HUMOR

 

 

Humor z Małego Gościa Niedzielnego >>

Humor z Małego Gościa :) >>

 

 

Abba Hilarion powiedział kiedyś:

"Jeśli jesteś smutny, to prawie zawsze oznacza, że myślisz o sobie samym".

 

 

 

- Wiesz, bracie, jak się nazywa stworzenie, które ma wiele łap, zielone oczy i żółty grzbiet w czarne kreski?
- Naprawdę nie wiem, bracie... Cóż to takiego?
- Ja też nie wiem... ale właśnie ci lezie po szyi...

 

 


 

Pewien niedawno nawrócony młodzieniec pyta starca:
- Abba, to teraz całkiem będę musiał wyrzec się świata?
- Nie bój się - odparł starzec. - Jeśli twoje życie będzie naprawdę chrześcijańskie, to świat natychmiast wyrzeknie się ciebie.

 


Pewna kobieta pyta św. Proboszcza z Ars: czy mój zmarły mąż jest w czyśćcu? Święty odpowiedział: Nie wiem, nie byłem tam.

 

 

 

Pewna kobieta zamęczała Proboszcza z Ars swoimi opowiadaniami. Zniecierpliwiony zapytał ją, czy wie w którym miesiącu najmniej mówi? Ona na to, że nie wie. Wtedy Święty powiedział: w lutym bo jest o 3 dni krótszy.

 

 


 

ZAGADKI:

Stary Arab i chciwi synowie

Pewien bogaty Arab martwił się bardzo chciwością i swych dwóch synów. Postanowił więc im spłatać figla i w testamencie. Obaj synowie mieli mianowicie odbyć wyścig na koniach - oczywiście śmigłych arabach - z Mekki do Medyny i z powrotem, ale z jednym małym zastrzeżeniem. Ten z synów, którego koń przyędzie drugi z powrotem, miał odziedziczyć całą fortunę ojcowską.

     Po śmierci ojca obaj synowie, posłuszni bezwzględnie jego nakazom, ruszyli w drogę. Była to dziwna droga - obaj jechali stępa. Wreszcie po kilku godzinach podróży ujrzeli mury świętego miasta. Tam zsiedli z koni i udali się do oazy. Żaden z nich nie kwapił się do ruszenia w powrotną drogę.

     Wtem jednemu z nich zaświtał w głowie pewien pomysł. Zbliżył się do brata i coś mu szepnął do ucha. Potem obaj wskoczyli na siodła i pognali jak wicher w drogę powrotną.

     Pytanie: Co powiedział brat bratu?

 

 

 

 

Świece

 

     Producent świec zauważył, że z odpadów produkcyjnych, powstałych przy produkcji 6 świec, może wytworzyć jedną nową świecę. W pewnym momencie dysponował odpadami produkcyjnymi z 600 świec.

 

 

Pytanie: Ile świec może wytworzyć z tego materiału?

 

 

 

Odpowiedzi można przysłać na adres: parafiadobiegniew@plusnet.pl