosimy przynieść w swoich naczyniach wodę oraz sól, którą poświęcimy.

W piątek po Mszach Św. można będzie wziąć do domów  zestaw: kadzidło, kreda oraz węgielek. Ofiara na tacę w Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać też za złożone ofiary za kadzidło.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego ks. Proboszcz i ks. Tomasz chorych, których odwiedzają  w pierwsze piątki, odwiedzą tydzień później 13 stycznia.

W czwartek  modlimy się w intencji powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. Od godziny 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów. Wyjątkowo zbiórka dla ministrantów po Mszy Świętej.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie dla członków róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

W przyszłą niedzielę (druga miesiąca) na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii a szczególnie rodziców i dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Po Mszy Św. spotkanie i konferencja dla rodziców.

Informujemy parafian, że w minionym roku 2016 w naszej parafii udzieliliśmy 50 osobom Sakramentu Chrztu Św., odbyło się też 18 ślubów oraz 70 pogrzebów.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach za otrzymany opłatek i na remonty naszych kościołów. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont dachu kościoła Chrystusa Króla. Prosimy też o ofiary na ogrzewanie kościoła pw. Chrystusa Króla.

Rozpoczynamy  wizytę duszpasterską. Nowych mieszkańców naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, prosimy o przekazanie informacji o pragnieniu przyjęcia kapłana podając swoje dane adresowe.

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 2.01  od godz. 16.00 ul. Partyzancka, ul. 1 Maja, ul. Szkolna,  ul. Kwiatowa, ul. Piękna i ul. Pogodna

Wtorek 3.01 od godz. 16.00 ul. Wojska Polskiego i ul. Nadbrzeżna

Środa 4.01 -  od godz. 16.00 ul. Słowackiego (ul. Asnyka) i ul. Krasickiego

Czwartek 5.01 ul. Bohaterów Getta, ul. Szpitalna, ul. Ogrodowa, ul. Stefana Batorego, ul. Rybacka i ul.  Młynarska

Piątek 6.01 – od godz. 15.00 Rolewice, Urszulanka i Chrapów

W sobotę  7.01. - od godz. 14.00 - Grabionka i  Słonów

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.  Prosimy Boga o obfite błogosławieństwo dla naszej parafii na czas wizyty duszpasterskiej.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne,

 Dobiegniew - 25.12. 2016 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

Jutro  drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana – Pierwszego męczennika. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

W tym roku w piątek 30 grudnia  obchodzimy święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa.

W sobotę 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra. Już dzisiaj zaplanujmy czas na wspólną modlitwę. O godz. 17.00 zgromadzimy się na Mszy Św. w czasie której Bogu podziękujemy za mijający rok i poprosimy o błogosławieństwo na nowy. Po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku.

 

W przyszłą niedzielę  Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Różańcowych oraz spotkanie członków Róż Żywego Różańca.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do świątecznej „Niedzieli” jest dołączony film DVD „My wszyscy z Niego” o św. Janie Pawle II oraz kalendarz na 2017 r. Zarówno świąteczna „Niedziela” jak i „Gość” w wydaniu na dwa tygodnie - w cenie 10 i 8 zł.

Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania Narodzenia Pańskiego w naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla kapłanów - ks. Tomaszowi, ks. Gerardowi oraz kapłanom z dekanatu za posługę w konfesjonale. Dziękujemy Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy budowali szopki oraz ustawiali i dekorowali choinki w naszych kościołach. Bóg zapłać organiście  oraz chórowi w Dobiegniewie i zespołowi w Słonowie. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom choinek do naszych kościołów oraz tym, którzy je przywieźli. Dziękujemy za kwiaty i stroiki oraz wszystkim, którzy dekorowali i sprzątali nasze kościoły. Bóg zapłać za ofiary opłatkowe oraz ofiary na remonty i potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też  za podzielenie się stołem świątecznym. Wszystkim za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać!

 

Kochani Parafianie, drodzy Goście. Składamy Wam najserdeczniejsze życzenia.  Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew - 18.12.2016 r.

IV Niedziela Adwentu

  

We wtorek 20 grudnia okazja do spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu.

Dobiegniewie od godz.16.00 do godz. 18.00

W kościołach  filialnych: Mierzęcin - godz. 16.00, Chomętowo - godz. 16.00 i Słonów - godz. 16.45

Również we wtorek Msza Święta z nabożeństwem do św. Ojca Pio. Zapraszamy do modlitwy wraz z „Grupą modlitewną Świętego Ojca Pio”. Wcześniej można złożyć intencji modlitewne do św. Ojca Pio na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

W środę zakończenie Rorat. Prosimy dzieci, aby przyniosły wypełnione plansze roratnie.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o zachowanie polskich tradycji i zwyczajów podczas Wieczerzy Wigilijnej. Przy stole wigilijnym przeczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, odmówmy modlitwę i śpiewajmy kolędy. Pamiętajmy też, że Chrystus obecny jest w każdym człowieku, szczególnie w ubogich i potrzebujących.

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy w sobotę Mszą Świętą Pasterską.

W  Osieku o godz. 20.30

w Dobiegniewie i Słonowie o godz. 22.00

w Mierzęcinie i Chomętowie o godz. 24.00

W Ługach Msza Św. w drugi dzień Świąt 26 grudnia o godz. 12.45

Ofiara na tacę w czasie Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

W niedzielę - 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Msze Św. o godz. 8.30, 10.00,11.30 i 18.00

W kościele pw. św. Józefa Msza Św. o godz. 8.00

Po Mszy Św. o godz. 10.00 dla dzieci nabożeństwo przy żłóbku.

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wspominamy św. SzczepanaMsze Św. jak w każdą niedzielę.

 

Dzięki harcerzom i zuchom w kościele pw. Chrystusa Króla mamy Betlejemskie Światło Pokoju. Dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej i św. Józefa, a od środy w kruchcie kościoła będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach za opłatek na potrzeby naszej parafii. Na Dom Księży Emerytów  w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 1050 zł.

Ks. Arturowi Grabanowi oraz parafianom Prawosławnej Parafii  w Ługach przekazaliśmy zebraną w ubiegłą niedzielę ofiarę na odbudowę plebanii w wysokości 3021 zł. Pamiętajmy też w modlitwie.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”„Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Niech św. Józef oraz św. Brat Albert Chmielowski wyprosi nam potrzebne łaski na dobre przeżycie ostatnich dni Adwentu oraz radosne i pełne pokoju święta Bożego Narodzenia. Prosimy też o przekazanie w wieczór wigilijny, od nas kapłanów, świątecznych życzeń wszystkim Bliskim, zwłaszcza mieszkającym poza granicami naszej Ojczyzny. 

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew 11.12.2016 r.

III Niedziela Adwentu –Gaudete

 

Dziękujemy Bogu za dar rekolekcji parafialnych, prośmy teraz  Boga o dar dobrej spowiedzi adwentowej dla wszystkich parafian, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży oraz tych, którzy dawno nie przystępowali do Sakramentu Pojednania i Pokuty. Módlmy się w tej tak bardzo ważnej intencji i pomóżmy swoim bliskim, zwłaszcza dzieciom i młodym. Spowiedź z kapłanami z dekanatu we wtorek 20 grudnia od godz. 16.00.

Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami w naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych oraz spotkanie dla rodziców.

Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci i młodzież zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W tym roku poznajemy historię Jasnej Góry w związku z 300-leciem Koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Codziennie nagradzamy najładniejszy lampion.

W poniedziałek 12 grudnia wspomnienie  Matki Bożej z Guadalupe  patronki kaplicy w domu parafialnym. 

W czwartek na  Mszy Św. o godz. 18.00 spodziewamy się harcerzy, którzy przywiozą do naszej parafii  Betlejemskie Światło Pokoju. Od przyszłej niedzieli w kruchcie kościoła będzie można zapalić ogień z Betlejem i zabrać do domu na czas Wieczerzy Wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia.

W piątek 16 grudnia  nasza modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli wraz  z  PO Akcji Katolickiej.

W sobotę 17 grudnia na godz. 10:00 zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc w budowie szopki Bożonarodzeniowej.

W przyszłą niedzielę Msza Św. w Ługach o godz. 12.45. Przed Mszą Św. okazja do spowiedzi.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz „Miłujcie się” dla młodzieży. Prasę katolicką oraz Cudowne Medaliki można nabyć na stoliku pod chórem.

Przy wyjściu z Kościoła, młodzież z Caritas zbiera ofiary którymi chcemy wesprzeć ks. Artura Grabana, Jego Rodzinę i wszystkich parafian Prawosławnej Parafii  w Ługach. Pamiętajmy też w naszych modlitwach.

Pamiętajmy o ubogich i potrzebujących pomocy.  Pomagajmy indywidualnie, kierując się miłością do Chrystusa, który szczególnie obecny jest  w ubogich, uczmy też tej miłości dzieci i młodych. Jeśli ktoś pragnie może też złożyć ofiarę do skarbony  św. Antoniego. Dary te przekażemy potrzebującym.

Tydzień temu na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1150 zł.

Wszystkim życzymy błogosławionego Adwentu oraz  radości i pokoju płynącego z pojednania się z Bogiem i ludźmi. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, „opatkowe” oraz na ogrzewanie kościoła.

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

 

Apel do mieszkańców Województwa Lubuskiego!

Apel do mieszkańców Województwa Lubuskiego!

 

Wojewoda Lubuski wraz z Lubuskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej za aprobatą Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego zwracają się z apelem i prośbą do mieszkańców województwa lubuskiego o bezpieczne eksploatowanie urządzeń grzewczych, a także zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność zapewnienia właściwej wentylacji w domach i mieszkaniach.

Sezon zimowy to czas wzmożonej ilości pożarów w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, a także okres występowania przypadków zatruć tlenkiem węgla, potocznie zwanego „czadem”. Ten bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a nawet dla życia ludzkiego gaz powstaje na skutek niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych.

Czad atakuje niepostrzeżenie, jest niewidoczny i bezwonny. Jeśli więc przebywając w pomieszczeniach, w których zamontowane są piece węglowe lub piecyki gazowe, poczujesz się źle (nudności, zawroty głowy), opuść je jak najszybciej i postaraj się natychmiast doprowadzić do nich świeże powietrze. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy medycznej. Skontaktuj się z kominiarzem, w celu dokonania przeglądu urządzeń grzewczych i instalacji kominowej. Warto również pomyśleć o zainstalowaniu w domu czujnika tlenku węgla oraz gaśnicy.

Szanowni Państwo! Wystarczy tak niewiele aby zapewnić bezpieczeństwo sobie
 i bliskim.

 

                Powyższy Apel wystosowany za moją aprobatą przez Wojewodę Lubuskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej należy odczytać wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 4 grudnia 2016 r. we wszystkich kościołach naszej diecezji znajdujących się na terenie Województwa Lubuskiego.

 

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 29 listopada 2016 r.

 

Znak: B2-25/16

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew,  4.12.2016

II Niedziela Adwentu

 

Dzisiaj szczególny dzień naszej modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

Dzisiaj  błogosławimy opłatki wigilijne. Po Mszy Św. dorosły przedstawiciel rodziny można wziąć  opłatki do swojego domu. Prosimy też, aby zainteresować się czy bliscy i sąsiedzi, zwłaszcza chorzy, pragną otrzymać poświęcone opłatki wigilijne. Do opłatków tradycyjnie dołączona jest koperta do której prosimy złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii. Prosimy, aby już dzisiaj, a zwłaszcza  w czasie Wieczerzy Wigilijnej  pomodlić się za  naszą  parafię, za  bliskich  żyjących poza domem, za wszystkich chorych, cierpiących i samotnych. Pamiętajmy też o tych, którzy oddalili się od Boga i Kościoła.

 

Wszystkich parafian a zwłaszcza dzieci oraz młodzież  zapraszamy  na roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Każdego dnia najładniejszy lampion zostanie nagrodzony.

 

W czwartek  8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Msze Św. o godz. 7.30, 11.00 i  o godz. 18.00

 

W przyszłą niedzielę (druga miesiąca) na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii a szczególnie rodziców i dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Po Mszy Św. spotkanie i konferencja dla rodziców.

W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami w naszej diecezji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny w ramach akcji Caritas  „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena świecy małej - 5 zł, dużej 12 zł. Pamiętajmy też o indywidualnej pomocy bliskim i sąsiadom. Są jeszcze do nabycia nasze diecezjalne kalendarze na 2017 rok. Na stoliku pod chórem można również nabyć  prasę katolicką.

Parafialny Caritas, w ramach diecezjalnej akcji, zbiera datki z przeznaczeniem na paczki żywnościowe dla najuboższych. Prosimy o ofiary, które można złożyć do skarbony św. Antoniego.

Przypominamy, że ks. Tomasz odwiedzi chorych w piątek i sobotę.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla członków Róż Żywego Różańca.

Naszą modlitwą chcemy wesprzeć ks. Artura Grabana, Jego Rodzinę i wszystkich parafian Prawosławnej Parafii Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny  w Ługach, którzy w minionym tygodniu przeżyli tragedię pożaru  plebani.           W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka ofiar  do puszek na wsparcie poszkodowanych.

Za aprobatą ks. Biskupa Tadeusza w gablotce oraz na naszej stronie internetowej  jest dostępny  komunikat Wojewody Lubuskiego oraz Lubuskiego Komendanta  Państwowej Straży Pożarnej z apelem i prośbą o bezpieczne eksploatowanie urządzeń grzewczych oraz o szczególną ostrożność wobec zagrożenia zatruciem  tzw. „czadem”.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii oraz na ogrzewanie kościoła. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

www.parafiadobiegniew.pl

Intencje papieskie na grudzień 2016
Ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
Ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.

 

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 27 listopad  2016 r.

I Niedziela Adwentu

 

Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. kan. dr Andrzej Oczachowski, biblista, proboszcz parafii w Łagowie, wielki czciciel Matki Bożej. Powiedzmy wszystkim bliskim i znajomym o rekolekcjach  i sami skorzystajmy z tego adwentowego czasu  łaski. Módlmy się też za księdza Rekolekcjonistę.

W związku z rekolekcjami Msze Święte w kościołach filialnych w tym tygodniu będą odprawiane w Mierzęcinie we wtorek, w Słonowie w poniedziałek oraz w Chomętowie w środę o godz. 17:00!

Mieszkańców Osieka i Ługów zapraszamy na rekolekcje do Dobiegniewa. Termin Mszy Św. ze spowiedzią adwentową w Osieku i Ługach będzie podany w najbliższym czasie.

W przyszłym tygodniu poświęcenie opłatków wigilijnych. Prosimy, aby zainteresować się czy bliscy i sąsiedzi, zwłaszcza chorzy, pragną otrzymać poświęcone opłatki wigilijne.

Od środy zapraszamy dzieci i młodzież na Msze Święte Roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 Najładniejsze lampiony każdego dnia będą nagradzane.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz odwiedziny chorych.

W czwartek modlimy się w intencji powołań oraz za już powołanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z Grupą Przyjaciół Paradyża i Służbą Liturgiczną Ołtarza. O godz. 17.00 spotkanie formacyjne (zbiórka) dla Ministrantów, a od godziny 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów.

W Piątek, na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się razem z Grupą Młodzieżową w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. Po Mszy Świętej spotkanie dla młodzieży w salce parafialnej.

Spotkanie dla Ministrantów Starszych oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej po adoracji w sobotę.

Ksiądz Tomasz chorych, których odwiedza w soboty, odwiedzi w poniedziałek 5 grudnia.

Chorych parafian którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu Pojednania przed Świętami prosimy zgłosić w zakrystii. Chodzi o chorych, do których nie przychodzi kapłan co miesiąc z Najświętszym Sakramentem.

W sobotę Msza Św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi  o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Różańcowych oraz spotkanie członków Róż Żywego Różańca.

Od przyszłej niedzieli będzie  można nabywać świece na stół wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Nasz Parafialny Caritas, w ramach diecezjalnej akcji, zbiera datki z przeznaczeniem na paczki żywnościowe dla najuboższych. Prosimy o ofiary, które można złożyć do skarbony św. Antoniego. Paczki będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami  wspierają naszą parafię. Dziękujemy za ofiarę oraz dar ołtarza złożony w czasie uroczystości Chrystusa Króla. Bóg zapłać chórowi za śpiew w czasie liturgii. Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia.  Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za naszą parafię, za dzieci i młodzież oraz szczególnie za parafian, którzy oddalili się od Boga i Sakramentów Świętych.  

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

Rekolekcje Adwentowe 2016

Dobiegniew

Niedziela 27.11.2016

7.30   Msza Św. z nauką rekolekcyjną w kościele pw. św. Józefa

8.30   Msza Św. z nauką rekolekcyjną

10.00  Msza Św. z nauką rekolekcyjną

11.30  Msza Św. z nauką rekolekcyjną

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Poniedziałek 28.11.2016

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Wtorek 29.11.2016

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 

Środa 30.11.2016 - zakończenie

18.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje w tygodniu na filiach

Słonów

Poniedziałek  - 28.12.2016

17.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Mierzęcin

Wtorek -  29.12.2016

17.00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

 Chomętowo 

Środa - 30.12.2016

17.00  Msza Św. z nauką rekolekcyjną

Spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu będzie  - 20.12.2016 r.

Możliwość spowiedzi przed Mszą Św. poranną oraz w czasie Mszy Św. wieczornych

 

www.parafiadobiegniew.

Ogłoszenia Parafialne

Dobiegniew, 20.11.2016 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 

 

Dzisiaj na wszystkich Mszach Św. odmówimy wspólnie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W ten sposób, w łączności z całym Kościołem w Polsce, zawierzymy naszą Ojczyznę, nasze rodziny i parafię Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Po Mszy Św. o godz. 11.30 uroczysta procesja Eucharystyczna.

 

Dzisiaj też modlimy się  za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu oraz o nowe powołania. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium. 

   

Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

Już w przyszłą niedzielę 27 listopada na wszystkich Mszach Św. w Dobiegniewie i na filiach rozpoczniemy rekolekcje święte.

Już dzisiaj prośmy  Boga dla nas i naszych bliskich o owocne rekolekcje święte i o dobrą spowiedź adwentową

 

W przyszłą niedzielę poświęcimy wieniec adwentowy a opłatki wigilijne w następną  II Niedzielę Adwentu. Przypominamy, że opłatki nie będą roznoszone po domach - będzie je można wziąć po Mszach Św. Prosimy też, aby zainteresować się czy bliscy i sąsiedzi, zwłaszcza chorzy, pragną otrzymać poświęcone opłatki.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem są też diecezjalne kalendarze na  2017 r.

W ubiegłą niedzielę dla prześladowanych chrześcijan w Iraku zebraliśmy ponad 1000 zł.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary  na potrzeby naszej parafiiDziękujemy za ofiary złożone z racji wypominek oraz  na remonty naszych kościołów. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i każdą pomoc.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, szczególnie o dzieciach i młodzieży oraz wszystkich chorych i cierpiący.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

 www.parafiadobiegniew.pl

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew, 13 listopada  2016 r.

XXXIII Niedziela Zwykła 

 

 

W przyszłą niedzielę 20 listopada na wszystkich Mszach Św. odmówimy wspólnie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W tym tygodniu po Mszach św. wieczornych modlitewna nowenna, która nas przygotowuje do tego duchowego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę 19 listopada w Krakowie-Łagiewnikach ogólnopolski Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszej ojczyźnie. Zachęcamy do uczestnictwa przez transmisję w TV Trwam od godz. 10.00 do 12.00

 

W przyszłą niedzielę  również nasze uroczystości odpustowa  w kościele pw. Chrystusa Króla a w całej naszej diecezji modlimy się też  za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu oraz o nowe powołania. Niedzielna taca będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium. 

 

Dzisiaj dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: "Irak 2016". Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie i konferencja dla rodziców dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Po Mszy Św..

We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do świętego Ojca Pio. Zapraszamy do modlitwy wraz z Grupą modlitewną Świętego Ojca Pio oraz do składania intencji na ołtarzu św. Józefa, które odczytamy w trakcie nabożeństwa.

W środę 16 listopada razem z PO Akcji Katolickiej modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Po Mszy Św. spotkanie PO Akcji Katolickiej

 

W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży

 

W sobotę 19 listopada o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

  

W listopadzie modlitwa za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.45 

  

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom i gościom, którzy ofiarami - szczególnie składanymi co tydzień na tacę – wspierają i utrzymują naszą parafię. Bóg zapłać za wszelkie dobro i pomoc

 

Szczególne podziękowania parafianom za uczestnictwo we Mszy Św. w Narodowe Święto Niepodległości. 

Chrystusowi Królowi zawierzamy naszą parafię oraz Ojczyznę. Prosimy też Boga o dar pokoju dla świata, w tej intencji odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

 

www.parafiadobiegniew.pl

 

Ogłoszenia parafialne

Dobiegniew - 6 listopada  2016 r.

XXXII Niedziela Zwykła

 

Nowennę  przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana rozpoczniemy  w czwartek  10 listopada br.  Następnie, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w niedzielę 20 listopada br., tj. dzień po ogólnopolskim dokonaniu Aktu w Krakowie-Łagiewnikach, dokonamy  proklamacji tego aktu  podczas wszystkich parafialnych Mszy św. Już dzisiaj zapraszamy parafian i prosimy o jak najgłębsze przygotowanie się do tych wydarzeń.

 

W przyszłą niedzielę (druga miesiąca) na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy  wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii a szczególnie rodziców i dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Po Mszy Św. spotkanie i konferencja dla rodziców.

 

Wypominki w Dobiegniewie do czwartku 10.11 o godz. 17.30  (wykaz w gablotce i na stronie internetowej). 

Od środy 9 listopada  modlitwa za zmarłych Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45

 

(Wypominki w  Mierzęcinie, Chomętowie i Słonowie -W niedzielę  13.11 - 15 minut przed Mszą Św. – druga połowa przekazanych wypominek. Przez cały listopad 15 minut przed Mszą Św.- Koronka do Bożego Miłosierdzia)

 

W piątek 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Msza Św. w intencji  Ojczyzny o godz.  11.00.  Po Mszy Św. uroczystości patriotyczne na Placu pchor. T. Starca.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie Róż Żywego Różańca po Mszy Św. o godz. 11.30

Dziękujemy za wspólną modlitwę dzieciom i ich rodzicom, które przychodziły na różaniec w październiku.

Po Mszy Świętej o godz. 10:00, dzieci które przyniosły wypełnione plansze różańcowe, otrzymają pamiątkę.

 

We wtorek o godz. 17:45, młodzież z Zespołu Szkół wystawi krótkie przedstawienie o tematyce Dnia Zadusznego. Zapraszamy.

 

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się tydzień później niż zaplanowano wcześniej, a więc w sobotę 19 listopada o godz. 10:00.

 

Na stoliku pod chórem - gdzie można nabyć prasę  katolicką -  są też diecezjalne kalendarze na  2017 r.

 

Bóg zapłać za wszelkie ofiary  na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za ofiary złożone z racji wypominek oraz  na remonty naszych kościołów. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro i każdą pomoc.

 

Najlepsze życzenia składamy jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o naszej parafii, szczególnie o dzieciach i młodzieży oraz wszystkich chorych i cierpiący.

W intencji pokoju i za Ojczyznę odmawiajmy codziennie Różaniec i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia!

 

www.parafiadobiegniew.pl

Papieskie intencje na listopad 2016
Ogólna:
 Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
Ewangelizacyjna: 
Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.

Ogłoszenia parafialne